Bucurii de sept-oct 2006 (113)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:



La multi ani dragi mamici!

Beatrix, nu-ti pot recomanda un cd anume cu GPS c-au fost probleme in Ro, nu-s prea updatate sau gresite (iti indica sa mergi pe unde e accesul interzis, chestii din astea...).

Scumpik, imi pare rau pentru Luca! Totusi eu cred ca tot raul e spre bine si-ti spun de ce: dr privat la care te-ai dus i-a facut un control amanuntit si-a descoperit ca nu era coborat un testicul (normal,inca de la nastere medicul ce supravegheaza copilul trebuie sa faca aceasta verificare). Faptul c-a trecut mai mult de-un an si dr n-a sesizat chestia asta nu mi se pare ok. Despre indepartarea pielii (decalotare) exista pareri pro si contra. Daca de la bun inceput (de la primele baitze) i-ai decalotat putzica pentru ca s-o speli bine, trebuie sa faci manevra asta permanent, altfel risti sa se adune sub piele celule moarte si alte mizerii care duc la infectie iar rezolvarea este pe cale chirurgicala. Nu stiu cat de mult te-am lamurit, am incercat doar sa dau cateva explicatii.

Sephora, l-am vazut pe Matteo ca o adevarata vedeta in editia online a ziarului Libertatea, bravo!

Noi ne pregatim iar de party, azi a mei implinesc 35 ani de la casatorie (nunta de rubin).

Daca va intereseaza cum se numeste fiecare aniversare a casatoriei, de la 1 an la 75 de casnicie, va scriu toata lista.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Buna seara. Azi stau mai putin pe forum, avem musafiri.
Multumesc pentru tratatie Mira, Laura, am luat din fiecare cate putin.
Mira, mi-au placut mult postarile tale, inclusiv cea de la sfarsitul capitolului trecut.
Monique, interesant cadou
Lili, multa sanatate parintilor tai! Felicitari!

Un buchet de flori pentru mama ta si o cupa de sampanie pentru o frumoasa aniversare.
Mie imi poti da, eventual pe privat, lista cu denumirile aniversarilor casatoriei.
L-am admirat pe Matti, in pagina online. Sephora, unde pot comenta poza? Chiar pe pagina respectiva?



Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

buna seara si LA MULTI ANI tuturor femeilor/mamicilor. sa fiti sanatoase si iubite si aveti parte de muuult afericire

LA MULTI ANI si pt.Eloise, multa sanatate, fericire si tot binele din lume....imi pare rau ca nu am intrat de ziua ei sa o felicit.

Monique, pe "barbatul" ala il am si eu, dar mai e una cu Jamie in Italia....ambele sunt foarte bune. Sa inteleg ca acum o sa ne prezinti pe forum din ce in ce mai multe preparate ?!?!?!

MamiLili, la multi ani si pt.parintii tai, sa fie fericiti si sanatosi.

Noi am tot umblat zilele astea, sambata m-am intalnit cu fetele (am mancat in oras si am facut "schimb de cadouri"), am fost si la o zi de nastere, iar azi am trecut pe la finutul meu (ca e in spital cu bronsholita), apoi pe tata la cimitir si in final la nasi la masa....suntem terminati, am mancat groaznic de mult

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

sa nu credeti ca am uitat de ziua de 10 martie, vin cu pe voi sa reincepeti dietele, bineinteles care mai doreste !!!

am gasit un site care te ajuta sa tii o dieta, tot ce trebuie este sa cumperi o punga de cereale pt.a obtine un cod unic de inregistrare si apoi sa-ti faci cont

http://www.fitnessmealplanner.com/

mie imi spune ca nu e nevoie sa mai slabesc Yeah...right !!!! v-am spus eu ca nu mai sunt relevante kg, ca am tot gasit grafice pe net in care apar bine cu 63 kg la 1,71 m....insa colaceii tot acolo sunt si nu sunt deloc aspectuosi, asa ca de maine, ma pun iar pe dieta.


Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Pai lilina cine m-a zapacit cu retetele lui Jamie nu tu.Acu suporta-ma . E chiar misto merita, la prima reteta efectuata ma raportez.
Ai vazut ca si aia spun ca nu esti grasa nu doar aparatul meu foto.

MamiLiliLa Multi Ani ! parintilor sa fie sanatosi si sa va bucurati de ei cit mai mult......si petrecere frumoasa.

Noi azi am fost la plimbare in Herastrau unde Cosmi a alergat cit era parcul ala de mare asa ca acum e cracanata.

POZE COSMI 1 ANISOR
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

MamiLili, la cati mai multi ani fericiti impreuna parintilor tai!
Parintii mei ar fi implinit anul asta 38 ani de casnicie, daca ar mai fi continuat impreuna. Dar, ce sa facem, asta-i viata!

Lilina, pe site-ul asta voiam sa intru si eu, dar vad ca trebuie sa cumpar mai intai si intai o punga cu cereale Fitness si apoi purced mai departe.

Astazi am fost si noi la cimitir, am sadit niste floricele si am dat de pomana. La un moment dat a iesit soarele si se incalzea binisor.

Am vazut pozici cu doua doamne si o domnisoara la pizza in oras.



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

l-am vazut si eu pe www.libertatea.ro/index.php?section=articole&screen=arhiva&sid=199370" target="_blank">micutul cu figura de intelectual


Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sephora spune:

Va pup fetelor

Multumesc mult celor care ne-ati admirat,am pus si poza din ziar,sunt asa de mandra de el.Gety,Mamilili,Liliana,Xandrutza pupici.

Mamilili "La multi ani!" parintilor tai impreuna sanatosi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Am admirat si eu pozele cu Monique, Cosmi si bunica la pizza. Monique, imi place noul look.
Te rog sa-mi spui de unde ai luat tablita aceea de scris a Cosminei? Eu caut asa ceva de mult, nu am gasit.

Lili, cred ca ramane sa ne intalnim marti, maine ma duc sa-mi fac analizele. Daca termin in timp util te sun. Cam pe la ce ora ai fi disponibila?

Lilina, o sa-mi iau si eu o punga de cereale. Sa vad daca am de slabit sau nu.


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

'Naseara!

Merg in maini, nu mai pot de picioare, m-a fugarit copilu' in tot restaurantu' timp de 4 ore jumate. V-am zis eu ca ne antrenam pentru Olimpiada de la Beijing. Eram si pe tocuri, proasta inspiratie...

Multumesc celor ce au adresat urari parintilor mei! A fost intr-adevar foarte emotionant sa-i vad pe ai mei atat de fericiti langa noi si nepoti (Mathias si Diana - 5 ani), mai ales ca astia mici au tot roit pe langa ei si cand se puneau sa danseze (ai mei) copiii se lipeau de ei si faceau o formatie de 4.

Xandrutza, marti e ok, ora alege-o tu in functie de programul Narcisei, numai sa fie dupa 12, please!

Lilina, dupa grafice si eu am greutate normala. Bine, daca e sa ma iau dupa cantar, limitele sunt foarte permisive: la varsta si inaltimea mea trebuie sa ma situez intre 47 si 63 kile. Am un Tefal cu 3 memorii si-mi arata exact ce greutate am, cata grasime si cata masa musculara. Sa va zic ca atunci cand eram ma confunda cantarul cu sotul si-mi afisa datele lui?

Mira, am apreciat si eu postarile tale anterioare!

SAndra, ti-o fi greu la Paris?

De maine, 10 marie, si cura scrie pe noi!


Mergi la inceput