Bunatati de efect pentru petrecerile copiilor

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Danelutza, am avut in vedere ca se poate face cu aspic din zeama de peste, adica pui aceeasi umplutura in oua, dar torni aspic de peste. Adica zeama de peste + gelatina. Eu una mereu ma asigur si bag gelatina, chiar si in piftie nu de alta, dar vreau sa fiu sigura de reusita.
Nu stiu despre ce jumatati de ou vorbesti. Patricia zicea mai sus ca ouale faberge se pot face in vase de oua, si am intrebat-o despre ce vase mai exact e vorba. Eu stiam de forme de genul www.ligoplast.com/img/items/getimg.php4?img=img_ru&item=251" target="_blank">asta, in care ouale ar iesi jumatati. Poate exista si alte vase pentru oua, insa eu nu stiu.

ML, super idee cu tortul sub forma de cuburi! Si ce simplu se face, mi se pare un tort perfect pentru un baietel pasionat de cuburi.


------------------
Numai bine,
Natalia, Vlad si Vanda

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Natalia, eu vazusem la sarbatorile de craciun, in magazinele italiane, ceva in genul salatei boeuf, dar fara maioneza, deasupra aveau fructe de mare si gelatina. Outele jumatati sint "soriceii", foarte interesanti

edit: uite ca am gasit minunile alea de la craciun http://family.webshots.com/photo/2614255300080132939RBBbAy


Avem poze in concurs www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=24" target="_blank">Isabella si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=36" target="_blank">printesaIsabella
Daniela si micuta Isabella
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Nasterea printesei noastre, poze in casuta galbena de sus , www.dropshots.com/danelutza" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

ouale faberge arata super (danelutza mi-a vandut pontul)
astazi copilashii mei au primit de la iepurila catolic doua oua mari kinder si au avut o suprpriza mare intr-un suport de platic destul de mare...ma gandeam sa prepar oua faberge in suporturile astea de plastic si sa va zic si voua de ele
super retete am gasit aici , multumesc

monica

Daca doriti sa ne vedeti in concurs ne gasiti www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=23" target="_blank">Intre Flori


mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Danelutza: poti face fara gelatina daca obtii o zeama de peste concentrata.
ML: nu popt folosi piperul din motive de pui mic si voi incerca sa "modelez" nasucul din ridiche sau rosii. Ochii si codita vor fi din masline.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Monica, o sa-ti iasa ditamai oul, vei avea nevoie de ceva umplutura la el, nu gluma. Neaparat sa vii cu poze!

Danelutza, interesanta idee. Iar soriceii mi se par o idee excelenta pentru petrecerile copiilor, doar asta e si titlul subiectului, nu?

------------------
Numai bine,
Natalia, Vlad si Vanda

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

quote:
Originally posted by Darria

Danelutza: poti face fara gelatina daca obtii o zeama de peste concentrata.
ML: nu popt folosi piperul din motive de pui mic si voi incerca sa "modelez" nasucul din ridiche sau rosii. Ochii si codita vor fi din masline.



Daria, scrie si in reteta originala, nu e obligatoriu sa se manince piperul si codita de sfecla decorul se da la o parte si se maninca restul.

------------------
Numai bine,
Natalia, Vlad si Vanda
Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Natalia: ai dreptate dar piciul meu e "cumintenia" in persoana. Are un anisor si aproape 10 luni. Stiu ca piperul(bobite mici, atragatoare pt. pitic) nu o sa fie ignorat si o sa prezinte interes pt. ea, mai ales ca sunt ochisori si nasuc. Am vazut ce face la clasicii puisori(aveau ochii din piper) din oua. De aceea, pana mai creste, prefer sa inlatur tentatiile din calea ei.
Codita din sfecla nu este o problema, doar ca imi este mai simplu sa o fac din masline.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

quote:
Originally posted by Darria

Natalia: ai dreptate dar piciul meu e "cumintenia" in persoana. Are un anisor si aproape 10 luni. Stiu ca piperul(bobite mici, atragatoare pt. pitic) nu o sa fie ignorat si o sa prezinte interes pt. ea, mai ales ca sunt ochisori si nasuc. Am vazut ce face la clasicii puisori(aveau ochii din piper) din oua. De aceea, pana mai creste, prefer sa inlatur tentatiile din calea ei.
Codita din sfecla nu este o problema, doar ca imi este mai simplu sa o fac din masline.

Hehe, in cazul asta ai dreptate, tu stii mai bine.

------------------
Numai bine,
Natalia, Vlad si Vanda www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=29" target="_blank">meditind pe umarul lui tati
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

quote:
Originally posted by Balbina
Sint luate de aici. Daca mai vreti, mai aduc.



Zilele trecute am vazut cateva poze interesante pe siteul lor,acum iar am deschis si nu pot vedea nicio imagine
Ca si cum pozele ar fi sterse sau vreo eroare sa fie
Puteti vedea ceva?





Coffee should be black as the devil,hot as hell,pure as an angel,sweet as love


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

da natalia cred ca o sa iasa un ou de strutz

monica

Daca doriti sa ne vedeti in concurs ne gasiti www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=23" target="_blank">Intre Flori


mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput