Viata e frumoasa!

Viata e frumoasa! | Autor: marami

Link direct la acest mesaj

De azi dimineata doar asta aud de la mandra mea "Viata e frumoaaaaasa"
Cred si eu ca e frumoasa in conceptia mandrei.

Peretii sunt mazagaliti de la un cap la celalalt....

Avem bretonel ca in timp ce muma-sa citea forumul ea isi punea crema epilatoare in par....

A facut diaree ca domsoara s-a dat tiptil jos din pat, a luat untul si a inceput sa lustruiasca parchetul si sa se unga cu "crema" din cap pana `picioare, binenteles ca trebuia si lins untul de pe degete ca la paine nu ajunsese.

Dupa doua saptamani de gradinita imi zice educatoarea:
- Doamna sa stiti ca Oana minte! Cum nu mai e in centrul atentiei cum spune ca vrea la baie sa faca pipi.... Si sa stiti ca nu face!




pozne-npoze
Cristiana, closca de pui Diana (29 sept.1991) si puisor Oana (18 iul.2005)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marami spune:

La amiaza imi amintesc si eu sa sting becurile si trag draperiile. Vine Oana si imi aduce ochelarii de soare
- Bate soarele mami pune-ti ochelarii (afara e innourat)


pozne-npoze
Cristiana si cele doua mandre Diana (29 sept.1991) si Oana (18 iul.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martisor spune:

Ai dreptate marami, sunt deliciosi copiii in primii anisori de viata. Am si eu doi flacaiasi care imi umplu viata de culoare, exact asa cum spui tu prin candoarea cu care fac micile "pozne". Desi ne intorc casa si viata pe dos, nu ne putem supara pe ei si am vrea sa ramana asa mici, caci doar la varsta asta ni se daruiesc cu totul, mai tarziu...Ai mei tin sa spun ca sunt la varsta la care se considera " iubitii mamei" si incearca sa ma acapareze cu totul.Daca lucrurile ar putea ramane asa pentru totdeauna...
Iti doresc sa te bucuri de fetitele tale cat mai mult timp.

Mami de doi nazdravani, Tudor si Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marami spune:

Domnisoara mea l-a luat in brate pe "Nu ciu", orice intrebare are acelasi raspuns.

- Oana, azi ce-ai facut la gradinita?
- Nu ciu!
- Ce ai mancat azi?
- Aaaa, nu ciu, ciobitza!





Mandrutzele mele Diana (29 sept.1991) si Oana (18 iul.2005)

pozne-npoze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyteo spune:

ficata, trimitem multi



Teo
Perlute
www.onetruemedia.com/my_shared?z=25553f6a107c1027ce1db7&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hobi spune:

Sa va povestesc o intamplare cu fiul meu cand avea in jur de 2-3 anisori.
Era de Pasti, printre multe daruri a primit si un iepuras de ciocolata.I l-am dat sa il manance si noi ne-am dus in sufrgerie la televizor.Liniste, numai ce il aud pe fi`mio ca plange.Repede toti sa vedem ce s-a intamplat.
Copilul meu tinea in mana ce mai ramasese din iepuras si plangea cu lacrimi de crocodil. Primul inpuls ca s-a lovit, nimic. Noi disperati tot il intebam ce s-a intamplat, il doare ceva? El numai plangea si la un moment dat printre lacrimi amare si sughituri ne spune "I-am papat ochisorii la iepuras."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marami spune:



Eu am descoperit cam tarziu sectiunea Poznasii mereu in actiune, am cam uitat din traznaile facute, si are o gramada la activ, am sa le notez aici daca o sa mi le mai amintesc.

Hahaha.......editez ca mi-am amintit ceva.
Acu vreo trei luni, domnisoara a devenit curioasa rau, de ce oare nu poate intra in baie dupa tati, acu nu stiu ce,cand si unde a vazut, cert este ca imi povestete al meu sot cand vin acasa ca domsoara n-a vrut sa faca pipi la olita ci la wc... si n-a vrut sa-l lase sa o puna pe wc a zis ca faca singura, sa plece ca il striga cand e gata.... cred ca v-ati dat seama cum a incercat ea sa faca pipi

Mandrutzele mele Diana (29 sept.1991) si Oana (18 iul.2005)

pozne-npoze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyteo spune:

aio mai stiu pe una {Teo}



Teo
Perlute
www.onetruemedia.com/my_shared?z=25553f6a107c1027ce1db7&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

Marami, super dulcica fetita ta . M-au distrat enorm mesajele tale. Mai scrie-ne. Eu nu am cu ce sa ma laud la capitolul asta dar imi place sa va citesc mesajele. Imi plac tare mult copii.

Asa ca..un pt fetita si o pt mami
----------------------------------------


"Sunt atatea minunatii pe lume pentru fiecare, doar ochi sa ai sa le vezi, inima cu care sa le simti si brate sa le cuprinzi si-atunci ale tale, toate vor fi..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marami spune:


si

Am stat si m-am tot gandit ce traznai mai face domnisorica mea si mi-am amintit ce facea Diana cand era mica.... turna apa in pantofi , daca la vremea respectiva ar fi existat DC-ul acu aveam niste amintiri frumoase.



Mandrutzele mele Diana (29 sept.1991) si Oana (18 iul.2005)

pozne-npoze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Marami-nu ne mai scrii ghidusiile fetitei tale?E foarte scumpa...sunt sigura ca ai ce povesti1sa va traiasca si sa va bucure!

Totul e bine cand se termina cu bine!!!http://www.flickr.com/photos/24984384@N08/

Mergi la inceput