Viata e frumoasa!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marami spune:

O Doamne, oare nu a mai facut fiemea nici o traznaie de doua luni???
De vreo luna incoace copkilu meu incepe sa deprinda arta decuparii asa ca am lasat-o sa mearga in camera ei cu foarfeca(de hartie) si cu o bucata de hartie, toate bune si frumoase pana imi dau seama ca a trecut ceva vreme de cand a plecat in camera, ma duc trag cu ochiul totul in "regula" trecuse de la bucata de hartie la parul papusii, incerc sa o conving sa lase foarfeca sa plecam la plimbare, urmeaza spalat,imbracat si ..... pieptanat, am crezut ca paralizez cand am ramas in mana cu un pumn de par pana sa-mi dau seama ca tocmai ii luasem foarfeca din mana.
Acum vrand-nevrand are parul tuns scurt ca jumatate de par curgea din codita si ii intra in ochi, am ramas fara carlionti dar am scapat de chinul spalatului si uscatul parului si de ceafa vesnic transpirata

Fetelor, multumesc pentru aprecieri si ma bucur cand vad un zambet, inseamna ca am mai trait o zi si n-am trait-o degeaba.

Mandrutzele mele Diana (29 sept.1991) si Oana (18 iul.2005)

pozne-npoze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marami spune:

Hahaha.... Cryna mai molipsit.

Ma simt ca naiba dar nu ma pot abtine sa nu rad.
Intra Oana la ea in camera si dintr-o data incepe sa planga, ma duc repede sa vad ce s-a intamplat de racneste in halul asta, chiar ma speriasem ca ea nu prea plange din orice, o gasesc cocotata pe canapea sa aprind becul, am crezut ca s-a curentat, ca televizorul a proiectat cine stie ce umbra pe pereti si s-a speriat....... da` de unde!
"Maaaaami, mi s-a luat culentuuul"
"Maaaaaamiiii, pune culentul la loc"
...... si plangea cu o jale ca s-a ars becul, de numa`, incerc sa-i explic ca la ora asta nu avem de unde sa cumparam alt bec blablabla, ce sa inteleaga, se duce la tacso poate poate il convinge pe el
cum ajunge in bucatarie iar incepe cu plansu
" Taaaati, te looog pune culentu la loc"

M-am spart de ras

Mandrutzele mele Diana (29 sept.1991) si Oana (18 iul.2005)

pozne-npoze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medeeam spune:

ai un copil minunat,marami!
sa-ti traiasca frumos si sanatos!sa te bucuri de el!
citindu-i ispravile m-ai facut sa regret ca nu am unul..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marami spune:

Medeea, bine ai venit....toate la timpul lor, crede-ma, o sa vina si randul tau.

Mandrutzele mele Diana (29 sept.1991) si Oana (18 iul.2005)

pozne-npoze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marami spune:

Asemanari si comparatii...

Aseara ne-am uitat la Alba ca zapada si cei 7 pitici de vreo trei ori... eu mai putin, stiti cand ajuncge Alba ca zapada la casuta piticilor si incepe sa faca curat, sa stearga praful, sa spele vasele?!... intre timp ma apuc sa adun hainele si sa adun jucariile din camera si vine fi`mea si ma intreaba "Mami tu esti Alba ca Zapada?"

In dimineata asta, eu si fetele la bucatarie, aia mica tot scoatea limba la sora sa, a`mare ii zice ca-i taie limba, la care Oana...."-Tu esti popa? Mami, mami, Diana e popa"



mandrutzele mele D(29 sept 91) & D (18 iul 05)

pozne-npoze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marami spune:

aaaaaaaaa....si uitasem de camstelii ce trebuie sa-i luam de la cumnata mea... in traducere libera hamsteri.

mandrutzele mele D(29 sept 91) & D (18 iul 05)

pozne-npoze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marami spune:

"Citeste" fie`mea o poveste dintr-o revista de la Avon
" A fost odata ca niciodata, o baba care avea 5 surori....si ele erau tot babe, dupa aia, avea cinci solzi acoperiti, ca sirenele, dupa aia se dadea cu parfum de asta....si de asta.... si de asta ca sa nu puta a peste"


Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi la ora 13.



mandrutzele mele D(29 sept 91) & D (18 iul 05)

pozne-npoze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

don'shoara Goe !!!

*********************************

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde/2008-12-14/05:27:48" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marami spune:

Goe?! O doamne, noroc ca mi s-a aplatizat creierul altfel eram pe la capitolul 10 Asta era in timp ce eu eram la plesneala, altfel pana deseara se intamplau atatea incat sigur uitam de asta, cele de dinainte sunt gogonate le-am tinut minte fara sa fac efort Acu dom`soara e la baie, putin mai devreme a umplut o plasa d`aia de 50 de bani cu apa si a aruncat-o pe hol, noroc ca nu mai am covoare decat in camere, ma rog, cel din camera de abia s-a uscat, cara apa cu o perinita la papusi dar asta e alta poveste


Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi la ora 13.



mandrutzele mele D(29 sept 91) & D (18 iul 05)

pozne-npoze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Ai dreptate: Goe e ingeras

*********************************

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde/2008-12-14/05:27:48" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput