Mamici de Martie-Aprilie 2008!! (121)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns VioletaH spune:

Claudia, si tu ai o poveste foarte frumoasa, sa-ti traiasca Rebecca!
Din ce povestesti, observ ca a contat mult si confortul psihic, faptul ca te aflai intr-o clinica decenta, curata, te-ai simtit pe maini bune, ai fost tratata cu respect si ai fost ajutata. Bravo!

Vio 38s+6z Sean Adam
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Gata, iar vorbesc ca televizorul...ma duc la treburi. Oricum, vad ca numai Butucica () a sesizat mesajul meu.

Naty
mamica Iuliei Elena
DOAMNE, ADU-O ACASA SANATOASA PE MINUNEA MEA!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=524cc5223d57ca1ff422c0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyvy spune:

Clau, wow, ce poveste frumoasa ai tu, parac am vazut cu ochii tot filmul nasterii, foarte emotionant.Multumim ca ne-ai impartasit si noua povestea minunii tale mancacioase!!!

Naty, mare multumesc, parca daca aud din mai multe parti ce e de bine, m-ar tenta si pe mine sa ma apuc, cu toate ca mi-e frica, nici nu mai stiu cum se face , si-apoi tre sa duc munca de convingere cu randunoiul care nu vrea sa strice ce-am facut pana acuma!!!

Livi +40+1 ziIris Miruna

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VioletaH spune:

Claudia si Naty multumesc de raspunsuri. Prin US multa lume e speriata de rezultatele unor studii conform carora vaccinurile administrate nou-nascutilor si copiilor foarte mici conduc la autism. Din acest motiv, multe mamici refuza sa-si vaccineze copii. Pe ici pe colo am vazut ca si in Romania sunt mamici care au devenit anti-vaccin. Ma refer la vaccinurile din schema standard, nu la noutati.

Vio 38s+6z Sean Adam
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Violeta, cu siguranta voi face toate vaccinurile din schema! Asa mi se pare firesc!

Felicia, merci mult de tot. Si eu iti urez sa ai sarcina usoara in continuare si o nastere frumoasa.

Lyvy, m-am linistit, bine ca esti acasa in siguranta!

Naty, da, prima zi de la terapie a fost cumplita pentru mine. Cred ca m-au chinuit cu acele injectii de contractare a uterului caci o anumita doctorita ( care era de garda la terapie intensiva in ziua respectiva ) zicea ca nu am lohii indeajuns. O prostie de altfel, eu ii tot spuneam ca trebuie sa ma dau jos din pat si o sa am lohii din belsug ( caci asa mi s-a intamplat si la prima nastere ), dar ea mi-a prescris acele pacatoase de injectii....In fine, bine ca a trecut!
Insa pot sa spun cu mana pe inima ca din a sasea zi de la operatie nu am mai avut nici-un fel de dureri, acum sunt refacuta total, iar operatia arata extraordinar de bine. O mare mirare pentru mine a fost cusatura care este cumva pe interior ( ca la mingiile de fotbal ), practic nu prea se vede nimic...O broderie foarte frumoasa!!!!
Razvanel se acomodeaza usor, usor cu ea. Vrea sa faca mai multe lucruri pe care nu-l putem lasa din pacate sa le faca. Se baga total aiurea, la modul ca vrea el sa-i schimbe pampers-ul, sa-i faca baie, sa o tina in brate...I-am tot zis sa astepte sa mai creasca si o sa-l las din ce in ce mai mult sa se implice si pana la urma se multumeste sa tina el samponul la baita si mi-l da cand il cer, la fel uleiul pentru masaj. Si cand o schimb, il rog pe el sa-mi aduca pampers si servetele umede. Chiar si hainute din dulapiorul ei il pun sa-mi aduca...El nu pare gelos, dar parca simt ca-mi cere destula atentie la joaca...

POZE

mamica fericita de Razvanel si de Rebecca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyvy spune:

Haideti sa zbieram un pic:

LUNY, STELA, MAMI, SOVI,DANA, ALINA,ARIEL, AOANA, NICOL, KYA, RALUCA, MARIA, CORY, ANA, ELARA, ALI, CRIS, CRISTINA.....si nu mai stiu....unde sunteti?????

Livi +40+1 ziIris Miruna

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns varuna spune:

Maaaaaaaaai scrisesem si eu un mesaj scrisorica dupa modelul vostru si l-am pierdut...

Lyvy tocmai ma intrebam ce mai cauti pe ramurica si nu esti la prestat cu randunoiul????Io iti zic sa ai spor numai apuca-te odata ca parca te vad si pe tine ca pe Ioana imbufnata ca ti-o ia lumea inainte la nascut.
Ioana!!!
Clau am citit o poveste asa frumoasa si parca m-am linistit, acum nu ca as naste la Medlife ca nasc la Municipal...
Naaaaaaaty nu mai fi suparata, lasa ca ne strangem la loc...eu vorbesc... ca inainte doar va admiram de la distanta...te rooog imi trimiti si mie lista pe care ai trimis-o Elarei (am mai zis eu pe undeva da' e posibil sa fi ratat mesajul).

Nu mai stiu ce vroiam sa spun ...da revin...eu tot la orizontala stau...

Giani te-am mai pupat, da' te mai pup odata.

Stai !!! ca mi-am amintit ca mai era ceva...VioletaH si eu tot pe schema standard merg...ce-o fi insemnand si asta.




Ana 36+ cu Mara Sofia
Marutza si restul...copiilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns varuna spune:

Sunt asa incantata...sotul a trecut la trafalet .




Ana 36+ cu Mara Sofia
Marutza si restul...copiilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:


sunt prin zona, citesc povestea lui Clau.
Si ma bucur tare mult cand citesc ce spune de recuperare, pentru ca din ce in ce mai mult ma indrept si eu spre cezariana. La dioptrii se mai adauga si marimea grasunei mele, asa ca ...

Revin dupa ce citesc tot!




Kya 34+ cu Sanziana
Pana la AMR 6

A inceput o mare dragoste

-------------------------

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyvy spune:

Am ragusit de la strigat, si tot nu s-a auzit, apoi din Ardeal pan la capitala e mare departare, se pierd decibelii!!!!!

Acuma e la dus randunoiu, cred ca reusesc sa conving, si-apoi merg eu la dus, si-apoi nu cred ca mai stau pe ramurica

Ma anunt cand plec!!!

Livi +40+1 ziIris Miruna

Pozele mele

Mergi la inceput