Rugati-va pentru Diana! (2)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Laura,multumim mult pentru vesti !! Diana face parte din din noi acum si ma bucur mult cand aud vesti de la voi !! Dumnezeu sa va dea putere sa faceti fatza la toate si Dianei multa, multa sanatate !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcelle spune:

Laura, multa multa sanatate si putere sa puteti trece cu bine de toate greutatile. E atat de frumoasa si scumpa Diana si ne rugam toate sa se faca bine de tot. As vrea sa aud intr-o zi (cat mai apropiata ca -poate merge din nou) si ca totul e apropape de normal.

Mama a avut grija de o fetita care la 2 ani jumate a fost diagnosticata cu cancer la maduva, si la multiple organe. Nimeni nu prea i-a mai dat sanse, fetita a stat un an intreg la spital si a trecut prin foarte multe opearatii. Nu a mai putut umbla foarte multa vreme, de fapt asta a fost primul semn al bolii- copila dupa ce a mers bine- nu mai putea sa se tina pe picioare deloc.Acum fetita are aproape 6 anisori, si e recupearata aproape total. (am facut o comparatie- ca sa vezi ca se poate- desi nu e identica-dar a fost trista si situatia ei). Fetita locuieste acum in State undeva, nu stiu exact unde.

Tare mult as vrea si noi toate am vrea sa auzim vestea cea buna cat mai curand.Eu cred din tot sufletul ca va fi bine si pentru Diana.
Ne rugam in aceasta zi de Izvorul Tamaduirii sa o Tamaduiasca Dumnezeu pe Dienuta, Ne RUGAM DIN TOT SUFLETUL - DOAMNE, BUNUL NOSTRU DUMNEZEU, TE RUGAM FA-O BINE PE DIANA!.

Ma gandesc mereu la Dienuta si toti o iubim.

Iti multumim ca ti-ai rapit din timpul tau ca sa ne scrii.

O pupam pe Dienuta si pe toti cei ce aveti grija de minunatia de fetita.

Multa santate si putere,
Cu drag,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Laura, multumim pentru vesti! Si ne rugan in continuare in fiecae zii pentru ca Diana sa treaca peste aceasta perioda dificila si sa regaseasca bucuriile simple ale copilariei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Laura, ne bucuram ca ne-ai scris si ca ati trecut cu bine de prima luna acasa.
Ne rugam in fiecare zi ptr Diana sa se faca cat mai repede bine si voua sa va dea putere sa aveti grija de ea.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Multumim pt vesti Laura si sa va ajute Domnul sa depasisti momentele astea dificile! Sunteti in continuare totzi in rugaciunile noastre!

Sanatate Dianei si voua multa putere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMaria spune:

Acum am vorbit cu Laura la telefon si-mi spunea de Dienuta ca este bine. Nu prea mai vrea sa stea in scaunel, nu-i prea place sa stea pe parti cind este in pat (numai pe spate) si cind o pacaleste Laura sau Bunuti si o mai pune pe cite o parte incepe cu "toncanitul" si cu "plingerile" de rigoare: ca trebuie sa-i faca suction (ca sa o puna pe spate), ca trebuie sa-i schimbe tricoul ca e transpirat, ba diaper-ul ca e ud, ba ca vrea masaj sau fizio, si uite asta ii tine pe toti ai casei intr-o miscare non-stop. Dar cu toate astea, Diana intelege multe si mai ales noaptea cind se mai trezeste, incearca sa nu-i mai scoale si pe parinti daca nu e neaparata nevoie. La inceput ii striga tot timpul si erau toti trei ca niste zombii de obositi, dar Laura i-a explicat pe intelesul ei ca nopatea trebuie sa dormim, nu se ne uitam la desene si a inteles. Imi spunea Laura ca in ultimul timp a dormit mult mai bine noaptea. Pe timpul zilei maninca, bea apica cu lingurita si se joaca la computer. Are o dexteritate excelenta la minuit mouse-ul cu gurita si ii merge mintea super.
Maine o sa fie o zi plina pentru amindoua. De dimineata pina dupa-amiaza sunt la spitalul de Spinal Cord Injury pentru o baterie de teste. rezultatele le vor afla ceva mai incolo.

Voi veni cu vesti in zilele urmatoare. Multa sanatate tuturor si pastrati-o pe Dienuta in rugaciunile voastre.

Doamne ajuta!
Lia

Rugati-va pentru Diana
http://dianadumitru.netfirms.com/
http://www3.telus.net/goldsilver/diana/Diana.mp4

Asa a venit pe lume printesa mea:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=105962

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


LiaMaria,

te asteptam cu rezultatele testelor Dianei, si cu sperante! Dumnezeu sa le ajute fetelor, Dianei sa se refaca treptat!!!!

http://www.floriinro.ro/


credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

LiaMaria, Multumim pentru vesti . Ma bucur din suflet pentru progresele Dianei si doresc familiei multa putere sa treaca peste marile si micile hopuri.
Ma gindesc mereu la fetita cea dulce si ma rog pentru sanatatea ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Multa sanatate !! Sa dea Domnul sa fie bine la teste !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Si noi ne gandim mereu la Diana, Doamne Ajuta.

Multumim ptr vesti si te asteptam cu rezultatele testelor.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput