Rugati-va pentru Diana! (2)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Dianei si voua, parinti curajosi
Ma bucur ca operatia a fost un succes si sper sa fie primul pas inainte, Doamne ajuta,
Diana e mereu in rugaciunile mele
Sper din tot sufletul sa veniti cu vesti bune in continuare

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

ma bucur enorm pentru voi..........

*"Europa sa ne ierti....astia-s singurii experzti!"*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Laura, ma bucur mult pentru Diana si pentru voi! Sa dea Domnul sa ii fie din ce in ce mai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Ma bucur ca operatia a deucrs bine . Sper din tot sufletul sa-i fie din ce in ce mai bine Dianei !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amandina_c spune:

Ma bucur nespus de mult de vestile bune! Ce usurare ca a trecut cu bine peste operatie! Sa ne rugam in continuare impreuna pentru sanatatea Dianei

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Laura, cu intarziere am citit si eu vestile bune, sunt atat de bucuroasa! Sunteti acasa? Cum e Diana, s-a obisnuit?

Lia, tu ai cumva noutati?

Bertha, mamica a doua comori - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)


poze
Cum s-a nascut Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura B

Diana a intrat in sala de operatie la 12, iar la 3 era deja in ICU. Totul a decurs perfect; se citea si pe fetele medicilor ca erau incantati. Pe la 5 fata mea s-a trezit din anestezie: fara dureri, fara amintiri, fara complicatii. Cam tot atunci am incercat si noul dispozitiv- pentru 6 minute am scos-o complet de pe ventilatorul extern si a respirat cu stimulatorul. A fost evident ca ei nu i-a placut, insa se pare ca e normal pentru ca e alta senzatie, iar acum va trebui sa se reobisnuiasca treptat cu respiratul "normal". Training-ul e de acum in sarcina noastra, a familiei. In noaptea asta stam in spital preventiv, de maine incepem programul acasa.

A fost o zi lunga...



Laura


"At first, dreams seem impossible, then improbable, and eventually inevitable. " Christopher Reeve


sper ca sinteti bine acasa, ca v-ati obisnuit cu noul dispozitiv


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

Diana s-a refacut foarte bine si rapid dupa interventie. De cum am ajuns acasa (a doua zi dupa laparoscopie), am exersat zilnic cu noul dipozitiv, ca sa refacem diafragma: am inceput cu cate 5 minte de 5 ori pe zi, iar acum am ajuns deja la 25 minute de 5 ori pe zi. Doctorul spera ca pana la sfarsitul lui septembrie sa poata respira fara ventilator in timpul zilei, numai cu stimulatorul. Si astea ar cam fi vestile "de bine".

Un lucru cu care nu-s prea impacata (dar nici nu am de ales), e ca data fiind situatia acum vizita la un Shriners se va amana cu probabil alte 9 luni...

Apoi ma consum un pic si pentru ca e vacanta pentru toata lumea, dar Diana nu prea are activitati interesante. Copii nu a mai vazut de cand s-a terminat scoala. Sta 90% din timp in casa, se uita la TV si se joaca cu cine reuseste sa prinda si sa convinga. In weekend-uri ce mai iesim, dar nici atunci nu foarte des pentru ca in ultima vreme eu obosesc mult prea repede. Si cand plecam, chiar la un drum scurt, trebuie pregatite aparate, mancare, schimburi pentru ea...

Nici cu calculatorul nu s-a mai jucat in ultima luna, de cand i s-a stricat mouse-ul. I-am anuntat pe cei de la care il avem si care se ocupa de reparatii/ inlocuiri, dar deocamdata nu ne-au raspuns. E vara, sunt concedii, etc. Diana mai avea un mouse la scoala, care insa a ramas acolo si scoala e inchisa pana la sfarsitul lui august. Am decis sa cumparam un al treilea mouse, alt model, deocamdata asteptam sa ne sune inapoi cineva de la compania care-l produce si distribuie.

dar nu ne plangem... Le-om rezolva noi pe toate, in timp.

Va

Laura


"At first, dreams seem impossible, then improbable, and eventually inevitable. " Christopher Reeve

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Laura, esti o mamica exceptionala! E normal sa obosesti si sa ai momente de slabiciune. Dar uite cate progrese ati facut cu Dienuta.
Ma bucur de vestile bune si sper sa reusiti sa-i gasiti micutei si alte activitati interesante!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Ana, minunea mea iubita Luca, iubitul mamei drag!
Povestea nasterii Anei
**************************

Emma este iubire!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Fetelor, nu stiu daca stiti ca Laura asteapta un alt bebelus, asta e cauza care o oboseste mai repede. Sa va dea Dumnezeu un bebelus sanatos, mancacios si somnoros Laura. Diana sunt convinca ca abia isi asteapta fratiorul/surioara.

Laura, tii minte ce iti ziceam? Pasi marunti dar siguri. Asta faceti si asta va doresc din tot sufletul in continuare. Mai pune-ne poze cu voi, cu printesa minunata si cu burtica ta.

Va pup si va imbratisez mult de tot,

4 anisori...uraaa!

Mergi la inceput