ALESSIA MARIA - MINUNEA NOASTRA

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

Va multumim pentru vorbele frumoase!

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/mariusadrianalex/AlessiaMariaAlexandrescu
http://picasaweb.google.ro/mariusadrianalex/AlessiaMaria_1
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Acum v-am descoperit povestea...

FELICITARI ELLIS!!!! SA-TI TRAIASCA MICUTA PRINTESA, SA FIE SANATOASA SI NOROCOASA!!!!

Fara nicio figura de stil... mi-au dat lacrimile la propriu citind povestea ta!!!
Cat ai luptat sa ai acest copil...Prin cate amenintari si riscuri ai trecut in cele 9 luni.... Mai ales in ceea ce priveste riscul iesit la trisomie 18 si amnioceza facuta ulterior... iti inteleg atat de bine spaima, nelinistea durerea ca s-ar putea sa nu fie in regula....!!!
Din fericire nu a fost cazul. Am "supravietuit" dublutestului si amniocentezei amandoua impreuna cu fetitele noastre minunate si sanatoase!!!
multi la mamica si fetita!!!

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/2288699992/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

Laura

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamarza spune:

si eu am o fetita si citind ce ai scris tu am varsat ceva lacrimi.dumnezeu sa va ocroteasca.eu sunt o mamica f noua pe forum dar am citit tot ce ati scris voi.fetita mea are 5 luni jumate nascuta pe 26 dec.2007 cu 2700kg si 49 cm.acum are 6200kg e vioaie dar nu papa nik numai lapte ar de la humana.tu ce-i dai de papa lui alessia?si voi aveti gaze multe in burtica????????? ca pe noi ne chinuie raaaaaaaaaaaau de tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

Multumesc tuturor mamicilor.

RODICA - imi pare rau ca nu am fost pe faza! poti sa-mi dai pm oricand

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

http://picasaweb.google.com/mariusadrianalex/6LuniAlessiaALESSIA 6LUNI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelageo spune:

of,tea-i chinuit nu gluma,sincer i-ti meriti fetita,ai facut tot ce ai putut ca s-o ai.
Dar ce sa intamplat,de ce pierdeai copilasii,nu ai primit vreu-n raspuns?
Si un sfat pt tine si pt.toti parintii care au un singur copil,mai faceti unul.
Nu va ganditi ca nu aveti cu ce-i creste,unde traieste unul traieste si al doilea.
Gandestete la fetita ta dulce,ca se va face mare si nu va avea nici un frate.Tu, sotul tau...nu stii cate zile poti avea.Eu am fost singura la parinti,parinti mei sa-u despartit.Cand eram o pustoaica,mama mea a murit,iar tata era un strain.Tare mi-as fi dorit sa am un frate,sa nu mai fiu singura pe lume....
Si,poate...organismul tau va functiona altfel,poate nu vei mai pierde copii,ca prin nasterea micutei,ai suferit cateva modificari,care-ti sunt acum avantaje.
Multa sanatate printesei tale si tie de asemenea.Dumnezeu sa te binecuvanteze pt. puterea si rabdarea ta,intodeauna sa ai incredere in el.El va fi alaturi de tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

MIRELA - problema la mine se pare ca a fost de la ir-urile crescute in primul trimestru(desi sunt multe persoane care sustin ca in primul trimestru nu sunt semnificative valorile ir-urilor), din fericire tratamentul urmat la Alessia a fost inceput fff devreme, cand nici testul de sarcina nu se pozitiva, pentru ca am simtit ca sunt insarcinata, ca si dr imi spusese sa astept ca imi iesise Bhcg-ul 19. Alta pb care putea duce l pierderea sarcinilor, insa nu cred ca asta era cauza, pt ca survenise tarziu, tocmai ca urmare a suferintelor, putea fi hipertensiunea arteriala si fluctuatia rapida a tensiunii.

Despre un fratior sau surioara, imi doresc din tot sufletul,dar chiar acum trecem printr-o criza financiara crunta, asa ca speram ca in vreo 2 ani sa ne gandim si la bb2, oricum Alessia e mica, alt ajutor decat sotul nu am in Bucuresti si nu as vrea sa se simta mica mea neglijata; ma gandesc la faptul ca fiind mai mare va intelege mai bine, va fi si la gradi si altfel trece timpul.

Imi pare rau de intamplarile extrem de triste din viata ta, si eu cred ca este bine sa ai o sora sau un frate, dar, in acelasi timp este f importanta legatura dintre frati, pt ca stiu frati care sunt mai reci ca doi amici. Eu am sora si multumesc Domnului pentru asta, intotdeauna am un sprijin moral, am pe cineva aproape care maintelege si fara sa spun ce simt, dar relatia noastra se datoreaza parintilor care ne-au crescut in dragoste si nu am simtit diferente ca si copii.

Iti multumesc pentru gandurile bune!

EEEEEEEEEEIII, SI UITE CUM A TRECUT UN AN DE CAND SE NASCU MICA, DOAMNE, CHIAR NU IMI VINE SA CRED CAT E EA DE MARE. SUNT FERICITA CA AM UN PUI SANATOS, SUNT INCANTATA DE FIECARE EVOLUTIE A EI, DE FIECARE PRIVIRE CU OCHISORII AIA DE CAPRIOARA,TRESR LA FIECARE MURMUR SAU SILABISIRE A EI, MA TOPESC CAND VINE SI IMI DA PUPIC SAU MA MANGAIE, DOAMNE, CE MOMENTE POATE TRAI O MAMA! NU AM CREZUT CA E CAPABIL SUFLETUL DE ATATA IUBIRE DI DARUIRE! MULTUMESC DOMNULUI PENTRU TOT CE AM! MULTUMESC INCA O DATA CELOR CE AU FACUT POSIBILA FERICIREA MEA!

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)
POVESTEA NOASTRA
UN ANISOR

Mergi la inceput