Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (24)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Apropo de copii mai maricei... am un nepotel de 2 ani jumate... de aia si incerc sa inteleg mai bine comportamentul lor.
De exemplu ce intelege el prin "arunc o privire" ...arunca cu ceva in ochi .. Si atunci chinuete si aratai ce inseamna cu adevarat
Si cand a inceput sa ii zica mama lui "uite Dragos bate vantul iarba!!"... el s-a dus la iarba s-a aplecat si o batea zicand .. poc poc poc deci clar nu merge cu expresii ..inteleg totul mot a mot...

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

trebuie sa merg pana la magazin... si e o vreme afara!!!! ... mohorata ..asa ca mine azi..... as sta numai in pat... si mai trebuie sa fac si mancare

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

quote:
Originally posted by Ank83

trebuie sa merg pana la magazin... si e o vreme afara!!!! ... mohorata ..asa ca mine azi..... as sta numai in pat... si mai trebuie sa fac si mancare

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito



Si eu am o stare de as sta numai pe forum asa ca te inteleg!

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by creem

quote:
Originally posted by Ank83

trebuie sa merg pana la magazin... si e o vreme afara!!!! ... mohorata ..asa ca mine azi..... as sta numai in pat... si mai trebuie sa fac si mancare

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito



Si eu am o stare de as sta numai pe forum asa ca te inteleg!

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)



ma bucur

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

Salut! Sunt un car de nervi! Sunt loturi de PAMPERS care provoaca iritatii ingrozitoare! Noi foloseam de obicei Pampers si acum am cumparat un pachet nou si in cateva ore funduletul ei era carne vie! Cand mi-am dat seama de la ce este iritatia, am fugit si am cumparat HUGGIES si am schimbat-o. In 12 ore e aproape vindecata.
Mentionez ca altceva in felul de a o schimba nu am modificat, doar scutecul. Eu o spal de fiecare data cu apa si sapun, nu folosesc servetele decat daca suntem in deplasare.

Asa ca aveti grija mare, daca puiul vostru are o iritatie care nu trece cu nimic si folositi PAMPERS, incercati sa schimbati tipul de scutece!

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelone77 spune:

Salutare !

si la noi ploua si e urit...asa ca stam in casa Bebe doarme asa ca pot sta si eu pe forum , ca de treaba nu am chef.
Eu-s cam suparata ca mi-a dat proprietarul o "bomba" : intr-o luna juma trebuie sa ne mutam ca vinde apartamentul (stam in chirie). So...pina de Pasti trebuie sa am si credit facut si aprobat ptr cumparare apartam. (ca in alta chirie nu mai merg), si apartament cautat si mutat . De miine incepem umblatura la banci , dar apelez si la voi, amicele mele virtuale care aveti credite la banci: care banca e mai ok la dobinzi si comisioane??

Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

http://community.webshots.com/user/nelone77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelone77 spune:

quote:
Originally posted by Aralia

Salut! Sunt un car de nervi! Sunt loturi de PAMPERS care provoaca iritatii ingrozitoare! Noi foloseam de obicei Pampers si acum am cumparat un pachet nou si in cateva ore funduletul ei era carne vie! Cand mi-am dat seama de la ce este iritatia, am fugit si am cumparat HUGGIES si am schimbat-o. In 12 ore e aproape vindecata.
Mentionez ca altceva in felul de a o schimba nu am modificat, doar scutecul. Eu o spal de fiecare data cu apa si sapun, nu folosesc servetele decat daca suntem in deplasare.

Asa ca aveti grija mare, daca puiul vostru are o iritatie care nu trece cu nimic si folositi PAMPERS, incercati sa schimbati tipul de scutece!

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate



Si Andrada s-a iritat de la Pampers si i-a trecut cu o crema -tratament intr-o saptamina.
Am auzit si eu ca Huggies sunt mai bune...

Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

http://community.webshots.com/user/nelone77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by adinag
Creem, nu a facut nimic "rau" fetita aceea, in ochii mei. Gandeste-te ca e si ea inca tare micuta, plus ca venind la voi unde totul se invarte in jurul bebelinei, simte si ea nevoia de putina atentie, si ce face? Vrea sa fie si ea un pic bb, ca sa i se acorde atentia de care are nevoi. Si crede-ma, la varsta asta au nevoie de muuuulta atentie.
Si gandeste-te ca va avea si a ta candva 3 anicori :-) , cum bine spune Ank.
In ce priveste spalatul mainilor, daca nu au facut-o, trimite-o tu, mai diplomat: cine vrea sa se joace cu bb sau cu jucariile lui, se spala intai pe manute, hai ca te ajut eu!
Bine, oricum n-o poti tine sub sticla, e si normal sa intre in contact cu de toate. Jucariile nu se sterilizeaza, pentru ce? In general sterilizatul excesiv duce la mai multe boli, paradox dar asa e. Si nu ma refer la biberoane...

Sau gandeste-te ce vei face cand/daca vei avea inca un bb? :-))

Dar te inteleg. La Jasmina eram si eu mult mai panicoasa si aveam grija sa fie liniste, s-o pot adormi etc. Dar acum, ce sa frac? Am doi copii, Jasmina nu sta sa astepte pana adoarme Floris, ca s-ar plictisi prea mult asa singurica. Deci se acomodeaza Floris sa adoarma cand nu e liniste profunda, iar Jasmina invata sa nu tipe cand vreau sa-l adorm pe Floris.



Perfect de acord.
Ecaterina,probabil ca ai sa intelegi altfel lucrurile atunci cand Maria va avea vreo 3 anisori si eventual o sa ai si bebe 2. Sa vezi atunci sentiment de frustrare cand tie ti se va parea normal ceea ce face,iar cei din jur o vor considera terorista. Asa cum e la mine,cu Robert. Pana atunci e normal sa-ti faci griji,timpul le rezolva pe toate.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by nelone77

Salutare !

si la noi ploua si e urit...asa ca stam in casa Bebe doarme asa ca pot sta si eu pe forum , ca de treaba nu am chef.
Eu-s cam suparata ca mi-a dat proprietarul o "bomba" : intr-o luna juma trebuie sa ne mutam ca vinde apartamentul (stam in chirie). So...pina de Pasti trebuie sa am si credit facut si aprobat ptr cumparare apartam. (ca in alta chirie nu mai merg), si apartament cautat si mutat . De miine incepem umblatura la banci , dar apelez si la voi, amicele mele virtuale care aveti credite la banci: care banca e mai ok la dobinzi si comisioane??

Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

http://community.webshots.com/user/nelone77



Am auzit ca Piraeus Bank ar fi mai ok... dar toate ca toate... sa fugi de BCR ca sunt si vor ramane niste comunisti

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Noi folosim Libero.Au elastic la spate,deci nu mai avem accidente cu unsul de kk pana la subtiori ,se aseaza mai bine pe fundulet,il face mai sexy si nu au nici un fel de miros cum au cei de la Pampers.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput