Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (23)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

si al meu tot barcuta sta pe burtica..
ati aplicat din jocurile alea de pe site? eu tot citesc..bine, unele nu mi se par chiar pt varsta la care zic ei, dar nu+i nimic, eu le fac si acum.

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Stefi, ei nu iau constant in greutata, o saptamana mai mult, alta mai putin, si asa iese media... Lasa ca-i grasuna, nu face nimic. Uite, Floris fiind bolnavior a slabit, si ce sa-i fac? Doar nu-l pot obliga sa pape.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

Stefania,am citit aseara povestea nasterii,mi-a placut foarte mult!Felicitari!

as fi vrut sa scriu si eu povestea nasterii lui Iustin....dar n-am stofa de naratoare


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by adinag

quote:
Originally posted by Vasari

Adina, felicitari! Sa stii ca Maria si acum se enerveaza repede pe burtica. In loc sa impinga cu genunchii incordeaza cumva muschii din zona stomacelului si-si ridica piciorusele in aer. Parca e o barcuta. :))

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.



Exact asa si Floris, plus ca isi mai lasa si capul candva sa cada, parca ar zice: renunt...


Adina, Jasmina (24 iulie 2003) & Floris (23 decembrie 2007)

tot asa face si stefania nici ea nu sta prea mult incepe cu respiratie din aia de parca cine stie ce efort depune... si la un moment dat se lasa pagubasa.. si lasa capul in pamant dar nu pe o parte ci cu nasul in patura.. si o intorc pe partea cealalta..si-si revine si cu respiratia..mama ei de lenesa...

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by adinag

Stefi, ei nu iau constant in greutata, o saptamana mai mult, alta mai putin, si asa iese media... Lasa ca-i grasuna, nu face nimic. Uite, Floris fiind bolnavior a slabit, si ce sa-i fac? Doar nu-l pot obliga sa pape.


Adina, Jasmina (24 iulie 2003) & Floris (23 decembrie 2007)


ei asta-i mai greu... de luat pot da-i iei "omului"cu forta.. mai greu e sa-i dai...
inca nu ma alarmez ..sa vad cum decurge sapt. asta.. dar dupa cum a mancat nu cred ca a luat prea mult...si ar fi a doua sapt...fara sa ia in greutate...

a multumim de complimente dar la 2 luni si +are 5300 nu e cine stie ce...

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Stefania, aceeasi problema o am si eu cu micuta mea, si de cateva saptamani. Acum ca i-am descoperit infectia cu E. coli dr. a zis ca e la asta s-ar putea sa nu mai aiba pofta de mancare. Din pacate la mine simt ca pier lapticul, seara cand ea ar vrea sa pape nu prea mai e!
Ce pompa ai, ca si a mea s-a stricat, nu stiu de ce nu mai merge!(manuala de la avent) Si aveam atata nevoie de ea. MAi am trei in casa care nu bune, dar alea nu au mers de la inceput!
Amy...multumesc pentru urari! Am incercat si eu cu siringa, dar tot il scoate afara. Cu lingurita mai prinde ceva din el si i-l bag la loc! Tu de ce i-ai dat antibiotic?
Adina si Floris a fost bolnavior? Imi pare rau...sper ca i-a trecut!

Sa stiti ca si micuta mea se enerveaza pe burtica, chiar si cand ii fac masaj. Se intoarce si ea de pe spate pe o parte si da capul pe spate, cateodata o gasesc pe diagonala!
Voi ce folositi pentru nas infundat in afara e ser fiziologic si batista bebelusului?

Pupicei la bebei!

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Stefi...fata mea avea la 3 luni 6 kg, iar acum, la 3 luni 3 sapt si ceva 6200 gr. Deci a luat in trei sapt doar 200 gr. Insa sunt convinsa ca o recupereze ea!

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc

Helau!

Si la noi a batut azi vantul destul de tare,dar a fost caldut. Am iesit la o plimbare scurta totusi.
Apoi am tras un pui de somn langa puiutii mei... Eu care nu dormeam la pranz defel.Se pare ca ma ajung oboselile din urma.
Am facut si papa bun,dar nu pun poze ca ma bate Stefania si ma tem.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...



a miha.. mai obosesti si tu..? ma gandeam ca esti femeia care nu oboseste niciodata...
mai fetelor ziceti voi de mine ca eu ma omor cu de-ale mancarurilor.. dar de miha ce mai ziceti ..cand trage niste torturi.. de ramane lumea masca..ca sa nu mai zic de papica.. am admirat pozele si de fiecare data inghit in sec.. stie ea ce stie ...cand zice ca vin cu la ea... eu fac doar ca imi place sa mananc prospat si oricum placerile care le am nu se gasesc pe aici... dar miha imi face impresia ca ii si place sa le faca.. nu prea o vad eu sa manace ca e asa de slaba... cred si ca nu sta deloc si cu atatea pe cap...

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns totulii spune:

fetelor multumesc mult pentru raspunsuri. abia astepta sa-i fac baie diseara in cada mare.acum ne pregatim de iesit afara. cine vine cu noi in gradina botanica?


mama de serban pavel(28.11.2007)
poze
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=112857&whichpage=7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

of.. ecaterina imi pare rau.. si eu am si de la cicco vreo 2 o gramada de bani...si nimic.. bineinteles sa nu se creada ca astept sa se faca tb singura.. dar efectiv..are cate o piesa ne la locul ei(pacat ca nu pot sa o folosesc prima de a o cumpara sa vad daca merge).. am asteptat odata sa-mi inlocuiasca pompa vreo 3 sapt..pana am dat in mastita..asa ca..m-am las pagubasa...caci mergea bine cu fetitzu'..dar acum.. sper sa fie bolnava..hai ca m-ai pus pe ganduri...

eu tot doin urma recopar...cap trecut.. revin...

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"

Mergi la inceput