Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (23)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Alina, ai dreptate cu wrapul: nu este recomandat sa se tina copilul cu fata inspre exterior, este rau pentru coloana Sunt multe portbebe sau cum le zice care scriu in instructiuni: de la x luni cu fata inspre exterior, sa nu faceti, nu este bine!!!

Sper sa fie mai bine azi cu Floris, ca si ieri atata a mai plans... Si facut asta de kk in timpul noptii e tare enervant, sper sa-si revina la vechile obiceiuri.

Ah, sunt si eu mandra, Floris a reusit ieri de cateva ori, ptr prima data, sa ia jucarii gen inele cu ceva atarnand in manuta, daca i le arati si tii intins si ai rabdare. Inca tare nesigur, dar se bucura si el asa de mult!

In rest e un lenes, comparat cu sora lui, care la varsta asta statea pe burtica foarte bine si mult. El sta un pic si se enerveaza...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

A propos, Stefi, ti-amadmirat si eu bucatele, poate imi zici si mie cum faci covrigeii aia cu mac? Doar daca e simplu, ca eu nu le am cu copturile deloc...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

quote:
Originally posted by slimatei

cu placere alina si alta data.. numai sa fiu pe faza
care masa iti placea..masa masa..?

Amy multumim de urari... cum se mai comporta Iustin?

neataadina ma simt onorata...

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"



E o fotografie "papica mea :(", adica salata plus o felie de paine. :)

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Neata, fetele! Hai ca mai scriu si eu pana nu se trezeste fata!
Noi nu suntem prea grozav, fetita a facut diaree si la coprocultura i-a iesit E. Coli si acum suntem in tratament cu antibiotice.pe care ma chinui sa i le dau cu lingurita, le scoate, inchide gurita, un adevarat chin si pentru ea si pentru mine.
Colac peste pupaza, a si racit ieri si acum este cu nasucul infundat rau de tot, ii tot scot mucisorii si tot infundat este. Din cauza asta a si vomitat azi dimineata si antibioticul si lapticul...si dai din nou tratamentul ... saracuta tinea gurita inchisa si mormaia cu ea asa.
Acum doarme...sper sa doarma si ea ceva, ca ieri a dormit doar o ora pe zi, nu stiu de ce nu putea deloc sa adoarma.

Eu sunt la fel de grasuna (ca am vazut ca vb de kg), imi cade parul de nu mai stiu ce sa-i fac, vreau sa ma tund, dar eu am deja parul scurtdoar sa ma tund zero

Toata ziua stau cu fata, ne gugulim, vorbim, iesim afara (inclusiv pe vantul de ieri si cred ca atunci a si racit!).
Si nicii nu papa prea bine, ca n-are pofta de mancare din cauza bacteriei aleaia, sunt curioasa cate grame va lua luna asta dupa atatea belele!

Pupicei la bebei! si va doresc multa sanatate!

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Adina, felicitari! Sa stii ca Maria si acum se enerveaza repede pe burtica. In loc sa impinga cu genunchii incordeaza cumva muschii din zona stomacelului si-si ridica piciorusele in aer. Parca e o barcuta. :))

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

Roxxy,plimbare placuta!
noi azi ne limitam la statul in curte ,la soare;
ii fac supita...sa vedem dc papa(lasam mai la urma sucurile caci nu accepta).


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

quote:
Originally posted by Vasari

Adina, felicitari! Sa stii ca Maria si acum se enerveaza repede pe burtica. In loc sa impinga cu genunchii incordeaza cumva muschii din zona stomacelului si-si ridica piciorusele in aer. Parca e o barcuta. :))

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.



Exact asa si Floris, plus ca isi mai lasa si capul candva sa cada, parca ar zice: renunt...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by Roxxy80
...
Ideea este ca seara sunt franta si singura si tare greu e. Deci, nu stiu daca te consoleaza, dar nu esti singura care are momente proaste.
Ai grija de tine si uite un pt tine si pt printesa ta.

Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!


sunt si eu convinsa ca nu sunt singura... si sincer imi pare rau cand aud si alte cazuri.... problema e ca atunci cand se iveste cate ceva nu e ca se termina.. a fost si gata.. nu, ci vin toate buluc una peste alta.. de parca n'ar fi de ajuns si cum ziceam ca zilele ma foloseste pe post de suzeta ..dar nu e ca tragea..tot asa sa molfaie...probabil ca o facea doar ca sa ma simta aproape...

azi dim m-am trezit cu sanii f. tari si durerosi si junioara nik papik.. nu vrea sa pape si gata... doarme.. am trezit-o pe la 5 si m-am chinuit cu ea pana pe la 8 si nimic doar un pic a molfait asa.. a tras un pic si gata.. radea la mine se juca.. molfaia un pic si gata... dinpotriva imi impingea sanul cu limbutza... nu a vrut sa pape si basta......pompa iar nu functioneaza.. si ma enervez ca nu pot scoate nimic...ea a adormit la loc...fara sa manance...dupa ce am incercat sa combat aproape 3 ore... am mai intrebat si eu lumea..si mi-a zis ca e normal ca uneori sa faca asa...creste...si daca doarme e vesela inseamna ca sta bine asa... sta bine..cum sta bine daca.. ea a luat sapt. trecuta doar 100 gr...
of..iar ma plang...

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
Amy multumim de urari... cum se mai comporta Iustin?




continua sa fie marait,sper sa treaca de faza asta cat mai rpd.

Creem,imi pare tare rau!
eu i-am dat lui Iustin antibioticul cu seringa....cu lingurita nu mergea defel.
Multa sanatate,micutzei!


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Creem, mlta sanatate, si poate incerci sa-i dai antibioticul cu o seringa direct in gurita, functioneaza mai bine... Saracuta de ea! Si e normal sa nu prea aiba pofta de mancare, si Floris la fel.


Mergi la inceput