Gravidute si mamici de Cluj - 60

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Alex, felicitari micutei Tiadris pentru "meme".Sa vezi ca de acum o sa inceapa sa scoata tot felul de sunete!

MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)
ALEXIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Ramonella - nu stiu la Topfer cand se face trecerea la nr. 2, dar la orice lapte praf pentru copii aceasta trecere se face treptat, inlocuind cate o masura pe zi. Ai grija sa nu-i schimbi iarasi laptele dintr-odata, ca amu chiar o s-o dai peste cap.

Alex - felicitari pentru "meme"!

Meli -felicitari pentru "tata"

Lore - felicitari pentru dintzuc!

Anca - sanatate multa Soranei! Imi pare rau ca o chinuie burtica, si e asa cum zici tu, tare bine mai ii cand macar stie sa-ti zica ce o doare! Ca eu luni deja vroiam sa-l duc la analize pe Vladic, pentru ca e foarte marait si nu vrea sa manance mai nimic.

Nico- mersi de capitol nou, ca ai fost pe faza!

Mami 33+ cu Daria si Vladic (17.10.2006)
Vladic
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geanina-nica spune:

RAMONELLA-eu ma-m ganditasa o data dar nici eu nu stiu cum as reactiona.

FETELOR I-MI RETRAG INTREBAREA,NU VREAU SA DESCHID UN DIALOG CARE CRED CA NU ARE ROST! VA ROG SA MA SCUZATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

O Giany draga! Ce-ti veni sa-ti ceri scuze? Ai fost curioasa daca vreuna din noi s-a gandit la asa ceva si atat! Ce mare treaba! Si eu m-am gandit o data cum ar fi daca ar veni copilul meu intr-o bina zi sa-mi zica (,) ca e gay/lesbi. Cred ca m-as intrista, nu din motive de greata sau altele de genul asta, dar m-as intrista foarte mult, pentru ca mi se pare ca e greu sa nu fii ca toti ceilalti si m-as gandi ca al meu copil va fi stigmatizat de societate pentru orientarea sexuala, nu-si va putea exprima liber dragostea, multe alte dezavantaje presupuse de incadrarea in aceasta categorie sexuala minoritara. si nu as vrea sa sufere copilul meu, tocmai al meu! De iubit, l-as iubi la fel de mult cum il iubesc si acum, ca asta nu schimba esenta lucrurilor, persoana, indiferent de orientarea sexuala, ramane aceeasi.

Mami 33+ cu Daria si Vladic (17.10.2006)
Vladic
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

o primavara minunata la toata lumea: bebici, mamici si tatici!

Oana-Alina si Maria-Teodora

comoara din viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

astazi avem 4 luni! daca tot nu a fost 30 februarie sarbatorim azi! cat de repede a trecut! azi, maine e domnisoara mare si nu o sa ma mai lase sa o pup atat asa ca recuperez eu anticipat!

alex, meli - felicitari pentru cuvinte! suuuuper!

Oana-Alina si Maria-Teodora

comoara din viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

FETELOR va multzumesc mult ,e asa o fericire sa auzi cum scoate sunete noi zi de zi , serios dar cred ca o papppppppppp toata toata bine nu mai pot de dragu ei
GEANY grea intrabare ...doamne feri de asa ceva ...mi si frica sa ma gandesc ....dar vb fetelor tot copilashi nostri sunt
LORE am gasit site ul multzum


INGERASHU MEU TIADRIS-3oct2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

OANA DRAGA la multe luni pt piticutza ,iti vine sa crezi ce repede a trecut timpul
cum stai cu slabitul ,eu nici acum n am primi centura pt slabit:(

VREAU UN SFAT VA ROG FRUMOS:DE LA CATE LUNI AR TREBUI SA POARTE BEBELE PAPUCEI????


INGERASHU MEU TIADRIS-3oct2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

OF acu chiar ca s in ceatza CO draga am intrat pe site ul cu aparate foto ...habar n am ce i acolo
ai gasit lumanare ?

VICTO am vaz pozele cu puiutzu ,e tare tare scumpic ,si noi avem jucarie ca a voastra
ti am dat comanda



INGERASHU MEU TIADRIS-3oct2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Alex - depinde pentru ce vrei sa poarte papucei. Daca numa asa, ca nu vrei s-o vezi descult, poti sa-i pui papucei (botosei) de cand vrei tu. Daca pentru mers, atunci de cand incepe sa mearga, dar nici atunci nu-i musai. La Vladic i-am luat primii botosei de la 3 luni, ca mi-a placut cum ii sta in ei, erau si tare faini. Dar toata vara l-am purtat descult, din moment ce nu mergea inca si era foarte cald afara, nu vedeam rostul sa-i dau sandale. Stiu ca se uitau cam ciudat la noi ca era bebele descult, dar asa am considerat eu ca e mai bine pentru el. Desi aveam sandale pentru el, nu mi s-a parut ok sa-i chinui piciorusul vara in sandale. Asa ca sandalutele noastre au ramas aproape ne-purtate.

Mami 33+ cu Daria si Vladic (17.10.2006)
Vladic
barza

Mergi la inceput