Mamici de iulie august 2008 (40)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Fetele mi-a aparut si mie colostrul. Am descoperit cand imi masam sanii.
vedeti ca am poze noi cu burtik la semnatura.

bujo 20+ cu
album de nunta
burtik
mini Bujo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Salutare fetelor!
Vaaai, Bujo ce burtica draguta aiiii!

Sunteti niste frumosi!

Eu am disparut ca magaru'n ceatza in varful patului....am avut 1 dupa-amiaza si o noapte nasoale rau saptamana asta cu contractii dureroase si nesomn asa ca am trecut pe No Spa injectabil....
Acum am fundul ciuruit, dar am scapt de contractii si sunt din nou pe pastile ceea ce ma bucura nespus, chit ca abia ma misc de fund!

Casa arata ca dupa explozie, dar nu mai conteaza....am zis ca le fac cand pot si daca pot.....o bagasem pe maneca rau si am zis ca bebe e muuult mai importanta decat niste amarate de vase din chiuveta!

Bun venit burticilor noi!

Nati....ma bucur ca bebe e voinicel si ca voi sunteti optimisti...o sa fie bine! Intr-adevar conteaza si statura parintilor si greutatea lor la nastere! La mine e mai "problematic" ca Antonia seamana cu tati care n-are decat 1,84cm...fata de 1,50 cm ai mei, dar asta e...gasim noi cale de mijloc!

Mona....vai mama ei de dr......moaaama ce mi s-a pus pata....adica nu e in stare sa-ti zica de unde e sangerarea, dar te lasa acasa....ce puii ei....macar sa-ti fi recomandat pe cineva care se pricepe!
Cu repaos la pat se poate lipi la loc placenta! Multa sanatate!

Pupicei tuturor fetelor si bebeilor si o primavara frumoasa ca sufletele noastre de viitoare mamici!

Irda Bebe Antonia Codrina

cu Daria 13 iulie 2005

Poze Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu79 spune:

Fetelor, va doresc o primavara de vis plina de miscari de bebelasi si fara probleme!

Bujo- foarte frumoasa burtik!

Rontzy- am vazut pozele- foarte frumoase!

Raluk- bine ai venit! Si eu sunt din Arad si tot Raluca

Eu nu am nimic nou, Mirunica mischa destul de haotic , totul e bine si frumos.

Nati-

Pupicei tuturor

Ralu
20+ Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

Buna ziuuuaaaaa...Fetelor, sa aveti o primavara frumoasa...Mi-e dor si mie de primavara dar ce sa fac, aici astia se pregatesc de Ziua Recoltei.
Raluk - sanatate si pentru tine si pentru bb si bine ai venit printre noi
Rontzi - am vazut si eu poze, frumoasa burtica si iti sta foarte bine in rosu
Sun - multumim de martisor...si distractie (???) placuta la Macbeth...Altceva, nu atat de relaxant si de amuzant, prietenii vostri n-au gasit??
Bujo - ti-a aparut colostruuuu...Ce bine...Chiar de 1 Martie
Mada - sarumana, m-ai lamurit cu suzetele, am intels care-i shpilu.
Sa-mi beau cafeaua si iaurtzelul si mai vin

Tot ce veti cere cu credinta, prin rugaciune, veti primi - Matei 21:22


Narcisa (18+)si Vil asteptand o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Back on track!

Am reusit sa facem multe dintre lucrurile propuse dar mai ales din cele necesare (mesterii ne spun: azi vrem x,y,z...si noi incepem maratonul,ascultatori:))

Narcisule si pe mine m-a amuzat cand am auzit unde au luat bilete, dar lor le permit absolut orice. Fara ei...eu nu as mai fi fost.

Bujo super burtica si super mamica! Misto cuscra am!

Irda important e ca acum au mai contenit contractiile! Hai ca incet, cu grija si cu ajutorul lui DD, o sa tii o Antonia perfecta in brate si nascuta la termen!

Astazi ne-am intalnit cu 2 prieteni si mi-au pus o noua porecla..."greiere". O sa-l pun pe iubi sa-mi faca poza in rochita in care eram si cu acei colantzi. Cracii subtiri si un pepene in mijloc...aveau dreptate, saracii!

Uhhh, io scriu ca prostu numai tampenii..scuzati! Sunt prin zona inca vreo ora jumate!

Pup

SUN23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanasm spune:

Bine ai venit primavara!!!!!
rontzy superrrrr burtika!!!!! da super de tot! abia stept si eu ..pantaloni de gravi..de unde imi iau? adik blugi de gravi pt o slabanoaga!?
bujo si burtikul tau e fain!! defacpt a tututoro burticilor!
sunule cad ca si tu esti asa mai..."plinuta" de unse ti-ai luat blugi de gravi? ca io nu gasesc asa..mai mici!??
va pupez si sa aveti o primavara minunata!!!!!!!!

Oana
14+
o noua viata

filmuletz bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina Maria spune:

Camy saru-mana de mesaj am reusit si am pus 5 poze , o sa mai pun dar am zis mai intai sa vad daca merge , am sa ma duc sa va vad mai de aproape .

Alina 23 si Mandy Stephanie 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta29 spune:

Pupici la toate burticutzele , o primavara frumoasa va doresc, sarcini usoare si bebei frumosi si papaciosi

Speranta moare intotdeauna ultima!

cea mai fericita13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Salut fetele
Noi ne-am trezit la 7, ca am avut program incarcat.... La 10 am plecat spre Tandarica - am vazut Pacala - > cu taxiul, ca mi-e groaza de parcare in zona aia (eu, ca hazbandul a avut alte treburi). La intoarcere am fost convinsa ca Eliza va fi foarte incantata sa mergem cu metroul - nu a mers niciodata cu metroul. Adica a mers in Franta. Moama ce m-a cicalit, ca mai bine ne intorceam cu taxiul!!! Avea dreptate intr-un fel Nimeni nu s-a uitat la noi, doar un pustan s-a ridicat la in moment dat dar pentru ca tocmai cobora Noroc ca avem numai 3 statii de la Romana, asa ca...
La Obor am luat un brat de flori.
Acasa am trantit un mega gratar ca nu gatisem nimic.
La 4 am picat toti si am dormit pana la 6.
Acum trag tare cu rufe in masina si exact in 5 minute ma apuc de calcat

Nu-i asa ca ma invidiati pentru programul meu de weekend?

Raluk - bun venit!
SUN - pune poza ca sa ne mai distram si noi
EU am o mega burta!!! Trebuie sa mi-o pozez.

Ce am mai cumparat:
- blugi 3/4 de gravidoasa excelent croiti (8 euro),
- fusta bej de raiat de gravidoasa (9 euro parca),
- pantaloni un bej mai inchis (10.5 euro), de gravidoasa, evident, se sucesc si se fac si pescaresti, sunt subtirei si vor merge grozav si la vara
- o bluzita albastra cu bretelute (15 euro), creata si larga de sub sani, cu niste broderie fina, chiar misto. Am luat una alba si pentru o colega ce nu e gravidoasa, atat de mult i-a placut. Merge de purtat si dupa.
- restul pentru ELiza - niste balerini grozavi roz , adidasi (13 euro), blugi 3/4 gri (2 euro)
Bineinteles ca nici un produs nu este de aici, dar un tricou pe care l-am luat acum cateva zile, mov, de gravidoasa si el, lung, este DESIGNES IN FRANCE / MADE IN ROMANIA!!! Noroc ca il cumpar din Franta nene
Dupa ce se usuca toalele ma pozez
Au trecut 5 minte? Ma apuc de calcat


Anca 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Fetelor, o primavara minunata va doresc, multa sanatate, fericire si tot ce va doriti voi!
Raluk, bun venit! Si mama mea a nascut-o pe sora mea la 15 ani dupa ce m-a mascut pe mine, si anume cand avea 41 de ani. Nu a avut nici cea mai mica problema, a nascut foarte usor, natural, si nu cred ca a stat mai mult de 2 zile in spital. Iti doresc si tie o sarcina la fel e usoara .

Am sosit si eu acasa . Prietenii nostrii si-au facut un obicei ca de 1 martie si 8 martie baietii sa faca ceva special pentru fete (de regula sa gateasca ei ceva, dar cat mai spectaculos). Azi ne-au dus la Branesti, la o casa de vacanta (nu ne spusesera in prealabil unde ne duc), unde ne-au pregatit niste peste si niste fripturi, dar preparate ingenios: nu au vrut sa faca un simplu gratar, asa ca le-au pus in niste recipiente, cu fel de fel e legume si mirodenii, le-au infasurat in folie de aluminiu, pestele l-au acoperit si cu un strat semnificativ de nisip amestecat cu mamaliga (peste folia de aluminiu, deci nu s-a amestecat pestele cu nisip ), si le-au acoperit cu jar din belsug. Dupa cateva ore a iesit o bunatate . Si le-am mancat cu cartofi prajiti, dar taiati in forma de cipsuri si prajiti intr-o tava pe gratar , pentru ca nu erau gaze, singurul mod de a gati era gratarul din curte. A iesit totul super, mai ales ca nu ne-au lasat pe fete sa facem nimic ca sa ii ajutam . Mentionez ca eram 6 fete si 6 baieti.
A, dar bineinteles ca a durat foarte mult pana sa fie mancarea gata, toti eram nemancati, asa ca mai intai am servit o salata, in casa. Friptura a fost mancata afara, langa gratar, pe malul lacului; ce atmosfera frumoasa! De data asta am baut si eu un pahar de vin, ca nu mai gustasem de la Revelion, cred . Si spre seara ne-am chinuit sa inaltam niste zmee pe camp; dupa ce ca toata ziua batuse vantul foarte tare, cand ne-am apucat si noi de zmee parca nu mai era nici o adiere , dar pana la urma tot am reusit.
Hai ca ma opresc aici din povestit, sper sa nu va fi plictisit sau sa va fi facut vre-o pofta de ceva .


Didi 20+

Mergi la inceput