Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (98)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Tomasa sa fii fericita, sanatoasa si sa ai parte numai de bucurii!

Multumim multumim pentru mesajele de martie, pentru surprize si zambete sarmante de bebelusi.

Pe de alta parte iar imi vad ochii suparari, si v-as fi dat bataita buna, insa am zis sa ma pastrez in spiritul acestei zile frumoase si sa pastrez calmul. Asa ca va dau cate un sa va treaca tuturor necazul.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Pinacolada, Andrei e chiar bine, deocamdata, pana apare si celalalt dintisor.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Va dorim si noi o primavara frumoasa, sa va aduca numai zambete pe buze, sa fiti cat mai stralucitoare si frumoase!!!

Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Roxana, ce veste buna, sper sa nu mai apara febra pe la voi si sa petreceti cat mai bine in we.
Noi tot , daca cumva nu ploua vom iesi la gratar. Dupa o iarna lunga, abia astept.

Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Alina, vezi, au si gusturi comune puii nostri. Ia sa mai bag niste poze cu Andrei poate va convingem sa mai urcam in lista de asteptare.

Annisia, sunt lamurita cred eu cu culoarea, multumesc, sper sa fie ok si sa ma descurc. Aplic intai pe radacini si abia apoi pe restul parului? Nici Andrei nu se satura cu borcanele si papa cate 2 mici la o masa. El mananca bine cu carne, le adora pe cele cu vitel. Insa mananca tot asa, 2 borcanele, pe la 3, si la 5 bea ditamai biberonul. Probabil ca nici Yannis nu se satura, mai ales daca nu papa carne. Doctorita noastra insista ca Andrei se va satura cu carnea si canci. Carnea se fierbe separat deocamdata, nu pui zeama de la ea, ci numai zeama de la legume. La legume poti pune albituri (telina, patrunjel radacina, pastarnac), morcov, dovleac si cartof. Eu ii fierbeam Alexandrei si putina ceapa si ardei, dupa 6 luni adica, insa nu se pasau. Nu ii pasa prea multe albituri ca nu prea le plac si posibil sa nu manance. Pune predominant morcov si dovleac, sunt mai dulci si pare ca Yannis prefera papica mai dulce. Poti sa ii faci zilnic supa sau sa pastrezi 2 (maxim 3) zile, insa la congelator.

Sabina, vad ca traim o experienta similara, cred ca la al2lea copil esti mai relaxat. Sa stii ca si eu mai uit sarbatoririle cu lunile sau urez generic. La Alex tot asa numaram tuturor lunile.

Apropos:

sarbatoritilor de azi, celor de pe 30 si de pe 31





Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

buna dimineatza tuturor.
azi avem o groaza de sarbatoriti, asa ca sa ne apucat de urat!
la multe luni, sanatate si o viata plina de bucurii!
"astazi e ziua ta,
zi frumoasa ca tine,
ti-am adus ghiocei
ca sa-ti murmure ei
cat de mult te iubesc!"
la multi ani TOMASA, multa sanatate si fericire alaturi de cei dragi!

bebeka - multa sanatate la amandoua!
nana - dulllccee pentru andrei si o pentru tine!
am recuperat si eu...si am vazut un mesaj care m-a uns la suflet!
dedicatie speciala pentru piciulika si micul castor!de la eliza!
va pup.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

La multi ani draga Tomasa! sa fii fericita in ziua asta senina de primavara!! Alaturi de familia ta minunata si prietenii care te iubesc.
La multi ani sarbatoritilor de 30, 31 si 1!! Avem copii mari mai fetelor....unde au trecut 6 luni??




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Sincer fetelor, nu cred ca ar trebui sa va certati, era atat de bine aici la voi, cu povesti frumoase despre piticii nostri, cu poze atat de frumoase, cu zambete stralucitoare si pline de fericire, ca bucurii, cu tristeti, eu zic ca nu merita asa ceva!


Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Rox ma bucur ca e bine Alex.foarte frumoase martisoare.

Ca tot povestiti cum este cu bb2,la fel imi spune si sora mea...ca la bb2 a fost muuuult mai relaxata,ca l-a diversificat rapid si fara probleme.Cand la primul copil...a facut totul ca la carte.
Azi am inceput diversificarea cu supa de orez(orez fiert si luata decat zeama)Initial am vrut sa ii dau decat o lingurita(ca la carte) insa atat de mult i-a placut si a insistat ca mai vrea,i-am dat-o si pe urmatoarea.A papat tot,fara sa verse nimic.M-am bucurat tare,am inceput diversificarea cu dreptul.Sa vedem de-acum cum ne merge.


Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Nana, din tot sufletul ma bucur ca mergeti spre bine. Doamne, ce fericire!
Roxana, pupici dintosului!
Sabina, chiar asta ma gandeam si eu, ce repede a zburat timpul…6 luni!
Annisia, si eu fierb separate carnita de pui, dar am de gand sa fierb laolata curand.
Lavinia, tare rau imi pare de necazurile tale!Lasa ca va fi bine manechina ta, dar inteleg cat e de frustrant.
Tomasa, la Multi Ani din tot sufletul! Multa sanatate si fericire alaturi de famila ta minunata!
Picio,cate un pt fiecare intepatura.

Inchei cu un mesaj special din parte Sarei pt Michael.


Dragul meu ursulet pufos,
Mi-a plans sufletelul cand am citit mesajul tau...Nu stiu de ce isi inchipuie oamenii mari, chiar daca e vorba de mama aici, ca pot sa dea buzna in vietile noastre private, asa...NU, NU am fost eu, cea care s-a gandit la altcineva. Fii pe pace, ursulet drag! Ea, ea care se streseaza ca voi ramane nemaritata sau ca voi alege pe cineva care nu-i va fi pe plac...Offf! mai nou e stresata ca tu esti departe. Ca si cum asta ar conta...Si eu ador melodia aceea, dragul meu! DE-acum ma voi gandi la tine cand o voi asculta!
Stii ce nu inteleg eu? de ce nu mi-a acordat putin credit? Zau! Am 6 luni, ce Dumnezeu! Sa stii ca ieri, cand am baut sampania m-am gandit la tine...Sa nu te indoiesti de mine si de sentimentele mele! Iti multumesc pentru vorbele tale, au fost o mangaiere pentru inimioara mea suferinda. Am plans mult, sa stii. Nu stia mama ce aveam. Dar a meritat-o. In plus, am refuzat de cateva zile si biberonul cu indarjire...A trebuit sa o pedepsesc. A inteles acum, si a promis ca nu va mai interveni in viata mea.
Ma gandesc la clipa cand bne vom vedea si numar zilele...
A ta, SARA


Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput