Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (22)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by bb_yasmi

nu mai e nimeni?????
pe mine ma prinde raceala k lumea....

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007






vezi daca bati strazile toata ziua


Urata vreme...... vreme de stat in casa si facut copii ... apropo trebuia sa imi vina de vreo saptamana ... sper ca sunt dereglata ... hormonal vorbesc

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Adina o pentru perseverenta in alaptat...Insanatosire grabnica lui Floris
Victo frumos si perspicace Stefanut.... acum stim cine o sa ne citeasca povesti

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

fetelor care va ocupati de album
am trimis un mail cu ceva modificari, ca noi suntem de fapt bbici de octombrie

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

O primavara minunata tuturor!

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

quote:
Originally posted by Vasari

Adra, asta e albinuta noastra. E luata de la miniblu. Noi am fost la o tura prin parc, acum ne-am adus aminte ca trebuie sa ajungem si la o casatorie civila!!
Adra, cilindrul e transparent, nu?

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.



Nu, nu este transparent, doar lateralele sunt transparente. Este albastru cu desene pe el si are niste ferastruici transparente prin care se vad, in interior, alte desene.

Am stat si astazi mai mult afara, problema este ca fi-mea se trezeste dupa vreo 2 ore si trebuie sa mergem undeva sa mancam. Azi am fost la niste prieteni, si la plecare a luat-o prietena mea in brate. Frate s-a pus pe un tipat, de nu o mai puteam linisti. A tipat pret de vreo 2 strazi, nu stiam ce sa-i mai fac. Off si asa rau ma simt cand plange...

Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

am venit si noi.. am reusit sa ne facem timp... sa va uram
o primara cat mai frumoasa plina de lucruri bune ..multa sanatate si fericire!

vasari vazut ce perseverenta..?

jasmin..stai linistita ca si eu am la fel... dar mai ales am ramas stupita cand intr-un timp eram asa ca dezidrata si pe maini si pe piciare(talpisi degete) nu stiam motivul desi eu beau mai mult de 4 litri de apa pe zi... cred ca e o perioada asa..ce stiu eu.. am continuat sa ma dau cu creme si uleuiri..fara rezultate ..dar pana la urma a trecut de la sine...cred..

adina multa sanatate lui floris
va pe toate..ca nu mai am timp prea mult la dispozitie.. offf... cateodata simt ca o iau razna... noroc ca acum sta tati cu ea si o mai distrage el..caci eu nu suport sa o aud maraita ..o pun imediat la san.. si asa profita smecherasa...de mine... dar poate e doar o perioada cand are nevoie sa ma simta mereu mult mai aproape decat deobicei..ce stiu eu...

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Victo, ce ochi frumosi are puiul tau ! Ce carticica aveti, ca noi studiem una cu Veverita Rita cu coada infoiata....

Si sa nu-mi spui ca a avut petrecere cu copii cand a implinit 4 luni ! Noi avem cativa prieteni copii dar cu cativa ani mai mari, dar avem niste viitori prieteni, ca am doua prietene insacrcinate cu baietei si inca o prietena insarcinata cu tripleti (2 fete+1baiat), asa ca o sa avem echipa intreaga de joaca....dar peste cativa ani

mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Gata, Victo, sunteti unde trebuie!

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Adina, cum adica ti-e dor de martisoare? La voi nu se dau?
Mihuta, ati avut succes cu zum-zum? :) Eu am mai vazut acolo doar o broscuta care facea oac. Tu in aceeasi gama ai gasit restul jucariilor?

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

quote:
Originally posted by Ank83

Adina o pentru perseverenta in alaptat...Insanatosire grabnica lui Floris
Victo frumos si perspicace Stefanut.... acum stim cine o sa ne citeasca povesti

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito



multumesc, Ank... Toate mamicile fac cat pot pentru puiutii lor, nu?
Imi aduc aminte ca si tu ai luptat tare mult. Eu nu mai sunt fixata pe alaptat exclusiv, singura regula pe care mi-am facut-o este: nu ii dau biberon daca nu a luat intai sanul. Era cat pe ce sa se dezvete de san, ca e mai simplu la biberon, si de aia!

Doamne ce ma enerveaza vremea asta! A doua zi numai in cas, imi cade tavanul in cap! (asta-i o expresie nemteasca, sper ca se intelege la ce ma refer).

La Viena au fost multe pagube cu vijelia asta, a cazut la gara de sud si o macara parca, bine ca ne-am intors. Sper sa putem iesi maine, ca eu nu suport sa stau atata inchisa!

[b]Stefi, dar inca n ne-ai spus ce nedumeriri ai, poate te utem ajuta?
Cum te descurci singurica?

La mine a fost tata saptamana asta cica sa ma ajute (ptr doua zile). Cel mai mare ajutor ptr mine este sa o duca cineva pe Jasmina la gradinita, ca dimineata nu fac fata cu alaptat, schimbat, imbracat pe toti si sa ajungem la o ora rezoabila. Buuun... In prima zi a ajuns prea tarziu, copiii erau deja plecatila padurice! Intr-a doua zi a reusit cu ajutorul meu sa iasa din casa, ca nu reusea singur. In plus, cica m-a ajutat si a facut mancare, mi-a ars oalele si a plecat apoi rapid cu scuza ca pierde trenul (merge unul tot la 40 de minute ) si mi-a lasat bucataria de parca ar fi trecut tatarii prin ea...
Si spaima mea: el vrea neaparata sa vina si saptamana asta pentru 2 zile, ca vrea sa ma ajute1!!



Mergi la inceput