Mamici de Septembrie - Octombrie 2008 (17)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns symonne spune:

oanasm multumesc pt urari sa dea DD numai bebei sanatosi, cuminiti si frumosi la toate mamicile.
delphinas,incearca sa mai faci o eco si la un privat, bebe creste in fiecare zi.inimioara ii batea ieri?ca daca ii bate inimioara ar trebui sa fie ok bebe chiar daca e un pic mai micut.

bebemic
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

alinush, bineinteles ca vei ajunge. TE inteleg totusi ca te gandesti la toate cele dar noi suntem optimiste, da? Multi
Si eu eram stresata si nu stiam daca mai e acolo dar uite ca este si totul e super ok.

Restul fetelor, va multumesc inca o data pentru felicitari si urari si promit ca de maine intru mai des pe aici, pt ca pana acum eram intr-un mare dubiu si nu aveam nici o noutate.

Multi



POZNICI CU NOI
www.flickr.com/photos/23758792@N08/2272277944/in/set-72157603929078079/" target="_blank">POZE CU BURTOIU
11+

EL NINO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

alinushca si eu CRED ca totul e bine. faza cu cresterea valorior o citisem la una din fetele care au fost ca noi.
la film nu am rabdare sa ma uit, de citit nici atat. ma uit la meci....

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Delphinas, pot sa te intreb ce s-a intamplat ca nu am reusit sa citesc din urma...
Oricum , gandeste pozitiv, stiu ca e foooooooarte greu dar conteaza mult



POZNICI CU NOI
www.flickr.com/photos/23758792@N08/2272277944/in/set-72157603929078079/" target="_blank">POZE CU BURTOIU
11+

EL NINO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

symonne la privat am facut-o si pe asta. voi incerca maine sa merg la un laborator deschis nou la mine in oras, au eco 3d si 4d. merg maine sa vad.
nu mi-a zis daca ii batea inimioara. sau poate o fi zis si eu nu am auzit, caci nu mai auzeam si nu mai vedeam nimik. eram sa plec fara sa-i platesc femeii eco si pozele asa de naucita eram

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns symonne spune:

fetelor referitor la reactiile parintilor, eu cred ca toti se bucura intr-un fel sau altul de venire nepoteilor care, vorba aia, duc neamul mai departe.
numai ca unii nu stiu sa-si exteriorizeze sentimentele.si la mine parintii si-au exprimat bucuria mai domol, e adevarat dar stiu ca-s in extaz si fericiti pana in al noualea cer.o fi vorba si de educatia primita.pe vremuri nu se prea punea accentul pe efuziuni, zic eu
va pup si bafta miine la eco pt cine merge.


bebemic
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

quote:
Originally posted by Delphinas

alinushca si eu CRED ca totul e bine. faza cu cresterea valorior o citisem la una din fetele care au fost ca noi.
la film nu am rabdare sa ma uit, de citit nici atat. ma uit la meci....

poze





Faza cu HCG-ul este ca la varsta asta a sarcinii el continua oricum sa creasca pentru ca este secretat de placenta si mult mai putin de embrion. Deci la HCG oricum o sa se vada o crestere. Acu daca doctora isi da seama la 72 de ore daca e ok din cresterea HCG-ului sau nu, nu pot sa ma pronunt. Doctorii din Bucuresti nu prea mai sunt interesati de HCG ci doar de ecografie. Poate ecograful nu a fost suficient de bun. Si ti-a facut-o transvaginal, nu ? Nu am gasit unde ai raspuns... a cautat inimioara sau nu doctora?

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081021/k/2cd9/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculet spune:

Fetelor raspundeti-mi urgent

Am fost azi la consult,si am o problema cu sarcina.Am 6 sapt si-o 1 zi,iar langa sarcina in uter s-a format un hematom ( nu se stie cum),care mi-ar putea dezlipi sarcina,si sa-mi provoace un avort spontan.Doctorul mi-a recomandat sa evit orice tip de efort,si sa stau numai in pat (deci o sa raman in concdiu medical).
Intrebarea mea e : Ati trecut cumva prin aceeasi situatie,sau ati auzit fete care au dus sarcina pana la termen? Scrieti-mi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns symonne spune:

delphinas e foarte bine ca mai faci unul miine, chit ca te costa ceva.pt linistea ta se merita, zic eu.
si eu asa cred.daca ii bate inimioara inseamna ca bebe e bine, se dezvolta.
urat din partea lor oricum, privati fiind, sa te trateze astfel.

bebemic
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

mi-a facut endovaginal.
nu mi-a spus nimic de inimioara. ori nu am auzit eu pt ca aveam mintea tulbure.

poze

Mergi la inceput