Mamici de Septembrie - Octombrie 2008 (16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

quote:
Originally posted by felicic76



nu ti-e greu asa departe? De cat timp esti plecata?



Departe ca departe... dar printre cidateniile alea de oameni. Nu-i rasa mai dubioasa ca ei pe pamant.

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081021/k/2cd9/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyia spune:

quote:
Originally posted by felicic76



Alinushca: da,se pare ca sunt veterana si la varsta si la sarcina! Si eu alternez cu starile:ba atac de panica, ba ma vad cu bb sub brad de craciun! Nu stiu ce sa mai zic, oricum am fost surprinsa ca am ramas, imi luasem gandul si ma concentram pe munca si cele 4 nepotele cu varste cuprinse intre 5 luni si 2.7 ani. Iar in ceea ce priveste sotul, sa nu ne mai gandim la dezamagirea lor, eu am pierdut o sarcina si nu mai eu stiu cum am trecut peste ea. Asa ca , fruntea sus!

Elya: nu ti-e greu asa departe? De cat timp esti plecata?

5+


Ganduri negre ma incearca si pe mine,chiar daca sunt la a doua sarcina si chiar daca nu am trecut printr-o situatie ca a ta.Hormonii astia...eu am niste stari de nu ma recunosc,plang fara motiv,mi se pare ca nu ma intelege nimeni....
Felicic,locuiesc in Japonia de 4 ani si singurul meu m,are of este mama mea cu care am avut si am o relatie nemaipomenita.Dar ne vedem in fiecare zi pe internet,vorbim la telefon si merg acasa cate 2-3 luni pe an.Cand nu il aveam pe David mergeam de doua ori pe an,insa acum imi e destul de greu sa calatoresc doar eu cu el atatea ore.Sotul nu poate sta in Romania mai mult de o sapt din cauza serviciului.
Insa sunt o mare norocoasa,am un sot de milioane!
Imi este greu ca nu am familia langa mine,nu am nici un ajutor in afara sotului(parintii lui nu mai sunt,din pacate)dar sunt fericita!




mama de bebe pufos DAVID(24 iulie 2006) SI bebe din burtik 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Neata si de la mine burticutelor,

Ce mai fac fetele?? Tot cu paranoia???

Bafta multa fetelor care merg azi la eco, eu abia vineri merg...

Oana ia si d-aici


9+ Nocom (asa spunea baietelul meu Noroc, cand era mai micutz)

poze eco

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev269pr_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Codruta27 spune:

Fetelor, ma doare gatul de nu mai pot. Am mancat o lamaie, 2 grapefruit, 1 kiwi! Baut 2 ceaiuri. Sunt ca un butoi! Vreau sa-mi treaca! Ce sugestii mai aveti?

Pupici apasati!

9+
Bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Codruta27 spune:

Bafta astazi la eco, mamici dragi!

9+
Bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

codruta inca 3 lamai cu zahar pana diseara si maine esti ca noua...

Pup

9+ Nocom (asa spunea baietelul meu Noroc, cand era mai micutz)

poze eco

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev269pr_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by Codruta27

Fetelor, ma doare gatul de nu mai pot. Am mancat o lamaie, 2 grapefruit, 1 kiwi! Baut 2 ceaiuri. Sunt ca un butoi! Vreau sa-mi treaca! Ce sugestii mai aveti?

Pupici apasati!

9+
Bebe mic


Ramai la lamaie

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Codruta27 spune:

Saru` mana mult!

Am citit pe forum, ca trebuie mancat un gref la o ora! Mai bag lamaie, portocala si gref! Niste bunaciuni! Da` daca ma transform intr-o acritura de la atatea lamai???

9+
Bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

alinushc: da daca ai fi gheisa? Nu ti-ar placea? Eu n-as zice nu dupa ce am citit romanul!

Elya: parka am un deja-vu! Una dintre surorile mele este plecata din tara, casatorita si stabilita in Spania. Mi-este ingrozitor de greu fara ea, chiar daca am familia numeroasa, eram foarte apropiate! In tara era un esec total : serviciu, barbati, relatii! Acolo s-a adaptat imediat si este foarte fericita, lucru pe care nu l-am crezut decat cand am vazut cu ochii mei! Sotul o adora si are 2 fetite superbe! Oricum, eu sunt genul stau si lupt pe barricade, dar in tara mea si de aceea admir toate fetele care pot sa stea departe! Asa ca, te cred ca esti fericita!
5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Eu am bagat si suc de ceapa si vitamina C si Tantum Verde cand se nasolea treaba... dar mare efect nu au avut. Inca tusesc din toate incheieturile...

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081021/k/2cd9/preg.png

Mergi la inceput