Timisoara, Impreuna...de Martisor! ( 86 )

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Salutare!

Mai, am avut o presimtire sumbra si iaca s-a adeverit. Mamanu a pasat raceala la Spiridus. Azi vin cam franta de la treburi - am reusit sa rezolv tot, mai putin spalat masina, dar ce era mai important, creditul e luat in conditii suuper bune - deci, zic vin acasa cu gandul la un dus si ceva de mancare si apare spiridusul cam melancolic, cica vrea in brate, ii e frig. cand pun mana pe ea, ardea, nu alta. Pun termometrul - 38,9. Repede Nurofen, comprese, sun pediatru, mergem, ne vede, cica e de la gat deci bagam Augmentin, Nurofen si Vitamina C. Acu abia am reusit sa o culc. Mai am de facut un proiect pt lucru, l-am luat acasa si pana acum nu am reusit si, bineinteles, m-a luat si pe mine durerea de gat. No, asta e... ma pun pe treaba.

PS Sugestie medicament pt durere gat?

Mamica de spiridus, visatoarea cu picioarele pe pamant

Avem si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Dana, eu luam oropivalone la mine aveau efect imediat. Sanatate Spiridusului, mamei tale si tie.



Poze cu noi


Daca nu poti trece prin munte, ocoleste-l. Daca nu poti sa-l ocolesti, treci peste el. Daca nu poti trece peste el, intreaba-te daca este chiar atat de important sa ajungi de cealalta parte. Daca este, incepe sa sapi un tunel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lore03 spune:

Buna dimineata!!!!!
Hai mai chiar sunt prima ?
Atunci serviti cafeluta.... si pentru Laura un ceai fierbinte,poate mai baga si ea ceva masculi feroce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Sunt prima trezita,nu-mi vine sa cred,poftiti la cafea atunci e si ceiucul Laurei pe acolo,hai ca eu sunt la zi cu news ca nu au prestat prea mult fetele ieri,eu numai am acces dupa ce vine 'adultul' care trebuie sa se joace la pc,asta tot mai mult o ia razna,apoi am avut comentarii despre messs ca 'lui' ii va bloca iar pc si de ce l-am instatat,etc,m-am enervat ieri pe el si am plecat cu Andi la teren si la locul de joaca din sat insa asa tare a batut vantul ca nu am stat prea mult pe acolo,am chemat un baietel la noi si numai bine ca mi-a stat si masa aici,am mai vb cu fata,e destul de simpatica,prima care si-a descarcat sufletul sa zic asa,dde obicei cand vb cu nemtoaicele nu vb despre ele su despre familie dar fata asta mi-a povestit o droaie,adevarul e ca si eu am tras-o de limba,stiam ca baietelul ei nu are tata si asa ca am intrebat-o ce si cum,in fine abia am scapat dupa aia de ea ca trebuia sa plec la sedinta la Deni la oras,numai bine ca am batut 40 de km aiurea,ca nu a fost de fapt sedinta ci zilele deschize cu profesori ptr parinti,ceva de genul asta vine tradus,erau liste pe toate usile ptr profesori la care vrei sa te inscri in sedinta,eu nu am cunoscut profesorii toti,am vrut macar la diriginte sa ajung ala numai avea termine si uite asa am venit acasa din nebunia aia,Deni nu are probleme la scoala cu nici una din materii,mai putin religia care am insistat sa o faca desi e diferita de a noastra cea catolica,i-am sugerat sa invete ca traim aici doar,ceilalti copii stiau totul de acasa dar ea habar nu a avut denimic a luat o nota mica la un test si mi-a spus sa vb cu profa ca ea numai vrea sa faca religie,optional fiind,dar nu am lasat dupa cum a vrut ea,are doar manual poate sa invete,hai ca va ametesc de dimineata.
Silvana asa zici ca numai ai vreme sa scrii pana citesti tot ce scriem,astept traducerea,oi fi io banatanca da nu sciu se insamna socac,deci la o discutie pe .....ti-am zis ca pozele is super si tu la fel!
Dana imi pare rau de Lori,auzi dar eu tot vroaim sa te intreb fata ta nu merge la gradi ca tot povestesti ca e cu mamanul acasa,credeam ca e mai mica dar spui ca acusi are 4 ani,nu ai dat-o la gradi sau mi-a scapat mie,hai sa se faca repede sanatoasa spiridusa si sa nu o incasezi tu acuma de la ea .
Lore nu ai mai scris ieri nimic,cum te simti,ai ajuns la medic .
Restul fetelor,tot asa cald e la voi,la noi e un horor de timp,ce programe aveti azi? la toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

neatza si de la noi!
sar'na de cafelutza! dau si eu una pt intirziate!
la noi fierbe deja fasolea cu ciolan (iaca, va trimit niste miros, poate vi se face pofta), mai am un pic si o gat. nici n-am baut cafeaua dimineata, m-am pus pe treaba ca azi am program incarcat: dimineata mers cu robi la aer, la fugit, la plecam la gradi ca avem ora deschisa, sa vedem ce a preatit lumea, apoi dus fata la fastrackids, apoi recuperat la 18.30 apoi acasa. intre toate mai trebe facut mincarica pt robi(azi papa peste-salau cu legume).
dana, imi pare rau ca sunteti bolnavioare! pt durerre de git eu iau homeovox(bilutze homeopate) si imi trece repede. plus vit C cu propolis cit incape(si pina la 1g pe zi vit C).
laura, fain v-ati distrat. si noi am zburdat ieri o gramada afara pina nu l-a calcat un vecin cu bicicleta pe robi, atunci am fugit sus sa vedem "pagubele": niste vinatai si copil urlind, speriat tare rau
doris, io nu mai stiu cum era cu punctele alea, numa' la 1 tin minte ca era vb de intilnire cu gradinitza, ceea ce e cooollll!
luarati banii?
claudia, nasol de tot la tine! bine ca ai mai gasit o mamica deschisa la minte pe acolo, mai ai cu cine sta de vorba!
lore, cum te simti? sper ca si-au facut medicamentele efectul!
la urolog ai fost?
alex, eu stiam ca astia de la gall print in bega la parter pun si flecuri metalice, am vazut recent pe lista lor de preturi. au si in terra.tot nu vrei sa pove ceva despre tine????
aida, daca ai acces la net de pe undeva, sa sti ca ma gindesc la voi, tinem pumnii pt mitza mica!!!!!
mariaa, multumim de stirile despre mitze!!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Neatza si de la mine...

Merci de cafa, matinalelor!

Danitin, sanatate la spiridus, sa se refaca...
Vezi daca aflii ceva de 8 martie, ce evenimente au loc in oras, spectacole, trupe, localuri...

Katik, inca nu ...mai asteptam...

Am vb si eu cu Aida aseara, erau ok...mai vb asta seara cu ea.


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM" target="_blank">Povestea dintelui pierdut:))

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">CHRISTMAS 2007 by INES

www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ INES

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

.....si trecu sageata albastra!!!!......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Buna dimineata, chit ca la mine numa buna nu se anunta. Lori a avut si peste noapte febra, acu is cam zombie de somn. Cand e sa ia Augmentinul face ca trenu, juma de ora dureaza cu rugaminti, amenintari si mita ca sa-l ia. Din nou mult de lucru la firma, la 12,30 conf presa Poli, trebuie sa bag un drum la Calor sa vad daca pot sa ma debransez, sa mai duc un act la banca pentru credit si sa spal bietul Golan ca dupa drumul de munte arata jalnic. Plus ca vin mesterii cu gazul sa traga tevile prin apartament. Asa asa, sa-mi fac si mie o recapitulare ce ma asteapta.

Silva, Katik merci de urari de insanatosire si sugestie de tratament. Eu luam, de obicei, Hexoraleten da vad ca nu prea isi face efectul. O sa incerc si cu ziceti voi....

Lore am tot ramas datoare cu un raspuns: mi te inchipuiam mai palida, mai blonda, mai inalta, cu parul lung si drept, mai "slaba" dar nu din pdv fizic. In realitate esti mult mai energica si mai hotarata decat credeam eu, si asta se vede pe tine. Poate daca nu mi-ar fi asa somn as reusi sa ma exprim mai bine ....

Claudelu spiridusul nu merge inca la gradi din cauza de tot felul de incurcaturi. Am vb la o gradi ff aproape de casa noastra, practic pe o strada alaturata, am foast multumita de program, pret, tot urma din septembrie trecut sa mearga .... si s-a mutat gradinitza. Noua locatie e tare departe, a picat afacerea. Pe urma am vrut sa o dau la gradinita deschisa de unul dintre clientii nostrii. Pb e ca nu vreau nici un fel de favor la pret ca nu e ok sa combini afacerile cu asa ceva. Acolo m-ar fi costat 4 milioane pe luna cu tot cu masa de pranz pe care eu as prefera sa o ia acasa, cel putin asa stiu exact ce si cat mananca. 4 milioane era prea mult, clientul tot insista de o reucere dar eu nu pot sa o accept pt ca daca in schimb ar vrea discounturi la difuzari nu as putea sa le ofer si oricum politica firmei nu permite. Pana sa se lamureasca toate astea anul scolar, ma ro, prescolar, era deja inceput asa ca am hotarat sa o inscriem abia din toamna la o gradi de stat unde merg aproape toti prietenii ei din parc.

Dorisake sa traiti am inteles, fac cat de curand lista cu evenimente!

Acestea fiind zise ma duc sa ma tarasc la treburile mele si sa sper ca reusesc sa le duc la bun sfarsit.

Mamica de spiridus, visatoarea cu picioarele pe pamant

Avem si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lore03 spune:

OK Danitin ,m-am linistit,as vrea eu sa fiu si mai inalta si mai blonda,si cu parul lung ,dar Mama Natura atat a putut sa imi ofere .
Am crezut ca ai vazut pozele cu mine cand am pus linkul cu albumul meu.Asa ca il mai pun odata....ALBUM .
Te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

hello...io in loc de cafa bagai o salata de fructe...credeti ca-i vreun bai?

Eu sunt inc acas...al meu pleca cu noaptea in cap la lucru asa ca ramasai sa fac ceva potol pt amiaz...si sa mai randui prin casa ca toate zboara...

Maria
...multumim de vestile bune despre mitzulina...tu mai avusasi insomnii...io azinoapte parca parca am dormit mai bine...

Dani...sanatate spiridusului...si tzie energie la maxim...

Clau...gatasi geamurile?...hai si pana la mine sa-mi dai o mana de ajutor....Helmut de cand e prin Nemtzia?....si ai mei copii sunt catolici...cand merem la Hateg la bise Lori e ajutor de popa ...face si el ce fac ceilaltzi...ca habar nu are...dar popa i-a propus ca a vazut ca stie rugaciunile...si mai uita ca se afla in fatza tuturor si incepe sa se strambe...

Kati...si nu-l pleznisi pe biciclist?...cum mai esti?...cand vi in kozpont...sa-tzi dau dvd-urile...ca la cat le frec prin poseta cred ca nu au multe zile...

Ano...rasariteano...ce auzisi tu de laboratorul lui grigoras...acolo lucrau cu casa de asigurari de aia m-am dus...ce mai fac gorobetzii?

Silva...americanitza noastra pupici...

Lore..da si mie dadusi impresia de olteanca descurcareatza...si ai un ingeras de fetitza...

Lormi, deya pe unde va aciuiratzi?


Anda...sper ca esti cuminte si nu duhanesti...mai baga cornu pe la noi...

Doris ...ce mai face Ines...si Lori a vizionat zana maselutza...si era tare zambaretz...

Laura...m ainspirasi aseara cu pastele numa ca io facui spaghete si mai pusai si ciumperci pe langga sunkulitza...


o zi faina....ma duc sa gat treaba si sa o zbughesc la lucru ca si acolo-s in urma si asta si din cauza voastra bata-va norocul...

mihi

Mergi la inceput