Fetele din America (101)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Ciuf, imi pare rau pentru ce s-a intimplat. Acum am citit, ai mei au plecat la aeroport de o ora jumate. Zboara cu Lufthansa!
Eu nici nu cred ca mai am chitante. Macar am rupt preturile, ii induc in eroare! Rid eu, dar sper sa ajunga toate cu bine.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Ciuf, sa faci neaparat reclamatie, mai mult ca sigur cei din Ro au furat din bagaje. Normal ar fi ca linia aeriana sa te despagubeasca, insista la Lufthansa, mai ales dc ai si chitantele. Mie mi-au ajuns bagajele cand am fost in Ro dupa trei sau patru zile, dar nu a lipsit nimic, oricum mi-am pus ce aveam mai valoros in bagajul de mana tocmai din cauza asta, vazusem mai demult un filmulet pe youtube cu niste angajati de pe aeroportul din Ro cum scotoceau in bagaje si opreau ce le placea...incredibil..

“Vietile noastre se incheie in ziua cand ramanem tacuti in privinta lucrurilor care conteaza.”
Martin Luther King Jr.
www.eklipsse.net/gallery/main.php" target="_blank">Fine Art Photography
www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Hmm, Miereamara, imi dai si mie linkul cu filmuletul?

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele
www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Binecuvantarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

imi pare rau, poate te despagubesc. eu stiam ca au camere de supraveghere la otopeni, dar poate ma insel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

quote:
Originally posted by ciuf

Hmm, Miereamara, imi dai si mie linkul cu filmuletul?

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele
www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Binecuvantarea



Ciuf, l-am cautat pe youtube, dar nu l-am mai gasit. Cert este ca la vremea respectiva a fost mare scandal, au fost multi pasageri carora li s-a furat din bagaje si conducerea aeroportului a instalat camere de luat vederi si a prins o banda de angajati care furau din bagaje, erau f f bine organizati si foarte rapizi.
Si eu stiam ca sunt camere de supraveghere, in link-ul de mai jos este vorba de cazul de care iti povesteam.

http://www.antena3.ro/Camere-de-supraveghere-a-bagajelor-la-Aeroportul-Baneasa_act_45426_ext.html



“Vietile noastre se incheie in ziua cand ramanem tacuti in privinta lucrurilor care conteaza.”
Martin Luther King Jr.
www.eklipsse.net/gallery/main.php" target="_blank">Fine Art Photography
www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Fetelor, or avea ei camere de luat vederi in aeroport, dar astia or fi lucrat la bagaj in drum spre Craiova, in dubita. Ca dupa cum v-am spus bagajul mamei a ajuns cu o zi mai tarziu decat ea. Oricum neplacuta situatie si ma apuca o asa lehamite de Ro de nu va spun.

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele
www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Binecuvantarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Cu citiva ani in urma am zburat la Bucuresti si de acolo am luat o cursa interna spre Timisoara. Cind au descarcat bagajele le-am vazut pe ale mele (normal, erau cele mai barosane). La banda surpriza! Vine doar un bagaj... Am intrebat ce-i cu bagajul si au incercat sa-mi spuna ca n-a ajuns. Cind le-am spus ca le-am vazut cum le-au descarcat a aparut repede si celalalt geamantan, dar cu fermoarul deschis pe jumatate.
Asa e, ti se face lehamite cind ai experiente din astea inca de la aeroport.
Acum am emotii cu bagajele alor mei, sa vedem cum ajung.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alintaroma spune:

Mai fetelor ce incepusem eu sa ma stresez cum or ajunge bagajele noastre in calatoria ce neasteapta ... peste o luna ce-i drept acum m-am desumflat si mai tare
Iaca inca un motiv sa tai toate etichetele la cadouri si sa luam in bagajul de mina ce avem mai scump.
Problema e ca avem 3 rame digitale luate cadou , oare ne-or lasa cu toate trei in bagajele de mina?
Pe de alta parte stiu ca la plecare poti sa-ti "tragi" in plastic bagajele pe aeroport, contra cost of course dar merita macar si atunci stii clar daca ti-au fost violate . Cred ca asa vom face.
Ciuf nervi de fier sa ai si sa faci plingere nu te lasa!
Si mie mi-e asa dor de tara si ma gindesc cu drag si abia astept sa merg acolo dar cind nu mi-au ajuns mai bine de jumatate din felicitarile trimise prin posta de craciun in ro .... ramin cu asa un gust amar si mi-e o ciuda de mor . Iar vecinei mele care e din rusia ii ajung si pachetele si orice trimite
Si culmea e ca tocmai la cei din familie nu au ajuns ... ne-au crezut asa de prosti ca om trimite bani sau stie ce ...

Of, of, mai, mai .....




Happiness keeps you Sweet,
Trials keep You Strong, Sorrows keep You Human,
Failures keeps You
Humble,
Success keeps You Glowing,
But Only God keeps You Going

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

multumesc mult pt raspunsuri, inca mai cercetez piata. mi-am luat carti pt pregatirea gre-ului, ce sa zic, uneele intrebari sunt grele, altele nu chiar...
sanzi, probleme mea mare e ca noi osclima intre a sta aici sau a merge in europa, sotul a aplicat pt niste joburi pt care va primi raspuns in cateva luni...asa ca nu vreau sa ma agit prea tare cu scoala daca e sa plecam. 'om vedea ce iese...

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Sa fim noi printre cele norocoase?! Nu ne a lipsit niciodata nici un bagaj, nu au umblat in ele.

Alintaroma stii ca ti au fost violate! intrebarea e: cine? Plasticate ori ba nu cred ca face mare diferenta.
Cu cine zbori?

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput