Mamici de septembrie-octombrie 2008 (14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Delphinas, n-a trecut, ma ustura si ma enerveaza, e exact in mijlocul buzei de sus of of. Si m-am umplut si de cosuri pe fata, sunt foarte iritata.




POZNICI CU NOI
www.flickr.com/photos/23758792@N08/2272277944/in/set-72157603929078079/" target="_blank">POZE CU BURTOIU
10+

EL NINO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

oana, ce zici, facem ca la aspirante o lista cu sarbatoritele lunii ca sa ne felicitam si noi. CA am constatat ca sunt ceva fete prin martie (printre care si io )



POZNICI CU NOI
www.flickr.com/photos/23758792@N08/2272277944/in/set-72157603929078079/" target="_blank">POZE CU BURTOIU
10+

EL NINO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanasm spune:

moni facem!!! smecherutza mica ce esti! vrei pupici multi...huh!? daca aiz nu merg la bazin...o sa am ceva timp acasa..in timp ce fac ceva de papa!
am plecat acas'..daca nu cumva ma razgandesc si o tai la inot!

Oana
13+
o noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2004 spune:

Va pup dragele mele
Doamne ce viteza aveti la scris..eu sunt asa de prinsa la munca ca nu prea am timp sa stat pe forum..din pacate..iar acasa ma ia fiimea de proaspata si incepem alt tip de distractie. Dar ma bucur ca sunteti bine si bebeii vostri de asemenea
Xorce dragut ca ai aflat sexul bebeului de la 12 saptamani..sa fie sanatos si sa stea cuminte pana la 40 saptamani in burtica ta
Alinushcadraga mea nu fi suparata...suntem aici si te ascultam..nu vreau sa pleci nicaieri...cum e in concediu???
Apropos de mancat in sarcina...eu trecand printr-o sracina si nastere deja vreau sa va zic ca e f. importanta alimentatia si cat luam in greutate..asa ca eu de data asta incerc sa mananc cat mai sanatos posibil si cat mai putin bogate in calorii..o greutate in exces o resimti si la nastere poate deveni si periculoasa...
Oanamulti pupic de la mine...bravo tie ca faci sport..super
Va pup pe toate si va doresc un we superb

+9+puiutul Maria (23.12.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danucu spune:

monica_dicut, mie doctorul mi-a zis ca pot manca absolut orice inafara de branza cu mucegai - pericol de listerioza si carne in sange sau cruda (gen jambon Serrano, Parma) - risc de toxoplasmoza. Acum eu nu mananc absolut orice, incerc sa evit mancarurile care nu aduc ceva sanatos.
oanasm, acum inteleg de ce arati asa bine, mananci foarte sanatos si esti si foarte sportiva, felicitari.

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

mi-am facut si eu paine prajita cu ou, numai ca eu o pap cu zahar ca nu ii plece la mazarica cu sare. hmmmm....daca bb vostri au preferinte spre mancaruri gen fast-food, mazarica mea e ca tat`su de mofturoasa. nu vrea decat mancaruri gatite si bineinteles nu orice. azi am facut 2 tavi de pizza de manca sotu cu mama de le amortisera falcile, iar eu cu mazarica eram la geam...nu ne place. in schimb a facut mama azi un bors acrut de rata, 2 catronele am prestat.
dimineata nu vrea nimik altceva decat paine cu unt, cu gem si obligatoriu pe deasupra branza sarata plus un ceai sau lapte.
o colega de serviciu mi-a povestit ca, cand era insarcinata cu al 2 baiat nu manca decat cartofi prajiti. acum dupa 22 de ani baiatului ei daca i-ai da cartofi prajiti ar manca non-stop. al meu sigur o sa iasa cam ciudatel la mancare.

8+ o mazarica mititica

mazarica mea

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

ma treceti si pe mine pe lista voastra? mersi
(banuiesc ca o sa mai dureze ceva pina o sa vedeti 'live' mesajele mele, insa nu ma las eu batuta asa usor)

D.N. 07.07.1973
U.M: 03.12.2007
D.P.N. 09.09.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ada_74 spune:

Salut

Categoric, nu pot face fata la ritmul in care scrieti .

Eu am fost ieri la doctor, asa ca am si confirmarea oficiala si totul este in regula.


Alexa, nu exista restrictii la nr. de ecografii. La prima sarcina am facut o gramada, cred ca in jur de 10.

Cine intreba de tigari? Ca eu recunosc (da' sa nu ma certati) ca nu am putut sa ma las de fumat nici data trecuta, si vad ca nici acum. Tot ce am reusit (si cu aprobarea doctorului) a fost sa reduc numarul lor la maxim 5/zi. Si nu am fumat in primele 3 luni dupa nastere.

Xor, felicitari pentru baietel! La nume te-ai gandit?

Va pup,
Lili



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

nu stiu ce fac cu mancarea!
diminesta am prestat KFC menu mare si la 14.30 pastrama de berbecut cu fasole baruta si castraveciori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanasm spune:

na...ajunsei si io acas'
delphinas welcome to the club! deci tu si freshana ati bagat deja la ghiozdan deliociul de paine cu ou..mm...; mey..ce ciudat, paine cu gem si branza sarata asta da delphi! si pe sotu meu zii l-a apucat gravideala..a mancat tot asa cvea sarat cu dulce, mie imi pareasa ciudata chestia asta
io acu ma duc sa fac ceva papa...ciuperci cu...cartofi sau cu orez..., propuneri...ceva?


Oana
13+
o noua viata

Mergi la inceput