Mamici de Martie-Aprilie 2008!!(105)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Ramo!
Ioana..frumooos!!Pacat ca-n Craiova nu-i Diverta!!Sau e?!Ma duc sa google-esc!
Eu as iesi la plimbari..Moartea mea-plimbarile de seara!!


Ela.. in 36+ cu !!
Varsta mogaldetei
Photos-Camera mogaldetei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Reiau mesajul:

Ramo, si eu l-am facut! M-a durut locul vreo doua zile, atat. Si ma panicasem pentru ca l-am facut fara sa fi vorbit in prealabil cu ginecoloaga mea, dar cand i-am spus, a zis ca nu e nici o problema, si ca din pacate, cine ar trebui sa il faca, femeile de la tara, carora li se rup membranele pe camp in timpul culesului ..etc..nu il fac...si ca pentru noi, care nastem in conditii civilizate, e putin probabil sa se intample ceva rau! L-am facut si eu la 33 de saptamani.

Naty, stii ca de frica asta scapi numai conducand...Eu mi-am infrant-o urcandu-ma singura la volan, in ideea de a nu avea stress suplimentar in dreapta. Dar exista si varianta in care cineva cu experienta langa tine iti poate insufla incredere si siguranta! Sfatul meu este sa conduci, insa nu reincepe la ore aglomerate!!! Deci daca trebuie sa pleci in curand la Iulia, mai bine mergi cu transportul in comun, si eventual maine dimineata dai o tura cu masina prin cartier, pe strazi bine-cunoscute! Portii mici de condus, ca Iulia lapticul, nu ?

Soviii, Gianiiii eee reeeeaaaaa !!!! Si sa nu ne certi cu "lozul"...suntem mamici de fetitze, crezi ca ne putem abtine!?!? Macar o bluzika, un pantalonas, o shose, ceva...loz...

Apropos, frantuzoaica de matusa a lui Radu ( da, are un unchi la Paris, cu care s-a vazut cand a fost acolo ) ne-a reprosat ca credem in acest obicei barbar de gaurire a urechilor...cu atat mai mult cu cat e vorba de un nou nascut ( in contextul in care Radu intreba unde ar putea gasi bijuterii cu cercei de nou-nascuti..). Reactia ei a fost de sincera mila fata de copil si de oroare fata de noi...nu m-am gandit niciodata ca as chinui-o foarte mult, in plus, unde conditii mai igienice si mana mai usoara decat a unei asistente?!?! Mai bine sa o las pe ea sa ii faca prietena ei cea mai buna cu acul inrosit la flacara brichetei!?!? Eeeeeeeeeee!!!

Si completez: Ela, nu vrei tu sa nu te mai ambitionezi ?!?! Macar cateva zile, o sa vezi cum situatia se imbunatateste considerabil!!! Ia-o ca pe o vacanta de la bucatarie, in care tu vei fi cea rasfatata de soatza, in compensatie pentru rasfatzul administrat de tine pana acum . Sa nu scotz bata la tine, ca e jale!!! Si nu stiam ca pe Honey o cheama Vali ! Ce idioata sunt !!! Sper sa fie bine, si ea si bebe Andrew!!!!

Kitzy, nu desfacem nici un degetzel, am o manutza pentru tine, una pentru Luny ! Numai daca ma provoaca Ela cu ambitiile ei , atunci dau drumul, dau cu bata in Ela, si revin la pozitia initiala!

Olga 37+ cu Ioana-Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

zoze-avem diverta in craiova...in mercur pe la parter...

rami26 + 32 sapt




http://community.webshots.com/photo/2088884470102998389jKqgQp

bebicul_meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Maaamaaa!!Ma prinse soacra-mea(a se citi-Olgutza)!!Asa-mi trebuie daca ma ia gura pe dinainte!!La ce morala imi facusi..nici ca-mi mai arde de ceva..Ai dreptate!!Cred ca daca stau cuminte-o sa fie bine!Adevarul este ca-fata de Duminica-stau mult mai bine..Cel putin nu m-a mai luat durerea de burta in acelasi timp cu cea de spate!Cel mai rau doare burta acum..dar..Io zic ca-i de bine,nu?!
Serios-vreau sa-mi revin naiba odata ca nu-mi place deloc situatiunea!Mai am 4 saptamani-vreau sa mi le petrec frumos,nu in pat!Mai am de spalat/calcat o gramada de hainute,am de facut ceva vizite,vreau sa merg la cumparaturi pentru 1/8 Martie-ca doar am de facut cadouri speciale pentru mamele nostre-viitoare bunici si pentru bunicile mele-care vor deveni strabunici..Off..Las' ca ma fac eu bine!!Pup socrela!
Si-Ioana-am Diverta!!Abia astept sa dau o tura!


Ela.. in 36+ cu !!
Varsta mogaldetei
Photos-Camera mogaldetei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

Am vrut sa zic ceva...si-am uitat! Incep bine!

Naty, curaj cu volanul, asa cum zic si fetele, deseara, cand e mai liniste prin cartier, incetuc...iei masina singurica...repet, singurica...si faci o tura pana la giulesti si inapoi. Pe la 22h, nu cred ca e multa lume...te duci doar sa recunosti traseul..incetuc! si un gand bun printzesei de la noi!

Gianii, nici Io n-am cobit....vazui ca ai scris "Gubici" poze, dar nici chiar asa!

Cris scumpe foc hainutele. Daca-mi permiti un sfat...baga mare pe bodiuri, maneca lunga,scurta...tare sunt practice! valabil si pt. celelalte mamicutze.

Pt. mamicutzele de baietei...nu va faceti mari griji...in cazul in care va simtiti depasite, cereti sfatu tatilor, ca doar ei se ingrijesc singuri!
Despre decalotare/fimoza eu sunt contra...dar e pur perso. Nu pot sa-i fac asa ceva copilului. La dush curatz putulica, doar indepartand preputul putin si gata...

mai viu' cand i-mi mai amintesc...Kya si eu tin pumnii stransi!

pozici
bb2
burticutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Olgutzicule din pumnul pt mine nu desfaci nici un degetzel ca fac urat!!!!! Daca vrei sa dai cu bata in cineva, n-ai decat sa desfaci cealta mana, ca de nu....

31+ cu Diana

AMR 9 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Bubu vad ca si tu ma sustii pt bb control. Multam mult!
Si in sfarsit cinvea de acord cu bepanthene! La un moment dat am avut impresia ca la toata lumea ii place sa ia chestii scumpe.
Tubul de bepanthene e mai mare si mai ieftin decat Garmastanul care oricum se gaseste greu, din ce-am auzit.
Pe vremea cand eram noi mici, cred ca nu exista nimic de genul asta, acuma is prea multe si nu stim care-i mai bun.

31+ cu Diana

AMR 9 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

o sa fac vaccinul ...tocmai am vb cu de gineco...a zis sa-l fac ca este necesar...atat pt mine cat si pt bebe...

rami26 + 32 sapt




http://community.webshots.com/photo/2088884470102998389jKqgQp

bebicul_meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Mie nu mi-a zis nimeni nimic de vaccin.

31+ cu Diana

AMR 9 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

ufff si scrisesem un mesaj luuung. am vrut sa maximizez (asta e cuvantul???) fereastra si am ...inchis-o.

am fost afara si tare frumos mai e!! a venit si iubi mea de la gradi, m-a pupacit si m-a iubit cum numai ea stie. era fericita ca a dansat samba azi la cursul de dansuri, dar nu vrea sa-mi arate si mie. a zis ca o sa-l invete pe teo cand va iesi din burta .
se pregateste de serbarea de 8 martie si ma distreaza ca e tare secretoasa. nu "rasufla" nimic din ceea ce pregatesc ei acolo cu irina....mi-a dat doar "comanda" de fustita verde si bluzita alba, ca va fi ghiocel....sper ca la serbarea asta sa ajung, sa nu mai apara evenimente ca data trecuta...

am venit acasa, v-am citit postarile, am facut o crizutza de hipoglicemie, apoi dupa ce mi-am pregatit papa, am bagat in mine exact ca o disperata :)).eram eu mandra ca am luat doar 12 kg pana acum, dar daca o mai tin asa....fac tona in curand:). apoi m-am apucat sa fac bagajelul pt spital, am si eu un fix ca trebuie sa dorm cu el sub pat....mai am de facut ceva completari, dar esentialul l-am pus. acum m-am apucat sa fac mancarica pt omul meu, pt ca are nevoie de carburant. saracul, mi-e mila de el...in loc sa vina de la munca si sa se relaxeze, el se apuca de munci santieriste...ufffff

naty, eu am carnet din anul 2000 si am condus fix 3 ore! urasc sofatul, bleah!!!
ce o fi cu honey??? nu a dat mesaj pana acum...

heeeeeiiiii!!!! eu stau pe forum si mi se arde mancarea la bucatarie!!! am facut un fum in casa, uffffff. numai butucica e de vina! ca stau si pandesc poze de la ea!


alexutza 4 ani + si 32 +Teodor Mihai
http://bd.lilypie.com/WaYCp2.png
http://community.webshots.com/user/paveliucalina
Save the Earth- it's the only planet with Chocolate!

Mergi la inceput