Minunatele Scorpiute (53)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dolcebaby spune:

Nina, de cind am vazut pozele de la tine ma tot tin sa te intreb unde pictau fetele peretii, la tine-n casa? esti in renovari?

aaa! stiti ce i-am cumparat Teodorei ??? Doua zebre australiene

Este super incintintata si spune la toata lumea " mima piee duo" adica i-a luat ma-sa doi pui

http://community.webshots.com/album/562564115ZXLhpx

sper sa se vaza!

hai va pup !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

laurici zau daca stiu de la ce sunt dar oricum sunt aproape pe trecute...numai cand se duce ea la olginda si le vede acolo o apuca iar sa le dea jos
nina in 10 zile este gata ci-ul dar eu din pacate nu mai sunt aici sa-l ridic si am sa-i fac procura mamei sa=l ia ea
asa ca sa va duceti din timp...ca aici nu a existat nimik la urgentza poate pentru pasapoarte exista...
va pe toate
o seara placuta

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna dimineata minunatelor,o zi frumoasa ca sufletele voastre va dorescs,ai o cafa

Esti avantajata in relatiile cu copiii, in activitatea artistica, dar si in relatia cu persoana iubita. Este momentul pentru inceperea unui proiect cultural.
La serviciu, te evidentiezi, iar sefii te vor rasplati cum se cuvine. Vei avea parte de o revedere cu persoana iubita, pe care ai simtit-o mult departata de tine in ultima perioada. Dar distanta dintre voi a sporit si amplificat sentimentele unuia fata de celalalt, vei avea parte de o seara romantica si sufocant de calduroasa.

In plan finanicar lucrurile se stabilizeaza si vei reusi sa pui ceva bani de-o parte pentru o investitie ce o planuiai de mult timp. Surprizele se vor tine lant, atat din partea persoanei iubitei dar si a prietenilor. Sanatatea ta este stabila, insa nu te culca pe-o ureche trebuie sa fii precauta.

Ieri am dat DD si am reusit sa-i fac loc lui Bodoganici la Delfinariu .

Doamne ajuta!

Acesta este blogul puiului meu Bogdan-Andrei



Varsta lui Bogdan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Buna dimineata dragelor.
monica mai putin si va intoarceti in tarile calde....ce repede trece timpul
Laura ce zebre australiene?? ca oricat m-as stoarce mintea nu stiu ce sunt........Ce ai gacut ? ai vorbit cu doctorul? si eu zic sa-i dai antibiotic minim 5 zile. Exista doar un antibiotic (nou Zithromax) care se da 1/zi 3 zile).........altfel nu prea ajuta si exista riscul sa dezvolte rezistenta.
Dodo ma bucur sa citesc de progresele puiului tau....o sa te anunt eu cand e pachetul pe drum, stai fara grija.
nina i-a trecut la Cristina?

...noi suntem bine, deocamdata nu avem un program pe weekend, Heinz vrea iar la ski, dar s-a incalzit si aici vremea si in ultimele zile a cam plouat. Vom vedea.

v-am pupat.

Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)


Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Mira

Doamne ajuta!

Acesta este blogul puiului meu Bogdan-Andrei



Varsta lui Bogdan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

si eu pe aici.treaba multa, alergatura.dar nu v-am uitat.va citesc cand pot.imi pare rau ca sunt copiii bolnaviori.
laura, fetele, au dreptate.minim 5 zile.eu i-am mai dat lui razvan fara sa merg la doctor dar nu antibiotic.eu cand are simptomele unei gripe sau raceli ii dau tamiflu e homeopat si e super.intr-adevar e mai scump, dar 5 pastile ii ajung ca se da juma dimineata si juma seara.asta daca are febra, tuse, nas fara gat.ca eu imi dau seama cand are razvan rosu ca nu mananca si atunci ma duc la dr.dar cand e doar asa un inceput de raceala ii dau tamiflu.
va pup pe toate.we asta promit sa fac si eu poze ca e superb la cta.anunta astia intre 16-19 grade

adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Salut fetele-minunatele!

Imi cer mii de scuze pentru absenta de ieri, dar a fost nevoita, nu voita, din motive de lipsa timp. Cica mai si lucrez din cand in cand (si-atunci in gand ). Astazi fiind la langsam la berou, iacata-ma-s prezanta la taifasuiala cu voi!

Dodolina, pentru horoscoape si ca te ostenesti in fiecare zi sa ne ti la curent cu "ce ne asteapta". Sunt super-incantata sa vad ca mi-ai urmat indemnul si acuma vi cu vesti din ce in ce mai bune si mai imbucuratoare despre Bogdaniciu-scumpiciu-voiniciu (n-am gasit alta rima, sa traiti) Va si sa dea Dumnezeu s-auzim numai de bine!

Moni, poi ce faceti, mama, va innecati ca "tiganu' la mal"??? In loc sa ajungeti acasa in forma maxima, voi mergeti "pistruiati"???
Acuma, serios vorbind, ai aflat de la ce se trag bubitele celea?? O mananca pe micuta, sau se scarpina numai cand le vede??? Ai fost la doctor cu ea??? Eu sper sa nu fie nimic grav. Va si pe voi dulce de tot si astept vesti-povesti de la voi!

Dolce, vazut poze cu printesa, ramas in spagat pe doua scaune de uimire, cat poate sa fie de creata si de frumoasa!! Mai-mai, ce comoara de fetita ai tu la usa casei! Ar fi trebuit sa trimiti poze de-ale ei pentru casting la reclamele cu papi bun pentru bebelici, ca suta-n-mie castiga! Si, apropos, daca nu o ai "promisa" deja, ma inscriu eu s-o iau de nora, ca-m doi feti cucuieti pe batatura, numa' buni de "insurat"! Si, nu in ultimul rand, ca ma ajuti sa devin nostalgica, dar intr-un mod extrem de placut si relaxant. Moooama, ce ma mai mestecam si ma mai rupeam in figuri pe ringul de dans pe melodiile asteaaa!

Nina, mami, Cristinica mica si sa dea Dumnezeu sa iesiti rapido-rapido victorioase din batalia cu "glicemiile". Cat despre dantura, daca o sa aibe grija de ea, nu cred c-o sa aibe probleme. Acuma-i educam de mici pe copii sa-si spele dintisorii, sunt fel si fel de paste de dinti, care mai de care mai sofisticate, deci, sansele de aparitie a cariilor scad exponential. Nu ca pe vremea noastra, vorba 'ceea, ca stateam la bunici pana plecam la scoala (daca parintii locuiau la oras) si mancam si ce ne pica pe jos (poate ca le suflam o leaca si dadeam o tura cu maneca peste ele), fructele le luam direct din pom, iar rosiile de pe vrej, mai scapam prin gutra si cate-o lingura de "mancarica" mestesugita cu grija din pamant si apa si, eventual, niste buruieni alese aleator din gradina si nu ne mai spala nime' pe dinti. Mai dadea mamaie cu "deshtiul" muiat in bicarbonat peste dintisori, da' asta din joi in paste, cand isi aducea aminte!

Vezi, Dolce, m-ai umplut de nostalgie si-am ramas "cuplata"! E vina ta daca v-am plictisit!

Pup minunatele!

P.S. O ora mi-a trebuit sa scriu mesajul asta, din cauza deselor intreruperi!

Pisicuta, mamica de Vladut (17.10.2003) si Raducu (15.10.2005)!

Orice sut in fund este un pas inainte!

http://community.webshots.com/user/Dorina_71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolcebaby spune:

Dorina, multumesc mult de laude nu am promisa si mie imi plac amindoi flacaii tai asa ca astept sa ne petiti sa vedem pe care il alege

Fetelor ii dau 5 zile, asa am hotarit... am inceput luni si termin diseara.

Mira nu mi-am permis sa ii dau un antibiotic pe care nu l-a mai luat ...si asa am remuscari ca i-am dat de capu' meu... dar de la git a fost pt ca a avut exact aceleasi simptome ca si data trecuta.

Am incercat cu naturiste o sapt si nu a mers... oscilo si imuno baby asa ca nu am avut incotro...

Adriana o sa incerc si eu tamiflu daca se da si la copii mai mici de 2 ani... nu conteaza cit costa important este sa fie copilu' bine
Chiar acum intru sa caut pe google despre tamiflu asta ca yo n-am auzit de el pina acum


melodia de azi "aci e" http://www.youtube.com/watch?v=9MxmthbKZYU&feature=related

va pup pe toate si va doresc un sfirsit de saptamina super!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Laura eu ziceam asa in general....ca exista si antibiotic pentru 3 zile dar numai de asta care ziceam...........multa sanatate.

Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)


Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Buna, fete minunate !

Desi e cenusiu afara si bate vantul, la mine in suflet e...www.trilulilu.ro/ciobanudoina/7b558d9d4ec667" target="_blank">Primavara ! Si-a revenit burtica Cristinei ! Ieri a mancat numai paine prajita, covrigei, sticks-uri, supa, orez si ceai, iar de azi a inceput sa manance si fructe. Cu glicemiile mai jonglam, dar le venim noi de hac, ca tot vine weekend-ul si voi sta acasa.
Gabi, ma bucur ca ati reusit la Delfinariu ! Delfinoterapia il va ajuta sa progreseze mult, din cate am citit. Sa dea Bunul Dumnezeu !
Laura, multumesc pt. melancolia ce o trezesti in noi !
Ce mai dansam la ceaiurile dansante(din cl. V-VIII) pe melodiile celor de la Modern Talking si C.C. Catch, iar mai apoi pe a Sandrei, Sabrinei, Samanhta Fox si Bonnie Taylor. Intr-un weekend ne-am apucat cu Cristi sa le cautam pe net si m-am pus la dans cu fetele.
Si el e nostalgic dupa muzica anilor '80.
Laura, tu nu stii ca al meu sot, Cristi, a primit locuinta de serviciu, cu posibilitatea de a o cumpara in urmatorii 2 ani. Deocamdata ne este data in chirie.
Acolo renoveaza Cristi, "ajutat" de fetite, in vacanta.
Lasa ca vorbim mai detaliat la .
Am vazut toate pozele cu voi si mi-am amintit ce galerie iti faceam aici, cand sa nasti. La fel ca si Mirei cu Selin. Si imediat ii facem galerie Teutzei la 2 anisori. Dar mai intai Gabitzei(de Elena), la primul anisor.
Ce de amintiri minunate strangem impreuna, nu-i asa fetelor ?
Monica, mai aveti 1 sapt., parca si va luati zborul, inapoi spre tarile calde. Prindeti Martisorul ?
La sfarsitul lui martie, au fetele 1 sapt. de vacanta si incepem atunci demersurile pt. pasapoarte. Doar ca, pentru ca vor calatori cu noi, trebuie mai multe acte facute si parintii lor prezenti.
Avem, deja, biletele cumparate, pt. perioada 19 iunie-18 iulie. Asa ca, e sigur ca mergem, desi, eu nu mi-am anuntat sefu', inca. N-am avut ocazia, ca e super ocupat si umbla si mult si nu l-am prins intr-un moment mai....fericit.
Pisicuta, asa patesc si eu cu mesajul, imi ia 1 ora sa-l trimit.
Scriam dspre dintisorii Cristinei, sa o tina cat mai mult, ca asa se zice ca daca vin mai repede, se si duc mai repede. Eu cred ca tot de mostenire tin si dintii si de ingrijirea lor, bine-nteles !
Ce faceti in weekend, fetelor ? Ana ?
Mira, cred ca la tine se simte parfum de primavara, desi, aveti ploi.
Sambata, noi suntem la o petrecere de copii de 11-14 ani. Mergem la baietii prietenei mele din copilarie(plecata la munca in Italia, de 4 ani), care au fost si ei, la noi, weekend-ul trecut.
Voi veni cu poze, din nou.
Va doresc un weekend cat mai fain, tuturor !



PS - Ca sa vedeti, ca de cand scriu, au mai aparut 2 mesaje.
Laura, tare faina si melodia de azi ! Eram deja la liceu cand a aparut, la noi, dupa Revolutie.
Mira, nu sti, la diabetici merg produsele homeopate ? Ma gandesc ca unele plante sunt dulci din compozitie.




Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput