Mamici de septembrie-octombrie 2008 (13)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

Ramo, si eu am niste scurgeri, parca mai apoase si albicioase (scuzati detaliile) dar iau si Utrogestan vaginal si mi-e mai greu sa fac diferenta...

8+

Joy`s Joy



"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Salutare, am revenit!
Symonne, ai rabdare! Si eu tot 6 sapt am asteptat!!!Offff e minunat! Deja mi-e dor sa-l vad!
Codruta
Teomaria. Am citit si eu ca la a doua sarcina burtica se vede mai repede!
Burtica mea nu se vede sub geaca, dar eu imi inchipui ca toata lumea isi da seama!

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

Am mai citit si eu din urma, ca mult ati mai scris, burticilor...

Bitza, felicitari pt. bebe shtrengar. Ati primit si poze, filmuletz?

Eu merg abia pe 10 martie, ca si Mimi. La Giulesti. Si la eco de acolo nu cred ca se fac poze :( Dar macar am sa vad pe loc, ca mult timp a mai trecut (ult. oara am fost la sapt 3-4!!)

Si m-am uitat si la poze... frumoase...

Monica, felicitari pt burtica, se vede de la o posta ce e cu bebel in ea, orice ai zice tu de 10%

Delphinas, fff romantic... Si asteptam capitol si la tine cu burtica :)

Mimi, daca pozele cu peisaje sunt ata de reusite cele cu vor fi de pus in revista!!

Pup.



8+

Joy`s Joy



"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyia spune:

Burticute,sunteti harnice,nu gluma!
OANASM ,multumesc pt.listuta
Despre kg.in sarcina,ce sa spun...m-am ingrasat 18 kg si in 2 saptamani am dat 23.Asa ca ,fetelor nu va ganditi prea mult la kg ca,multe sau putine,se duc ele mai devreme sau mai tarziu...bebe sa fie sanatos.
Eu inca nu am nici un simptom de genul greata sau oboseala,din contra nu prea am pofta de mancare si am insomnii. O fi prea devreme sa apara simptomele?!Sper sa fie bine,abia astept sa merg luni la dr.

mama de bebe pufos DAVID(24 iulie 2006) SI bebe din burtik 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Codruta27 spune:

Va pup, dargutele mosului!

Seara buna si frumoasa!

8+
Bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Scurgerile alb galbui nemirositroare si fara mancarimi sunt scurgeri datorate modificarilor hormonilor.Daca au miros e candida, absolut normala in faza asta,tt datorita fluctuatiilor hormonale.Nu are legatura cu altceva, colul e inchis de mult..si n-are legatura cu dopul.

*** AniS ** 6+ ***



Iarina-Elisa *** inimioara mea mica*** (11 ianuarie 2007)***
Ingrid-Alexia *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005) ***INGRID

"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Multumesc, Joy, draga! Asa ma umflu in pene cand povestesc de bblushul meu!
N-am primit film, doar o poza si aia ca i s-a parut si dr ca e strengar, altfel cred ca nu pupam nici aia!


12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

Pup, Codrutza si seara buna si la tine.



8+

Joy`s Joy



"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

si eu am scurgeri alb-galbui dar nu am intrat in panica. am vb cu dr e fam si mi-a spus ca sunt absolut normale.
voicu bebi de ce nu mergi tu la un medic sa te vada si sa nu mai stai in incertitudinea asta???? asa ai primi si tu raspunsuri exacte la intrebarile tale.
eu nu fac poza la burtica...ca fugiti cu toatele de pe forum....o sa facem dar cand o sa se cunoasca clar, nu fac reclama la sunculite...

8+ o mazarica mititica

mazarica mea

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanasm spune:

am fost super busy la servici..ati o tona!
vrmoana mamicutza! mai rar de vede lumea p'acilea..si io mai rar cu baia...
moni sa treaca herpesul..aaa...burtik cu delfinul...super tare!!!! tinem pumnii pe joi!!! legat de pliu nucal..eu zic ca e ok la 11s+
giulianna deci io am putzurica in burtica...ca n-am avut greturi deloc
freshana si io vreau acasa ecograf!
claudinna felicitari mamico pr cele 12s! hai inca...28s!...legat de sani...si io mai nou doar noapte ii simt..cand ma ridic brus sa merg la pishu
july cred ca fasolca era adormita...auzisem ca 4 ore din 24 sunt trexi in burtik...deci..e nevoie de bulan
rose
boo felicitari pt bb! ce lungimea avea beblinu azi!? ...scuze..io am o obsesie vad ca ..cu lungimea
bitzuca felicitari pt bebelache!!!!!!!!!!!
ramoncza si io am scurgearea aia, dar nu-mi bat capu cu cea ca e inodora! e normal sa fie mai abundenta in sarcina..asta e...
bebi te mamnac fatooo! du-te maica la dr!!! plizzz!
restul burticilor...un pupic mare

Oana
12+
o noua viata

Mergi la inceput