Gravidute & Mamici de Iasi (27)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissintibun spune:

Ramona,multumim.Ma bucur k ti-am putut fi de folos povestind povestea nasterii Amaliei,imi amintesc cu cata infrigurare am inceput eu sa citesc povestile nasterilor de prin sapt 36 cand simteam k se apropie momentul.Tu cum ai nascut?Si cu ce dr?
In curand se trezeste asa k merg sa pun borsul la facut,e din ce in ce mai greu sa gatesc cu ea singura in casa ,vrea tot timpul atentie ..mai k ma bate gandul sa investesc intr-un centru de activitate.Voi ce parere aveti?


Cristina CEA MAI FERICITA Amalia Maria(15.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonik_1980 spune:

Si eu am fost la Negruzzi 5-12.Iar pe prof Martinus il stiu doar din vedere dar am auzit numai de bine despre el.Mare pierdere!Cit despre chimie nu mi-a placut niciodata si cred ca singurul obiect la care nu am habar de nimic.Cred ca se datoreaza si prof care era f superficiala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Nu am fost pentru ca Matei era mic, alaptat exclusiv si manca f des. Plus ca aratam ca un butoi


Simo mami de www.flickr.com/photos/simo_al_jaafari/" target="_blank">Matei Hisham (28 iulie 2007)
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52229" target="_blank">Jurnal de Matei
Let your kids paint on the wall!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonik_1980 spune:

Cristina eu am nascut natural cu epidurala la recomandarea d-rei dr Mihalceanu care m-a consultat pe timpul sarcinii si cu care am si nascut.E o tipa super chiar daca uneori datorita faptului ca e f aglomerata nu e tocmai placuta.Cit despre gatit e o adevarata aventura.Eu sunt singura cu Darius in fiecare zi pina pe la 5 cin dvin de la servici mama si sotul si bineinteles mincarea tb sa fie gata..Nu tot timpu imi iese dar am noroc de un sot intelegator desi nu intotdeauna.Darius nu sta locului 2 secunde si mai ales fara sa nu ma vada. E tare greu dar in aceeasi masura tare frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

iar ati scris romane intregi..citesc si revin..sper sa nu se trezeasca pana atunci



www.totsites.com/tot/alessiastefana" target="_blank">paginuta mea
Avem 4 luni!!
Cristina fericita de Alessia Stefana (16.10.2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamysh spune:

Buna ziua
Sunt si eu o gravidutza de Iasi
Sunt noua pe forum

saptamana a 15-a
bebelusi sanatosi pentru toate mamicile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

'Neata!
Fetelor, cum ziceam si azi-noapte: ce a fost, a fost.... Gata, mergem mai departe... Merci ca ati citit. Ma repet: intentia mea nu a fost sa intristez.

Asa... sa vedem... eu va pot servi cu un ceai de menta... Ca asta am acum in fata...

Cristina (cu Amalia): da, stiu ca au avut probleme cu Sebi, de asta si intrebam... :( Bine ca e bine acum.

Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

fetelor, in finalul capitolului precedent ne-a scris o noua prietena... Are nevoie de niste sfaturi:

quote:
Originally posted by licrisamir

Buna la toata lumea.Suntem o viitoare mamica (31 sapt),si un baietel nazdravan(ce face tumbe toata ziua in burtica lui mami),in cateva saptamani venim la Iasi pt.nastere,si am dori sa intrebam, pt.cei din alt oras,este obligatoriu inregistrarea la starea civila in Iasi?Desi stiu ca se da un fel de "bonus"la nastere, de unde se iau acesti bani, unde este situat acest loc in Iasi?Stiu ca daca se inregistreaza nasterea in alta localitate decat ceea in care se naste copilul,trebuie luata dovada ca nu ai luat bani si localitatea cu pricina...(ca in Romania).Ma poate lamuri si pe mine cineva care nu e din Iasi si a nascut acolo?Si daca nu v-am plictisit prea mult, daca numele de familie difera,poate numai mama declara bebele fara prezenta tatalui, bebele luand numele tatalui de familie?Va rog sa ma ajutati cu cateva informatii...

NIMIC NU ESTE IMPOSIBIL


Poate stiti si o puteti ajuta...

Eu pot doar sa-i urez bun venit si sa-i spun ca Starea Civila din Iasi e in statia de tramvai din Piata Unirii, vis-a-vis de Hotel Continental si Restaurant Select.

Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Am venit acasa dar la 3 plec iar.Am pauza de alaptat.
Dimineata m-am trezit cu greu si cind ajung la scoala aflu ca nu am prima ora ca e clasa in practica (clasele de industrial fac practica in timpul semestrului).Mie imi venea sa rid de mine.Daca nu ma uit la programarea practici...asa ca am stat degeaba la scoala cind puteam sa dorm.Bine ca a venit tata sa ma ia cu masina(pentru cine nu stie suntem colegi).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

ok..hai sa o luam incet..
Simo, cand plecati la Brasov? sau ai zis si nu am vazut? noi vrem prin mai sa ajungem acolo, ca-s nasii fetei de acolo..succes sotului la buc cu operatia..!
Michelle, Cris, multumim ca ati trecut pe la site-ul printesei mele.Sanatate sotului Michelle!chiar daca se preface! e si el un baietel mic pana la urma
Cristina, masaj?! wau! pai sotul asta al tau e o minune la casa omului.nu-l imprumuti?(glumesc, binteinteles)
Raluca, felicitari pt. rezultatele bune obtinute de-a lungul timpului!! dar de la chimie la ziar cum ai ajuns? ca banuiesc ca ai facut jurnalistica sau litere,nu?
imi pare rau de povestea pe care ai scris-o..prin ce ai trecut..prima dragoste probabil..]
Multumi de capitol!
Cris, ma bucur ca ai vesti de la Mihaela si de la Andreea!
Licrisamir, bine ai venit! felicitari pt. baietelul zburdalnic!Din ce stiu eu, treb. sa inregistrezi copilul la st. civ unde s-a nascut..Bonusul se ia de la Piramida lui Dubet..e cam greu de explicat pe unde e..Din Podu Ros, de la rond, o faci la dreapta pe langa rest. Barbarossa si tot inainte ...pana cand vezi o cladire pe dreapta mare..scrie de altfel Salubris cred..acolo poate vei primi mai multe informatii..undeva jos la subsol tre sa depui actele..LE gasesti pe prima pagina!in leg cu nunele diferit..la fel gasesti pe prima pag.
Si eu am facut gimnaziul la Negruzzi din 90 pana in 94 si l-am avut pe prof Martinus la chimie..am auzit si eu nefericitul accident in care si-a pierdut viata! trist..
Dupa, la liceul economic nr.1, am avut ca diriginta o profa de chimie..urasc chimia!!abia luam un 4 si un 5 cat sa imi iasa media..(sau un 6 si un 4)Monica, sorry..nu mi-a placut niciodata.
Cris, sa ne spui cum a fost cu vaccinul? sapt asta il vom face si noi..


Eu sunt tare bucuroasa caci o prietena draga mie m-a anuntat ca este insarcinata si are ca DPN data nasterii Alessiei!!




www.totsites.com/tot/alessiastefana" target="_blank">paginuta mea
Avem 4 luni!!
Cristina fericita de Alessia Stefana (16.10.2007)



Mergi la inceput