Mamici de septembrie - octombrie 2008 (12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanasm spune:

temoaria felicitari pt bb maricel! legat de spalaturile vaginale...din cate stiu eu nu sunt indicate, cu atat mai mult in sarcina...cu ce soltutie ti-a dat sa faci spalaturile?
alinush te-ai lamurit cum e concediul pan' la urma!? las ca acus' e miercuri si-l vezi pe bb
alexa si eu stiu o mamica la iul-aug cxare a aflat sexul la 12s..sau 13...nu mai stiu exact! deci se pate! bafta maine!
giulianna asa maica...mai da si tun un semn pe la noi! cum e bb!? ok? nu ne-ai spus nik..decat ca dr nu ti-a placut! pupici si hai mai des..daca se poaate! legat de analize..eu am facut cele uzuale de sange,,,vdrl, hepatite, toxo, rubelor, CMV, listeria..cam astea...
boo la eco a fopst bine! bb a crecsut...vineri avea 62mm...iar pliul nucal era de 0,8mm...iar diametrul biparietal era d...25mm..cica e bine...in grafic! ne vedem peste 4 s cu dr din unagria! tie ce ti-a zis dr la eco? cum e bb? cati mm are? hai mey...da-ne si noua detalii!
giulianna legat de eco..dr din romania mi-a facut din start doar abdominala...zicand "daca ai ochiu bun...vezi si la abdominala"...vaginalka am facut 1 data l a67s...la cererea mea..sa ma linsitesc cu activitatea carduaca
domuta pana in luna 4 vaginal!??? ciudat...ca deja de la 9s se vede bine de tott bb la abdominal!
khristin 5 anisori...asta da! felicitari! si intre mine si sora mea sunt 5 ani..si ne inteleg mai mult decat superr!




Oana
12+
o noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Si eu sper sa avem numai vesti bune. Ca Musette mi-a promis ca este odisee cu noroc! Sper sa mai vina gavidutze ca nu stiu de ce dar mi se pare ca suntem foarte putine. Probabil ca mai sunt cateva pe acolo care dau tarcoale si asteapta cumintele sa vada daca e bebe bine!

oanasm, m-am lamurit cum e cu concediul! Si sper sa il pot lua pe tot! Eu daca as fi trait mai de mult as fi fost casnica perfecta! Nu ma plictisesc atunci cand am libertatea sa fac ce vreau eu, imi place sa gatesc si sa am grija de cei din jur Somn usor!

Codrutza, Claudinna, Teomaria, Delfinash, Musette, Anis, Kristin, somn usor gravidutze frumoase! Domnul sa aiba grija de burticile voastre!

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081021/k/2cd9/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanasm spune:

alinush si io abia astept sa stau acas'! nu ma plicitisesc deloc!!!!! si io vreau program de lucru de 6 ore...si termin lucru cat mai rapid..vine caldurica..iesim la plimabre...abia astept!
somnic usor va doresc!

Oana
12+
o noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

Buna seara, burticilor.

Citeam odiseea mamicilor de martie-aprilie 2008 si am gasit o adresa de mail de unde se pot descarca carti pentru viitoarea mamici, carti de bucate si alte carti interesante.

M-am gandit ca ar fi frumos sa va impartasesc si voua:

Adresa de e-mail: desprecarti@yahoo.com
Parola: 000000 (6 de zero)

Spor la citit.

Pupici.

8+

Joy`s Joy



"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Va rog sa ma stergeti de pe listuta, sacul meu e gol, culmea e ca Bhcg a crescut, foarte putin dar a crescut!

Va doresc numai bine, si sa va tzineti cat mai multe bebeii dolofani si sanatosi in brate! e sentimentul cel mai minunat pe care eu l-am cunoscut si vi-l doresc si voua!

Dbunny 6s cu bb Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teomaria spune:

'neata, burtici!Eu mi-am servit deja , dar m-ai servesc una si cu voi.O zi superba va doresc!La Iasi a nins ca-n povesti (zici ca vine Craciunul) si inca mai ninge...
Oana, pe reteta mea scrie ceva de niste ovule (???)ma duc azi la farmacie sa-mi cumpar ce scrie (nu inteleg prea bine).Tare n-as vrea sa folosesc irigatorul, dar mi-e ca ma prinde dr. ca nu fac ce zice, asa ca am sa incerc doar sa vad cum e (putin de tot).Daca-i spun ce-am citit eu pe-aici o sa zica ca n-am nevoie de el, daca fac cum vreau eu si sigur se supara.Am sa aleg calea de mijloc :un pic ca el , un pic ca mine
alinushca, m-am regasit si eu in ce-ai scris - imi place sa stau acasa sa am grija de ceilalti
zambetmic, petele maro sau roz nu sunt asa de periculoase, dar daca se repeta mai multe zile , ar trebui sa mergi la un dr. poate ai nevoie de tratament de sustinere si-ar fi bine s-o ieie din timp.Eu zic sa mergi la un dr. si sa-i spui de pete, pt. linistea ta.
Dbunny, imi pare tare rau,sa-ti dea DD putere sa treci peste durerea asta usor si un bebe mic si sanatos cat mai repede

Pupici dulci la toate fetele


9+

testele mele

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/115604.sigmaker.png" target="_blank"> Teo(11.08.1999),Maria(1.03.2001) si www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/115453.birthdue.png" target="_blank">a3aminune(eco)crestem
Daca vrei sa primesti..., invata sa daruiesti
“Tout ce qui arrive, arrive toujours pour une raison”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanasm spune:

'neatza burticutze
Dbunny imi pare rau....iti doresc sa ai putere sa treci peste...te pup!

teomaria multzam de beuturica! aaa..deci ovule! si atunci irigatorul la ce-l folosesti!? ca ovulele le bagi doar la pasarica...si irigatii cu ce sa faci? cu apa?

zambetmic si io zic s amergi la dr! petele pot sa nu insemne nimik...dar pot si sa fie semne ca ceva nu merge tocmai bine!

Oana
12+
o noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a-rose spune:


neatza, fete !

dbunny, imi pare foarte rau, sa iti ajute DD cat mai curand sa iti tii in brate si cel de-al doilea bb.

rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Codruta27 spune:

Neata, fetelor cochetelor,

Dbunny, imi pare sincer rau! Asa a fost sa fie! Data viitoare o sa fie cu noroc, ai sa vezi!

Teo, multumim pentru cafeluta! Tare buna este!

Alinushca, intr-adevar mai avem locuri multe, multe, mai ales la octombrie. Dar, sunt sigura ca incet-incet umplem listuta! Haideti mamici cu burtici, poftiti la Odisee!!!

Va pup, si sper sa avem parte de o zi excelenta!

7+
Bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

'Neata fetelor cu burtici,
Am si eu o inrebare pentru voi:
Inainte sa stiti ca aveti bebe, ati avut dureri de burta sau sani tensionati? Cu cate zile inainte?

Multumesc frumos

http://tt.lilypie.com/EI3Lp2.png

Mergi la inceput