Sezatoare canadiana (83)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Cristina (cge), noi hainutele de toata ziua le-am luat in general de la Zellers si Wal-Mart, dar si de la Maxi si Cosco, si am fost multumita si de calitate si de pret. Cind vrem ceva mai special mergem la Winners si f.rar la La Bay (cind au solduri). Doar costumele de iarna le-am luat, de cind Antonia avea 2 ani, de la Souris Mini (parca rocs02 spunea ca si ea le lua tot de acolo). Am noroc ca fetita mea nu creste prea mult nici in lungime nici in latime , asa ca un costum il poarta 2 ani (ca altfel este cam scump). Dar sint de o calitate deosebita si merita investitia (la cit de lunga si grea este iarna aici).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Cgevezi ca sunt reduceri la Old navy. Era mare scris in Galerie d'Anjou. Dar nu-ti inchipui ca sunt prea ieftine. Pt casa mai ales. Tot la aubainarie sunt mai bune si mai ieftine. Eu de Walmart nu sunt f. incantata. Nu mi se par asa de ieftine si sunt si mici. Adica un 18 luni e echivalentul de 12 luni de la Old Navy sau The Children place. Si la Marc conteaza. Acum are 20 de luni si aproape 14 kg si 92 cm. Deci ii cumpar minimum 2 ani ca sa-i vina.
O alta optiune ar mai fi un Maxi & cie sau Loblows. Pt haine de casa...Pacat ca te-ai trezit tarziu. Au fost mari reduceri acum vreo 3-4 saptamani....Lichidarea colectiei de irna pe la toate magazinele. Si la Aubainairie acum vreo saptamana inca era o oferta cu 2 pt. unul.
Mihaela

www.onetruemedia.com/my_shared?z=196cc7766eb32af94624d1&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj 1 An
www.dropshots.com/mikiion" target="_blank">filme si poze
filme2

Virsta Marc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Multumesc mult ptr. raspunsuri.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocs02 spune:

cge, potzi incerca si la H&M , au hainute destul de faine de fetitze si la preturi rezonalbile. H & M gasesti in Fairview Mall si in Rockland Center. Ii luam uneori Juliei in special prentru gradinita.

Da,Oana, Souris Mini era magazinul meu preferat...insa nu ma putem apropia decat cand erau reduceri masive...insa trebuie sa recunosc ca au materiale exceptionale care nu se decoloreaza si nu se scamoseaza la spalat frecvent. Iar costumele de iarna...si eu tot asa am luat pana acum pentru Julia... o data la 2 ani. Acum ca avem o iarna mai acceptabila, nu cred ca va ma fii nevoie de costumele speciale.
Ieri am avut prima zi de primavara....ce bine este sa te mai incalzesti un pic la soare.


Ina, am citit mai in urma ca ai probleme cu fetitza ta din cauza somnului.Asa ceva am patit si noi cu Julia in jurul virstei de 2 ani, am incercat in fel si chip sa o linistim, am fost si noi la medic, nimic nu a functionat. Eram cheauni non-stop, plus ca mai eram insarcinata si cu Luca. Imi venea sa o iau ...si sa ma tot duc...am fost nevoiti sa o luam cu noi in pat....cu timpul plimbarile s-au rarit, fara sa facem noi nimic special, cred ca pur si simplu a incetat sa-i mai fie frica de noapte, de necunoscut. Si acum mai vine la noi, dar foarte rar, si am observat ca are legatura cu agitatia din timpul zilei.

Ok, noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

quote:
Ina, ce mai faci tu si Rachel? Toate bune si frumoase?


Cristina draga, sintem bine, multumim! am avut o lunga perioada de boala, acum sintem ok ( deocamdata!).
Sint(em) in asteptarea primaverii - ca toata lumea - iarna asta mi s-a parut grea de tot , abundentza de zapada ne-a tinut prin casa iar hibernarea nu-mi face bine deloc, ma deprima.
Sper ca voi sinteti bine!

Lorelai si eu admir astfel de persoane mult de tot!
eu una, recunosc, nu sint atit de intreprinzatoare si proiectele pe termen lung ma sperie , ma gandesc la implicatii/complicatii, etc.
Am cunoscut o femeie care la 49 de ani a luat lectii de inot, a fost motivata de fetitza ei adoptiva in varsta de 8 ani. De citeva ori pe an ei mergeau in zone calduroase si femeia statea pe marginea marii, a piscinei, etc., asa ca anul trecut s-a decis sa puna stop fricii de inot si a reusit cu succes. A facut trei facultati, pe ultima a terminat-o de curind, in conditiile in care programul ei era deja foarte aglomerat cu o afacere pe care o are acasa ( un azil de batrini, deci munca non-stop) si cu fetitza care merge regulat la ore de balet, pian, lectii de lb. franceza, inot. Si culmea, ca sa puna capac la toate, se gandeste sa mai adopte inca un bebelus, sa aiba si fetitza o surioara/ un fratior.

Roxana, spui ca in timp plimbarile s-au rarit...mai tii minte cit timp, luni, ani? ca sa stiu la ce sa ma astept, asa in mare. Si ei ii este frica de intuneric!
Si ce impact a avut venirea lui Luca in viata Juliei, a devenit mai intelegatoare, s-a mai maturizat, a vrut sa stea si ea in camera cu el sau nu ?
Din pacate, Rachel nu poate adormi cu noi doi, doar cu o singura persoana ( ori eu, ori tati). Asa sint si eu, de altfel, nu-mi place "ingramadeala" desi patul nostru este mare.

Denisa, bine ati venit!

o zi buna tuturor!

Ina & Rachel Georgia (Nov.23,2005)


Today is a wonderful day; I choose to make it so.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Vai cate idei mi-ati dat, abia astept weekendul sa mergem la shopping.

De aseara ma uit la siteul Old Navy, la tricouri si pantaloni scurti ptr ..mine. Si l-am prins pe sot, studia acelasi site.

Vreau sa vina vara, primavara si vacanta.. Nu vreau prea multe, nu ?

Din Maxi, Wallmart, Zellers, le-am mai luat copiilor.

Victor, cand am venit aici, vroia sa se imbrace numai cu haine noi canadeze, acum, vrea numai cu haine romanesti, cumparate de maica-mea/sora-mea.
Sau daca ii cumpar ceva nou, trebuie sa iau in 3 exemplare si ptr prietenii lui din Ro.

Din Winners, le-am luat cizme de iarna si ..multe jucarii, covorase ptr camerele lor. Ne place magazinul.
Cizmele mandrei sunt cu 'lumiere', tot timpul vrea sa se incalte cu ele sau cu ale lui frati-sau.

Cam atat la pauza asta. Pe curand,
Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Bebitzu, am vazut ca ai donat pentru

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=116240

Eu sint complet proasta la mutat banii de colo colo, te rog sa-mi spui cum ai facut!

Pupici tuturor, muncesc de sparg!
S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocs02 spune:

Ina, daca-mi amintesc bine au trecut cateva luni bune pana a inceput sa doarma noptile...dar stiu ca lunile alea mi s-au parut ani...pentru ca ii era frica de intuneric am obisnuit-o sa doarma cu lampa aprinsa in camera. Nu stiu daca a avut vreo legatura,dar problema asta a inceput cam in aceeasi perioada cu mersul la o noua gradinita si cu plecatul bunicilor.
Julia s-a adaptat destul de rapid cu noul membru al familiei, a fost ceva gelozie la inceput, dar nu exagerata, dar in principal se inteleg daca nu trebuie sa-si imparta vreo jucarie.Chiar daca se mai cearta uneori, in principal se consoleaza unul pe altul atunci cand celalalt este suparat sau certat de noi.Dupa cum vad lucrurile acum, probabil ca in viitor se vor cooaliza impotriva noastra.
Ei dorm inca in acceasi camera, probabil ca vor ramane asa pana Ju va merge la scoala, pentru ca mi se pare ca functioneaza bine. Sunt amandoi rezistenti la zgomot si nu se trezesc daca plange celelalt, iar seara inainte de culcare povestesc amandoi uneori si cate o jumatate de ora.Sunt tare nostimi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

V-am citit, dar nu-s in stare de nici un raspuns. Ma doare-n gat, ma doare si capu', nu-s ce simptome sunt ca nasu' nu curge deloc. Si azi mai trebuie sa merg si cu adrian la comtrol audiolog si ar trebui s-o pun pe maica-mea sa vina cu autobuzu' pana la scarborough sa ne intalnim acolo, ca daca e sa ma duc intai eu acasa... ma apuca noaptea...Sper sa se descurce cu doi copchii dupa ea sa ia autobuzu' Go... ca engleza ioc!

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex (3 ani) si Adrian (1.5 ani) ..... poze I, www.flickr.com/photos/8947508@N02/" target="_blank"> II si III

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

quote:
Originally posted by Simonna

Bebitzu, am vazut ca ai donat pentru

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=116240

Eu sint complet proasta la mutat banii de colo colo, te rog sa-mi spui cum ai facut!

Pupici tuturor, muncesc de sparg!
S.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72985

Simona-dc afli cum se face, vreau si eu sa stiu,pls ca vreau sa trimit si eu bani-mersi frumos!



Denisa 'de Emma Andreea (17 Ian.2006)si Mark Alex(5 Iulie 2007)

Mergi la inceput