Mamici de septembrie-octombrie 2008 (11)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns a-rose spune:



fete,

o sa incerc momentan cu o no-spa. sa vedem.....

rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Codruta27 spune:

No-spa pentru masele, rose? Daca functioneaza autosugestia, poate ai sanse... daca nu, ia un paracetamol si fugi la stomatolog!

7+
Bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

Na, exemplu de ramoleala de gravidenie: rose vorbeste de durere de masele si eu zic de remedii pentru durere de cap

_
Our future determines our past
Fasolica de S11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Rose, No-spa nu este analgezic pentru dureri!!! Se ia cand te doare burta pentru ca relaxeaza musculatura abdominala, pelviana....nu are nici o legatura cu durerile de dinti!! No-spa = no spasme (musculare)

Ai grija!! Multi pupici sa treaca




7+ Nocom (asa spunea baietelul meu Noroc, cand era mai micutz)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Delfinash, mie mi se pare ca sa mergi gravidutza la o nunta este cea mai frumoasa priveliste posibila pentru ca cele 2 evenimente se potrivesc de minune. Nu m-ar fi deranjat sa fiu gravi chiar la nunta mea. Dar daca as merge la o nunta cu burtik mare ar fi la fel de grozav

Neatza tuturor... zic neatza ca multe dintre noi inca dorm chiar daca ne-am dat de mult jos din pat.
Paranoia: de vreo 2 zile de cand am inceput tratamentul nu mai simt nimic nimic... nici dureri nici nimic... o fi rau ?

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081021/k/2cd9/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a-rose spune:

stiu, fete, aveti dreptate !
stiam ca no-spa e pentru dureri de burta dar in disperare am navigat peste tot si am dat peste o tipa care zice ca la orice durere ia no-spa si ii trece tot.
aveti dreptate !
nu inteleg de ce m-a apucat acum, ca eu nu am, in mod obisnuit probleme cu asa ceva...



rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

Rose asa cum a spus si Nocom, no-spa nu este pt durere de maseluta, ci pt dureri abdominale, pelviene. Sa ii spui dr stomatolog cate sapt ai si ii face ceva care nu il afecteze pe bb.
Daca era sa nu fi pierdut sarcina anterioara, la nunta mea aveam sa am 4 luni. Dar....asa a fost sa fie.
alinushca ia fa tu bine si mai alunga paranoia asta de langa tine ca prea multe probleme iti faci. Ia un pic din optimismul lui anis si ai sa vezi ca bb e bine mersic...

7+ o mazarica mititica

mazarica mea

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teomaria spune:

Delphinas, daca gasesti vreun model dragut de haine de ocazie pt. gravide vreau si eu; in iulie am nunta la o cumnata si deja ma gandesc cu ce-o sa ma imbrac.Mie imi plac mai mult rochitele

8+

testele mele

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/115604.sigmaker.png" target="_blank"> Teo(11.08.1999),Maria(1.03.2001) si www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/115453.birthdue.png" target="_blank">a3aminune(eco)crestem
Daca vrei sa primesti..., invata sa daruiesti
“Tout ce qui arrive, arrive toujours pour une raison”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Neatza si de la mine.

Nocom fugi si editeaza putin mesaju cu multi pupici ca ai labartat rau pagina. Trece-i pe randul urmator o parte ca sa nu mai fie larga pagina



POZNICI CU NOI

9+

EL NINO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Salutare fetitzele mele dragi!
Azi , aici, este o zi super, cu mult soare desi snt doar 4-5grade.
Mi-a aparut o "frumusete" de herpesArat Oribil!!!!
Pupici tuturor!

11+

Mergi la inceput