Mamici de septembrie-octombrie 2008 (11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Codruta27 spune:

Am gasit un link util....http://health.discovery.com/centers/pregnancy/pregnancy/pregnancy.html

7+
Bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

Normal, maine cel tarziu va zic :) Poate si azi, sa vedem cum ma organizez si cat bune is vestile cu care viu!

_
Our future determines our past
Fasolica de S11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2004 spune:

Buna dimineata fetelor
Oana,JulyMorning bafta multa diseara ..va asteptam cu vesti bune
Delphinaste inteleg cu starile astea de somn..si la mine e la fel in cele mai multe dimineti..de altfel e singurul simptom de sarcina..dar o sa treaca si astea
Noi astazi facem 9 saptamani..ce mari suntem!!!!
Va pup pe toate si o zi minunata va doresc

+8+puiutul Maria (23.12.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Foarte dragut site-ul Codruta27!!

Multumim

7+ Nocom (asa spunea baietelul meu Noroc, cand era mai micutz)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca_86 spune:

Buna mamicilor, si mie mie somn dar tre sa stau treaza pt ca sunt la servici si nu as vrea sa intre cineva sa ma vada cu capul pe birou.
As vrea si eu sa imi spuneti la ce riscuri ma pot astepta faptul ca am A2-Rh negativ, ieri am aflat si tot ieri si-a facut si sotul si el are 01-Rh pozitiv, am inteles ca mi se va lua sange in fiecare luna si daca nu imi iasa bine ce se intampla ???? mentionez ca sunt la prima sarcina si in momentul de fata am 8 saptamani si vreo 4 zile, am motive sa ma ingrijorez, inca nu am fost la medic cu reyultatele analizelor mi-a spus medicul sa mai vin doar la 10 sapt. ce sfaturi imi puteti da??? si inca ceva as vrea sa ma rec si eu la mamici de septembrie-octombrie dar nu stiu cum , inca nu am reusit sa aflu numai de o saptamana stiu de forumul acesta va rog sa ma ajutati.
Va pup si astept un raspuns.....o sarcina usoara va doresc la toate viitoarele mamici

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a-rose spune:

july, cred ca tu m-ai confundat cu gravidutza care avea dureri de masele !!! july, sa stii ca acum chiar am ! ai anticipat tu ceva-ceva...
vaiiii, ce chinuitor este ! cred ca mi se trage de la berea rece de aseara !
nu stiti ce este de facut????



rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

quote:
Originally posted by a-rose

july, cred ca tu m-ai confundat cu gravidutza care avea dureri de masele !!! july, sa stii ca acum chiar am ! ai anticipat tu ceva-ceva...
vaiiii, ce chinuitor este ! cred ca mi se trage de la berea rece de aseara !
nu stiti ce este de facut????



rose


A-rose, ma scuzati, nush ce-am zis eu de masele , da' sa stii ca n-am vrut. Oricum, nush daca de la gravidenie mi se trage, da' uit tot felul de chestii, sunt cam imprastiata in ultimul timp. Asa ca scuze pentru ce prostii mai zic

_
Our future determines our past
Fasolica de S11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a-rose spune:

july,
nu e vorba de asta, problema e ca ma gandeam ca poate stii niste leacuri pentru asa ceva. parca ma doare si capul si tot. oribil
si eu uit tot felul de chestii. ma intreb ce oi face peste cativa ani...

rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

Rose, la leacuri babesti nu ma pricep, din ce am mai auzit, pentru durere de cap ar fi buni cartofii, taiati felii si plasati pe frunte. Eu personal iti pot spune ca ai voie paracetamol, atat cat sa nu te chinui, sa se mai diminueze durerea. Se pare ca e "safe" in sarcina.
Nu stiu ce sa-ti mai zic, pe mine nu m-a durut capul, nici maseaua.... asa ca n-am prea mare experienta.

_
Our future determines our past
Fasolica de S11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

rose la stomatolog sa-ti faca ceva, ca altfel ai sa te urci pe pereti de durere. Sunt anumite substante care se pot administra si gravidelor

7+ o mazarica mititica

mazarica mea

poze

Mergi la inceput