PLEASE HELP ME.........

PLEASE HELP ME......... | Autor: ANKUTZA79

Link direct la acest mesaj

nu stiu ce sa mai fac va rog mult daca ati trecut prin asa ceva spune-ti-mi:de vreo 2,3 luni organismul meu a luat-o razna, mi-a venit la 20 de zile(in mod normal imi vine la 29,31)si....problema mea cea mai mare este ca...la contact am niste usturimi.....de nici nu va pot descrie,si tocmai innainte de a avea aceste usturimi cu vreo cateva zile mi-am facut examenul de secretie si paps si nu a iesit nimic iar de curand analiz hormonale si iar nimic(mai astept raspunsul la procesteron),daca progesteronul nu este bun..poate avea legatura usturimea ce acest hormon sau de la ce credeti ca este..........nu stiu ce sa mai fac va rog ajuta-ti-ma sunt complet demoralizata, dupa ce ca ma chinuie o mastoza fibrochistica de in fiecare luna vreo 20 de zile am niste superdureri,si dupa ce ca ma chinui de 2,3 ani sa fac un bebe acum si asta.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Dereglarea aceea poate sa apara si in mod normal , iar usturimea , daca la Pap nu ti-a iesit nimic cel mai probabil este de la o vulvita. Suna-ti ginecologul , spune-i ce simti si intreaba-l daca e ok sa-ti cumperi Nidoflor sau Lomexin pt. uz etern

http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micha spune:

Dereglarea ciclului poate sa mai apara si fara a avea neaparat o cauza foarte clara -uneori stresul,oboseala,depresiile,efortul sau alimentatia necoespunzatoare,pot sa determine asa ceva.
Si eu m-am trezit ca s-a micsorat la un moment dat durata ciclului ajungand la 21 de zile dar dupa un timp si-a revenit.Apoi dupa citva ani s-a repetat fenomenul dar am descoperit ca am un nodul fibromatos si concomitent cu acesta au inceput dureri mari de sani in unele zile ale ciclului ,iar in urma consultatiilor ,ecografiilor etc am constatat ca am si eu o mastoza fibrochistica(cite 2 chisturi milimetrice in fiecare san) care ma streseaza groaznic.Deci din punctul acesta de vedere nu esti singura.
O durata a ciclului scurta poate fi determinata de un progesteron mic
In legatura cu usturimile buclucase,nu stiu ce ar putea fi,oare o reactie alergica la prezervativ sau la produsele cosmetice(sapunuri) pe care le folosesti,sau poate totusi ai o flora vaginala dereglata.Incearca sa mai repeti o analiza a secretiilor la alt laborator ,in general aceste usturimi se vindeca.


Mergi la inceput