FIV in Ungaria 33

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dita spune:


Ceau fetelor!

Va citesc mai demult pentru ca si visul meu este sa devin mamica si desi eu nu am fost la clinica Kaali (inca), am facut o operatie laparoscopica la clinica de gineco de-acolo.
Tocmai de aceea m-a surprins f tare postarea Alinei. Mie nimeni nu mi-a cerut spaga si am fost tratata f bine. Bineinteles am platit interventia (care nu a fost putin) dar am primit chitanta pt fiecare banut.
Eu stiind ungureste citesc foarte mult pe forumuri din Ungaria si da, si ei dau bani la medic, dar am observat 2 lucruri: dau banii intotdeauna dupa operatie si pe nimeni nu am auzit intreband de cat sa dea la anestezist, dat-ul la anestezist e o chestie tipic romaneasca, parerea mea.
Alina sper sa nu ma intelegi gresit si eu as fi dat daca mi-ar fi cerut-o, doar ca e pacat ca se-ntampla asa si nu pot sa nu ma-ntreb cum s-a ajuns si la ei la asa ceva. Pot sa te-ntreb cine te opereaza si cine ti-a cerut acesti bani?

Va doresc la toate sa vi se-mplineasca visul cat mai curand, cu sau fara spagi, rezultatul conteaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.bratu spune:

Buna dita,
nu ma supar chiar asa usor:)
Banii nu mi-au fost ceruti inainte de operatie ci mi s-a explicat ca daca sunt multumita atunci e bine sa dau ceva.
Eu stiu foarte putin ungureste si totul se intampla cu translatoarea dupa mine care intermediaza totul.
La spital mi-au facut fisa si au fost foarte atenti si meticulosi, eu nu am ce sa le reprosez inca si sper sa nu fie cazul nici dupa laparoscopie.
multa bafta si tie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

quote:
Originally posted by leliutza

Mi-ka mai pune si tu poze cu Alexia, cred ca deja e mare, nu cred ca o mai recunosc. Pe cine seamana cu parul blond? La noi Maria seamana pe taica-su.


lelia si Maria


http://bd.lilypie.com/LzMAp3.png



Pe vecinu' seamana



Leliuto, nu stiu de ce nu te mai gasesc pe lista mea de mess...

_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leliutza spune:

salutare fetele,

e tare liniste pe aici, se vede ca a inceput o noua saptamana si toata lumea e ocupata.

vreau sa va intreb ceva off topic - a fost cineva la Gyula la bazine (e o statiune cu ape termale in Ungaria ff aproape de granita)? noi am vrea sa mergem in weekend cu tot cu Maria dar mi-ar prinde bine niste pareri de la cineva avizat. scuze pt off topic.

Tia de ce ai sunat la Timisoara? pentru iritatie sau pt altceva? ma bucur ca printesa e ok, sper sa ne intalnim in formula completa cat mai repede.

Mi-ka, Adela, Andicu,Pussi -pupici la copilasi.voi ii scoateti afara pe vremea asta, mie mi-e frica de raceala si daca e minus nu o scot, sotu zice ca sunt maniaca si ca sensibilizez copilu, da mie mi-e groaza de muci si febra , asa ca prefer sa o tin in casa .

gravidutelor ce mai faceti? chiar ma intrebam zilele astea daca mai sunt fete care stau toata sarcina in pat cum am stat noi (iti amintesti Mi-ka orele de stat pe skipe?).

Gata cu amintirile , va pup si va urez sa deveniti cat mai repede , celor care sunt deja sarcina usoara, iar mamicilor copilasi cat mai sanatosi si cumintei.


lelia si Maria

ps- vreau sa pun poze dar nu stiu cum....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leliutza spune:

Mi-ka am scris in acelasi timp ,
sa stii ca nu ma pacalesti, tre sa imi spui cu care vecin seamana Alexia , ca te-ai mutat de la vechiul bloc?? ei? din cate imi amintesc Ale samana cu taticul ei, si tu spuneai ca de la tine are un singuuuur lucru (stii tu ). si la noi e cam tot asa, parca taicasu ar fi fost pe masa la punctie , nu eu , seamana toata cu el, dar mi-s dragi amandoi .
nu stiu de ce nu mai apar pe lista ta de mes, lasa ca te sun maine si ne povestim. pusi

noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adaca spune:

LELIUTZA gemenii sunt la Crivaia de la pranz, ii astept sa vina. RARES e bine, il scot zilnic afara. Cand aveau gemenii 3-4 luni, i-am scos afara si pe ger de -20 grade.Asa ca nu te speria.
ALINA BRATU eu am stat in concediu medical o saptamana. Operatia e foarte usoara.

CRISIS, TIA, MIHA2004, PUSSI, ANDICU, LIANA, BORZASIMO SI TOATE FETELE

Ade cea mai fericitasi DARIUS, CAIUS si RARES

AB Darius si Caius Gazele
http://www.flickr.com/photos/14340770@N02/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns borzasimo spune:

SALUTARE
Ieri am fost iara la Szeged DR zice ca e super, foliculi sant mari, am 4 de 19 si 19,17 restu sant de 18 si 18,15 dar pana maine mai cresc, endometru e tot de 10 dr zice-a ca o sa mai creasca pana in ziua transferului si sa stau linistita, maine e ziua ce-a mare facem punctia si sambata ET Doamne Ajuta ca totul sa iasa bine.
Miha 2004 ieri ma-m intalnit cu Cosmina doamne cat de fericita e, mi-a dat si mie din optimismul ei, cosmina te pup si iti doresc o sarcina usoara si la termen, miha te si iti doresc acelasi lucru care mi-l doresc si eu visul de a deveni cat mai curand
Andicu sper ca si la mine sa fie tot asa si sa se prinda bb te
Cris ce mai sti de Tushi?
Adaca mai un pic si il increstinezi pe Rares si multa sanatate
Leny, Leliuta, si restu fetelor va multumesc din suflet ca santeti alaturi de mine














Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_sz spune:

borzasimo sa ai multa bafta maine si sambata sa fie prima zi dintr-o noua viata, aceea de .
Eu nu am nimic nou de raportat, astept cu nerabdare CM.
Va pe toate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elmasi spune:

borzasimo mult, mult succes si noroc maine si sambata. o sa fie bine ai sa vezi. noi pentru tine si te asteptam cu vesti minunate.

eu inca sunt in asteptare.


pupici tuturor fetelor

mika, alexia, miha3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuculucu spune:

fetele dar ce faceti?
pagina 2 meritam noi!!!!

hai ca venim din nou in frunte.

eu sunt bine, sanatoasa, nu am dureri si nici sangerari (doamane fereste).putin am racit, doar imi curge nasul,dar e tare ciudata vremea asta...
au fost zile frumoase in care am impartit vestea pe la toti cunoscutii si a fost chiar foarte fain. sotu facea pe cocosu si era tare dragut cum se mandrea el. urmeaza sa-si faca tatuaj cu scarabeu, ca el asa a zis, in egipt cand ne invarteam in jurul statuii scarabeului, ca daca iese bebic el isi tatueaza un scarabeu..



cu de-astea ne distram noi...

saptamana viitoare merg la primul ecograf si apoi sa-mi iau pantaloni de graviduta ca nu mai rezist.

miha3: bravo gemeni sigur. ai fost la eco??/

borzasimo: bafta mare! foliculi frumosi ai, urmeaza bebei frumosi...

mi-ka si leliutza: eu nu stau in pat,ma simt bine, nu fac pe voinicelul dar chiar ma simt bine...deci nu, deocamdata graviduta tuculucu merge zi de zi la serviciu, face curat, mancare, cumparaturi,dar toate cu moderatie.

va pupacesc pe toate:_)



cami

Mergi la inceput