Copiluti de mai-iunie 2005 (66)

Copiluti de mai-iunie 2005 (66) | Autor: gabitzam

Link direct la acest mesaj

Continuare de la Capitolul 65


Adresa de mail pentru contul comun este copiluti_mai_iunie@yahoo.com (cereti parola pe PM)
Colaj BEBELUSI DE MAI-IUNIE 2005 ( View )
Al doilea colaj BEBELUSI DE MAI-IUNIE 2005 ( View )
Pozele noastre (www.flickr.com/photos/copiluti_mai_iunie/" target="_blank">View )

INDIFERENT CE SE DISCUTA AICI, TOTUL ESTE ON TOPIC


* Loreen --- DELIA - 26.04.2005 - Constanta - Comorile lu' mama
* Nelia --- TUDORA - 30.04.2005 - Montreal, Canada - www.dropshots.com/aurice" target="_blank">Agata si Tudora
* Yael --- NARDI GABRIEL - 01.05.2005 - Israel???(ultima postare 01/05/07)
* onixone --- ALEX - 03.05.2005 - Londra
* Cornelia --- STEFAN - 04.05.2005 - Constanta - poze Stefan
* bolgiumiki --- LUCA-ANDREI - 04.05.2005 - Ploiesti ???(ultima postare 27/05/07)
* Fran --- PATRICIA ANNELISE - 05.05.2005 - Bucuresti - Iepurete
* maysa --- RARES STEFAN - 05.05.2005 - Bucuresti - ???(ultima postare 04/01/07)
* TDI --- ALYSSA - 05.05.2005 - Italia - Album Alyssa
* pisik 4ever --- OLIVIA - 08.05.2005 - SUA
* mstroie --- DAVID MIHAI - 09.05.2005 - Bucuresti ???(ultima postare 14/08/07)
* Ada_74 --- SERGIU-MIHAI - 11.05.2005 - Constanta - Sergiu
* Moniboni --- VLAD STEFAN - 11.05.2005 - Bucuresti ???(ultima postare 11/05/07)
* Nefertari --- FREYA - 11.05.2005 - Bucuresti ???(ultima postare 08/06/07)
* Corni --- TIMEEA - 11.05.2005 - Constanta
* tamar --- ADINA - 11.05.2005 - SUA
* Anky --- CRISTIAN LUCIAN - 12.05.2005 - Olanda
* Androix --- FILIP STEFAN - 13.05.2005 - Bucuresti - www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53375" target="_blank">Cum s-a nascut Filip
* Robotzica cucului --- MARIA MONICA - 14.05.2005 - Ontario, Canada
* Simiena --- ELIAN - 17.05.2005 - Bucuresti
* Mygirl --- ALEXANDRA ELENA - 18.05.2005 - Constanta
* Florentina G --- MAYA MARIA - 18.05.2005 - Bucuresti
* corail --- ALEXANDRA SOPHIA- 18.05.2005 - Germania
* Stefania Nicolae --- ALESIA CLAUDIA- 18.05.2005 - Bucuresti ???(ultima postare 11/07/07)
* lucas --- MATEI - 21.05.2005 - Bucuresti
* Beatriced(patriciaRO) --- ALEX - 22.05.2005 - Copenhaga, Danemarca - Alex pifos
* simona_filipas --- DRAGOS OCTAVIAN - 23.05.2005 - Timisoara ???(ultima postare 26/10/07)
* monu --- ALEXIA-IOANA - 24.05.2005 - Bucuresti - Poze Alexia-Ioana
* gabitzam --- ANDREI-STEFAN - 25.05.2005 - Bucuresti - Poze mai noi
* Babygirl --- EMA ELENA - 25.05.2005 - Bucuresti
* ChrisDun --- CARINA EMILIA - 26.05.2005 - Bucuresti
* Cloreta --- TEODORA-MARIA - 26.05.2005 - Bucuresti - Teodora
* ralwka --- IULIA-MARIA - 26.05.2005 - Bucuresti
* Margott --- DAVID - 27.05.2005 - Bucuresti
* galinarodica --- SERBAN IOAN - 28.05.2005 - Bucuresti ???(ultima postare 01/03/07)
* omustata --- MAYA ILINCA - 28.05.2005 - USA
* Andutzy --- DRAGOS ALEXANDRU - 31.05.2005 - Bucuresti
* denisa73 --- CRISTIAN - 31.05.2005 - Germania
* gusta --- MARA AUGUSTA - 31.05.2005 - Olanda
* Ruxel --- BIANCA TEODORA - 02.06.2005 - Bucuresti - Bianca
* Aurasa --- CATALIN - 03.06.2005 - Bucuresti
* Mercedes --- BIANCA - 03.06.2005 - Oradea
* OlgaTarziu --- ANTHONY - 04.06.2005 - Canada
* Danelutza --- ISABELLA-ANTONELLA - 05.06.2005 - Elvetia
* Tora97 --- ANA ILEANA - 07.06.2005 - Bucuresti
* Iuliana --- DIANA MARIA - 07.06.2005 - SUA - Fetele mele
* Redy --- BIANCA - 08.06.2005 - Romania - ???(ultima postare 17/03/07)
* Sufletzica --- SARA - 09.06.2005 - Bucuresti
* Cris_kim --- IOACHIM - 09.06.2005 - Alba Iulia
* Florentza --- ALEXANDRU - 09.06.2005 - Bucuresti - ???(ultima postare 25/03/07)
* NewMami --- PATRICK RYAN - 13.06.2005 - Canada
* elisor --- BIANCA - 13.06.2005 - Brasov - Bianca si Andreas
* Pengunica --- BEN STEFAN - 16.06.2005 - Japonia ???(ultima postare 14/08/07)
* andreea.a --- ERIC ANDREI - 16.06.2005 - Bucuresti
* monicica --- ROBERT - 17.06.2005 - Germania - Robert
* Crissu --- IULIA NICOLA - 19.06.2005 - Bucuresti ???(ultima postare 04/06/07)
* Mickyyy --- DARIA MARIA - 22.06.2005 - Bucuresti
* ioanailincam --- ANA ILINCA - 22.06.2005 - Bucuresti - Ana - de la 0 la 6 luni | Ana - de la 6 luni la 1 an
| Ana - am 1 anisor

*Ella@ --- NAOMI - 25.06.2005- Japonia ???(ultima postare 22/05/07)
* mynicegirl --- CATERINA - 26.06.2005 - Singapore ???(ultima postare 29/05/07)
* blackpanterro --- AIDAN ALEXANDER - 27.06.2005 - Germania
* saryta --- SARA - 27.06.2005 - Iasi
* Oana C --- EVA CHRISTINA - 29.06.2005 - USA
* elly_b --- ANNELIES - 30.06.2005 - Bucuresti ???(ultima postare 19/06/07)


??? Vrem sa stim de voi si de copiluti, ce mai faceti, daca sunteti bine, cum cresteti, orice



Ianuarie - Mygirl(9), Cornelia(9), Olga Tarziu(20), Monu (30), Mstroie(30)
Februarie - IonanaIlincam(1), Babygirl(9), Nefertari(11), Bolgiumiki(18), Margott(23)
Martie - Ralwka(31)
Aprilie - Fran(5), Androix(27)
Mai - Onixone(4), Blackpanterro(6), Danelutza(14), FlorentinaG(21)
Iunie - OanaC(3), Mercedes(12), Gusta(15)
Iulie - Tamar(12), Beatrice(15)
August - Aurasa(2), Crissu(10), TDI(14)
Septembrie - SimonaFilipas(20), Nelia(22), Loreen(23)
Octombrie - Elisor(7), Corni(17), NewMami(25)
Noiembrie - Omustata(20), GabitzaM(21)
Decembrie - Denisa(14), Pisik4Ever(15), Lucas(17), Andutzy (26)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Eu imi astept zambiluta ca nu am uitat.

Adevarul ca am primit un buchet frumos de flori care mi-au mai luminat ziua,dar dupa mi-a rezolvat Mara lumina ca de numai varsase de mult si cat am pus eu florile in apa ea a dat o varsatura.

Hai sa aud ce ati mai primit azi cadou si cum ati sarbatorit.Sper ca fara zambilute.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Si eu am intrat acum, m-am uitat la pozele lui Elisor si ale Adinei, ati mai pus poze noi cineva? Ca de scris nu pot, dupa ce am citit aseara ce a scris Adriana, am asa o jale-n mine! Nu pot sa-mi iau gindul de la Elena... Si nu am avut ce face si inainte de culcare am intrat si pe umanitare, ca alta stare nu aveam sa citesc altceva. Si am citit si despre Ema si alte cazuri pe acolo, vestile despre Diana de aici, din Canada... Mi se pare nedrept si trist pina la sus de tot ca niste copilutzi atit de mici si nevinovati sa sufere atit de tare. Si m-a apucat asa o panica, pe care oricum o am in mine de cind am aflat prima oara ca sint insarcinata, panica ce s-a amplificat de-a lungul anilor si e va amplifica pina cind voi inchide ochii. Nici nu-i nevoie sa stiu copilul care sufera, in momentul cind aud despre un copil bolnav sau cind ma gindesc la copiii abandoanti, batuti, agresati in toate felurile, la cei care mor de foame, in razboaie, e suficient sa ma uit la ai mei si sa mi-i imaginez o fractiune de secunda, atit, nu mai mult, in locul copilasilor suferinzi din diverse cauze de pe aceasta planeta si deja nu mai vad viata cu aceeai ochi si nu o mai simt cu aceeasi inima.

Stiu, stiu ca nu pot face mare lucru, in afara de a-mi iubi si ingriji copiii, scazind astfel macar cu trei numarul copiilor nefericiti de pe pamint, dar tot nu ma pot abtine sa nu sufar. Imi plinge sufletul si pentru Elena si pentru Ema si pentru cealalta Ema si pentru altii copilasi despre care am aflat aseara de la umanitare, pentru Diana si pentru toti copiii care sint impiedicati sa-si traiasca copilaria si viata sanatosi si fericiti. Stiu ca si adultii sufera, e la fel de trist, tot ieri am aflat ca sotul sora-mii (care are cancer in git) nu mai are nici o sansa, i-a atins faringele si nu mai poate fi operat si salvat... Dar parca nu ma induioseaza si intristeaza atit de tare ca suferinta unui copil. Imi pare rau, sint trista, sufar alaturi de adultul bolnav, ajut cum pot daca pot, mi se pare nedrept, dar nu ma paralizeaza tristetea si neputinta ca pentru un copil bolnav sau suferind. Asta imi intareste convingerea ca, de aproape 7 ani incoace, inainte de orice sint mama si asa voi ramine mereu pina la sfirsit. Si ma rog din tot sufletul la cine vrea sa ma asculte, sa existe cit mai putini copiii care sufera si mame care sa treaca prin asa ceva!!!

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070505&ctime=090808" target="_blank">AGATA, www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070530&ctime=103800" target="_blank">TUDORA si www.dropshots.com/aurice#date/2007-11-26/18:33:35" target="_blank">LISANDRU

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia... nu problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Bravo, Gusta, adica numai tu sa ai zambilute? Poate vrea si doamna, poate vrea si doamna ....


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
www.dropshots.com/gabitzam2" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Multumesc mult pt suport fetelor. Imi cer scuze daca va intristez.
Nelia, imi cer scuze din suflet ca te-am intristat, dar poate totusi mai este o speranta.....cumnata mea nu vrea sa renunte si a cerut sa se faca toate testele la bucata de tumora luata ieri sa stie exact in ce stagiu e cancerul si daca e localizat numai acolo langa pancreas sau nu.Daca e doar acolo ii vor administra in continuare chemo si ar avea sanse de 50% sa supravietuiasca.
Cumnata mea a zis ca nu poate sa o lase sa moara, o sa lupte pt ea pana la ultima suflare.O inteleg ca asa poate as face si eu, sper din suflet insa sa nu fie prea dureros pe Elena.



Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

"With or without religion, good people would do good things and evil people would do evil things; but for good people to do evil things—that takes religion" - Steven Weinberg - Nobel Prize winner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elisor spune:

Am fost la posta sa incasez banii pe cecul de alocatie a lui Andreas pe 13 luni, nici macar un 0.000001 lei in plus, inainte mai dadeau acolo o micro dobanda...

Lili si cum e, mai cercetezi?

Gusta eu nu primesc nimic ca sotului meu nu-i place aceasta sarbatoare importata, sincera sa fiu nici nu ma deranjeaza, dar astept 8 martie

Nelia si eu ma regasesc in ceea ce descrii tu ca simti, pana sa-l am pe Andreas nu ma afectau prea mult tragediile altora, imi era de ajuns a mea odata cu moartea tatalui, apoi a venit Andreas, un copil foarte dorit si am inceput sa percep suferinta copiilor prin prisma lui...si sa doara. Multe lacrimi am varsat pentru copii necunoscuti, nu-i mai vedeam pe ei ci pe al meu copil in suferinta lor.
Imi pare rau pentru cumnatul tau, sfarsitul va fi o agonie greu de suportat, bunicul meu a avut cancer de laringe si stiu cat chin poate fi.
Hai sa ne gandim la lucruri frumoase, tristetea nu ne ajuta sa ne crestem copiii, hai sa ne bucuram de fiecare zambet a lor prin care ne multumesc ca-i iubim. Si sa-i avem sanatosi. Pentru toti copiii bolnavi din lume, pentru toti copiii care se sting incet in bratele parintilor sau uitati de cei dragi, pentru cei care pier nevinovati in accidente rutiere sau de tot felul, trebuie sa fim optimisti si sa-i iubim pe ai nostri si daca putem sa oferim si altora din putinul nostru...ma gandesc ca oriunde ar ajunge sufletele copilasilor e un loc fara suferinta, fara rautate si ar vrea sa vada fericire pe chipurile noastre.
Mie imi spunea bunica de la tara ca un copilas e el insusi inger pana la 7 ani.


Eli cu Bianca (13.06.2005) Andreas (17.08.1998)

www.dropshots.com/dansaueli" target="_blank"> foto 1, , foto 2 , www.dropshots.com/elisibia" target="_blank"> foto 3

"Daca un copil traieste in LAUDE, invata sa APRECIEZE.
Daca un copil traieste in SIGURANTA, invata sa aiba INCREDERE.
Daca un copil traieste in ACCEPTARE si PRIETENIE, INVATA SA IUBEASCA LUMEA"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Adriana, stai linistita, ca eu sint doar trista si sufar, dar sin afara, asa ca nu ai de ce sa-ti ceri scuze. Sint alaturi de Elena, mama Elenei, si chiar si de tata desi nu mi-a placut ce i-a spus mamei, dar sint sigura ca si el sufera, de tine si de toata familia voastra cu un gind bun, pozitiv... Sper ca exista minuni si una din ele sa se intimple la voi, la ele, la Elena.
Elisor, multumesc! Ieri am aflat, mai exista o singura incercare de facut, in Anglia, unde s-a stabilit baiatul lui din prima casatorie, a venit in tara acum ca sa vada ce se poate face, au fost si la Iasi si la Bucuresti, la doi profesori renumiti, au facut toate analizele, a fost operat o data, a facut tratamentul care se face dupa si acum urma a doua operatie, prin care ii curata tot acolo si ii inlocuia cu ceva de plastic, urma sa traiasca toata viata cu furtun, dar traia. Singura conditie era sa nu fie extins cancerul mai jos, in aceste conditii operatia nu ar avea nici un rost, inca nu s-a descoperit cu ce se poate inlocui faringele (scuze daca mai gresesc in detalii, ca nici eu nu le stiu prea bine) si ieri a primit rezultatul: da, e extins, nu se poate face operatia. Singura salvare ar veni din Anglia, unde a trimis baiatul lui toata investigatia si ce s-a facut pina acum, primul raspuns a fost asemanator cu cel al profesorilor din Romania. Ar exista totusi o solutie, si aceea cu sanse mici din cauza stadiului avansat al bolii, sa-i faca doua operatii, una de curatare si alta sa-i ia din intestinul subtire si sa-i inlocuiasca acolo tot... nu mai spun, ca nu stiu cit de corect e ceea ce spun, dar ceva de genul acesta. Dar ar costa ffff mult, ceva de neimaginat pentru un roman nu sarac ca sora-mea, ci chiar cu o situatie materiala buna. Asta e, sint trista, dar si furioasa in acelasi timp, ca si-a facut-o in mare masura cu mina lui, a fumat ca un turc, mai si bea, chiar si dupa ce a fost diagnosticat si i s-a interzis clar ca nu mai are voie sa puna gura pe asa ceva, el a continuat. Mi-e mila de el, mi-e groaza de sfirsitul care il asteapta si care e aproape, dar mai mila mi-e de sora-mea, care oricum nu a avut in ultimii ani o viata prea buna cu el si era aproape in prag de divort, de aproape un an de zile se imparte intre servici, copii, casa si datorii, facultate, ca si ea face la ff, maica-mea, care si ea are astm si a fost ff racita si barbate-sau. Saracuta de ea, eu nu pot sa ajut decit cu ceva bani si nici aia prea multi, in rest cu ginduri si cu vorbe bune. Si nici ea nu e sanatoasa tun, ca a avut o sinuzita ff urita si a ramas cu sechele, dureri mari de cap pina la lesin, mai ales din cauza stresului si a oboselii. Offf!

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070505&ctime=090808" target="_blank">AGATA, www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070530&ctime=103800" target="_blank">TUDORA si www.dropshots.com/aurice#date/2007-11-26/18:33:35" target="_blank">LISANDRU

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia... nu problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Cit despre Sf Valentin, in stilul sau inconfundabil, Octav mi-a raspuns la intrebarea ce mi-a luat ca o p..., dar nici cu aceea nu are timp sa ma cadoriseasca pentru ca trebuie sa duca plozii la scoala/gradinita si dupa aceea tre' sa se duca dracului la munca!

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070505&ctime=090808" target="_blank">AGATA, www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070530&ctime=103800" target="_blank">TUDORA si www.dropshots.com/aurice#date/2007-11-26/18:33:35" target="_blank">LISANDRU

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia... nu problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreen spune:

Elisor acuma am scos acum din dosare... oricum randamentul este 0 ...

Gusta adica sa inteleg ca din ce -au zis medicii pana la urma tot raul a fost spre bine cu starea Marutzului...macar florile ti-au adus putina lumina chiar daca le-a stropit apoi Mara...

Tdi sa stii ca nici dupa castrare nu se potoleste matza...ca nu-i extirpa caracterul...

Olgutza din Canada am vrut sa-ti spun de cand ai scris ca am patit si eu asa cu 2 linii vagi dar existente...daca inceput pe drumul asta nu descuraja...continua...




Loreen cu BIANCA si DELIA
"Nu merge inaintea mea pentru ca s-ar putea sa nu te pot urma; nu merge in urma mea pentru ca s-ar putea sa nu te pot indruma; mergi alaturi de mine si fii prietenul meu"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elisor spune:

Fetelor ati vazut-o pe Brigitte Nelson goala si gravida? E...mie nu-mi place deloc, mi se pare dezgustatoare. E la Sectiunea "Staruri in odisee" de la Concurs foto, pe prima pagina.

Si la "Clipe de viata 2007" pe pag.2 nu cumva sunt fetele Torei? Poza "3 capritze"?!

Toata ziua am stat cu puf-ul in nas, a venit seara si raceala isi face mendrele, nu pot respira, sinuzita isi scoate ghearele, maine am programata si-o vizita la servici. Sa aveti o noapte linistita!


Eli cu Bianca (13.06.2005) Andreas (17.08.1998)

www.dropshots.com/dansaueli" target="_blank"> foto 1, , foto 2 , www.dropshots.com/elisibia" target="_blank"> foto 3

"Daca un copil traieste in LAUDE, invata sa APRECIEZE.
Daca un copil traieste in SIGURANTA, invata sa aiba INCREDERE.
Daca un copil traieste in ACCEPTARE si PRIETENIE, INVATA SA IUBEASCA LUMEA"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ada_74 spune:

Elisor, nu mai cercetez, ca eu zic ca e destul de clara chestiunea.

Deci treaba sta cam asa: de doua ori cate doua linii, iar la eco se vede ca e acolo , bine pozitionat, dar inca e prea mic pentru masuratori. Drept pentru care nu mi-a luat nici un ban si ma mai asteapta peste doua saptamani.

Lili

Mergi la inceput