Mamici ce asteapta al doilea copil (5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns onyxg1998 spune:

Buna dimineata, mamici,

Mada . Stiu ce trebuie sa fac, dar se strang atatea pe creierul meu ca nu mai reactionez normal! Trebuie sa stau mai linistita, mai calma.
Testul de zahar mi-a iesit rau, adica ridicat. Acum stau sa ma intep toata ziua sa-mi masor glicemia singurica pana merg la endocrinolog. Asta este. Pana acum toate rezultatele au fost pana in 140, asa ca eu cred ca sunt bine, nu? Voi ce stiti?
A, vroiam sa va intreb: mi-a scris moasa pe carnetel in rubrica inaltimea uterului pana acum era C acum este >. Ce inseamna asta??


Pupik de la Onyx si Vlad

29+ Alexandra Maria si mami de Vlad Gabriel James

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vela spune:

Salutare fetelor.Vad ca ati inceput capitol nou, sper sa va dau si eu vestea cea mare in capitolul asta.Noi suntem bine, ceva dureri de burta , de spate dar nu foarte mari, nici dopul nu l-am eliminat....asta e, cum o vrea DD.
Suntem in continuare pe pozitii, multumim de sustinere.
Scuze ca nu particip la discutii dar nu ma pot concentra, deabia reusesc sa citesc ca sa ma tin la curent.
O dupaamiaza placuta va doresc.

vela40+ cu Alexia si mama lui Vlad(23.03.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ada_S spune:

ClaudiaH, foarte slaba miscare azi........o fi inceput weekendul de vineri saptamana asta.

onyxg1998, din pacate nu stiu ce inseamna, pe mine nu ma vede moasa decat la nastere asa ca nu am informatii de genul asta.

vela, ma bucur ca esti bine si stai linistita ca te intelegem, asa e acum in ultimele momente. O singura rugaminte sa ne scri doar daca mergi la spital.......un mesaj scurt scurt de tot.Ce bine ca in curand o sa scapi de .

Ada 16+ mamica de baietel (25.06.2006)
BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Buna fetele!

Vela stai linistita ca te intelegem hai inca un pic nu mai e mult.
Cami fain dans. Si a mea are un stil de sa batzai in fatza tv-ului la muzica de numa.
Ada da aia e house of little terraways, am mai urmarit si aia.
Iulia uff o sa te lase si greturile pe mine sarcina asta au venit mai devreme si m-au lasat abia pe la 16 sapt. Sper sa nu te tina asa mult sa fii mai norocoasa.
Sanziana tinem pumnii sa fie ok la control.
Onyx nu stiu ce scriu ei acolo aici iti scrie numai tensiune, analiza la urina si abia in ultimele sapt iti scrie 1/5, 2/5 cat e de coborat bebele.
Fetelor va urez un weeekend cat mai placut!
Vela

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

buna fetele , imi pare rau ca nu am mai intrat dar am avut treburi multe de facut si nu am reusit sa va scriu si sa va citesc.
noi suntem bine sanatosi toti membri familiei.
va pup pe toate si sa stiti ca ma gandesc la voi maine dimineata am sa ma pun sa citesc din urma si sa va raspund la fiecare.Ma duc sa fac nani .Noapte buna va doresc !!

danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Poze Maria

Andrei cu familia

FILMULET CU ANDREI !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

Ada,Claudia,Mada,multumesc de incurajariSi eu sper sa nu ma tina prea mult,caci au inceput mai devreme ca la Alex si tare greu mi se pare ca trece timpul cand ti-e rau...
dany,ma bucur ca s-a linistit atmosfera.somn usor
Vela,pentru ca esti mai bine.noi tot aiciIulia @ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclip
Poze si filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

buna fetele, noi suntem bine .
OanaRusu multumim de capitol nou
Mada_mxm azi iti doresc sa petreci alaturi de sotul tau o zi minunata si La Multi Ani !!! pentru cei 3 ani impliniti de cand stati impreuna
Ada_s multi pupici din partea noastra
Julax multumesc pentru urare
Sanziana27 lasa ca reparati voi calculatorul si vom sta mai mult de vorba
CamiM , Claudia , Onyxq1998 va doresc numai bine
Vela nastere usoara si sa-l tii mai repede pe bebe in brate :


danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Poze Maria

Andrei cu familia

FILMULET CU ANDREI !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

Buna dimineata!

Ce fac mamicile? Noi... ca sambata dimineata. N-avem noutati.
Vela, noi suntem aici, te intelegem si asteptam vestea cea mare! Sa vina cand vrei si sa fie usor!
Dany, sper ca e mai bine cu colicile.
Onyx, sorry pentru problemele cu glicemia! Nu prea ma pricep sa-ti zic despre valori ale glicemiei. Mai cauta pe net poate gasesti ceva informatii valoroase.
Crengu, nu mai treci pe la noi?
Multi pupici tuturor! Si un week-end super!!!

mamica lui Stefan din 03.04.2005
12+
iata minunea 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Buna fetele!

Dany ma bucur ca sunteti ok si ca reusiti sa va odihniti cum trebuie tot familionul.Pupici! Si ms de urare.
Iulia si la tine au aparut mai devreme sarcina asta? Uff greturile astea is belea.
Ada tu cand mergi din nou la control?
Onyx, Oana, Claudia, Cami, Sanziana .
Restul de fete pe unde umblati?
Eu ma chinui sa gasesc nume acuma pt bebe 2. Tare greu noi abia ne-am hotarat la primul dapai la al doilea.
Mai nou fata mea refuza sa pape ce e mai mare bucatelele mai mari cu toate ca le poate papa f bine ce face cu ele le aduna in obrajori ca un harciog si refuza sa le mestece.
Voi ati patit asa ceva?

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana27 spune:

Va pup pe toate sa nu omit pe careva!
Sper ca saptamana asta sa aiba sotul timp sa se ocupe de calculatorul mare,caci altfel nu pot intra decat seara de pe laptopul lui
Azi vorba Claudiei, treburi de sambata:gatit, curatenie, odihna si joaca cu Dragos!
Tot citesc jurnalui de cand eram gravida cu Dragos, nu ca sufar de amnezie sau roza timpurie, dar sa compar starile.

http://b2.lilypie.com/M6hZp3.png [Dragos]
http://md.lilypie.com/9G2lp2.png [Asteptand pe bebe 2]

Mergi la inceput