Mamici de septembrie-octombrie 2008 (9)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vrmoana spune:

Oana joi merg cand o sa am 7 saptamani.

oana
"Success comes before work only in the dictionary."

our dream came true

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

Sunt foarte suparata... tocmai mi-am dat seama ca trimestru II incepe de fapt din sapt 14... si io care ma bucuram ca trec de sapt 12 si pot sa dau party . Se pare ca mai am de asteptat!!

_
Our future determines our past
Fasolica de S11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

Rose sincer nu te sfatui sa te vopsesti. Chiar ieri am intrebat si eu asta dr de fam si mi-a interzis categoric. Mi-a explicat ca amoniacul si toate chimicalele ce mai sunt in vopsea ajung foarte repede in sange si ajung si la bb si nu ii face bine. Eu 5 ani de zile m-am decolorat si m-am facut blonda, iar acum, la inceputul lui ianuarie, fara sa am habar ca sunt insarcinata, m-am vopsit un blond inchis, dar a iesit castaniu inchis. In fine, e cat de cat aproape de culoarea mea naturala si asa ca nu o sa fie probleme.
CU ocazia sarcinii o sa ajung si eu la culoarea naturala a parului, ca eu ma tund la 3 sapt.
Pupici burtici.


8+ o mazarica mititca



Te iubesc mazarica mititica!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a-rose spune:


vaaai, nu e nimic mai monstruos decat niste radacini negre continuate de un blond !!!! totusi, nu rezist atatea luni !!! hai sa zic ca astept pana in trim. II si atunci imi fac cu un oxidant mai mic + nuantator. dar, sincer nu rezist asa. si eu am citit ca nu exista dovezi contra vopsirii in timpul sarcinii. o sa mai googlesc eu pe aici. medicul meu de familie a zis ca nu are treaba, ca nu se poate intampla absolut nimic. eu nu mai stiu. mai cercetam

7+

rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amisor spune:

oanasm suntem foarte fericiti si eu si bebe ca ne-ati primit in listuta. avem o singura mica problema cu datele. nu stiu unde s-a facut incurcatura ca sunt gresite.
le mai scriem odata aici pentru tura urmatoare.
aparem asa:
Amisor : D.N.:07.04.1970; U.M.: 13.12.2007; D.P.N.: 12.09.2008
dar noi suntem asa:
DN: 26.09.1977: UM: 29.11.2007; DPN: 04.09.2008


neatza tuturor

AMIcu BEBE10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

quote:
Originally posted by Nocom

Neatza burtici,

Gata am ajuns la servici. Am fost aseara la eco, si totul e OK!!!!
Bebe are 11mm, i-am auzit inimioara, avea 161 batai/min!!!
Alte fete care ati mai facut eco la 7 saptamani, cam tot asa era bebe?
Ma bucur tare mult ca bebe e ok si nu a patit nimic in week-end iar durerile alea erau de la mancare si drum (sper)!!! Miercuri iau si rezultatele de la analize, dar deja nu mai am un stres asa de mare...

Va pupic si multumesc pentru sustinere!!!

7+ Nocom (asa spunea baietelul meu Noroc, cand era mai micutz)
http://picasaweb.google.co.uk/costin.elena/Matei




Slava Domnului ca este bebe bine1Eu cand am auzit inimioara aveam tot 7s si cateva zile si avea 156 de batai pe minut,deci pe apropa e,e ok stai linistita!

minunea noastra


asa creste minunea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

quote:
Originally posted by a-rose


vaaai, nu e nimic mai monstruos decat niste radacini negre continuate de un blond !!!! totusi, nu rezist atatea luni !!! hai sa zic ca astept pana in trim. II si atunci imi fac cu un oxidant mai mic + nuantator. dar, sincer nu rezist asa. si eu am citit ca nu exista dovezi contra vopsirii in timpul sarcinii. o sa mai googlesc eu pe aici. medicul meu de familie a zis ca nu are treaba, ca nu se poate intampla absolut nimic. eu nu mai stiu. mai cercetam

7+

rose




Vai si eu sunt la fel ca tine,nu mai rezist....eu am zis ca ma risc sa ma vopsesc dupa ce trec in trim II cu o vopsea din aceea fara amoniac.Cunosc multe persoane care s-au vopsit in sarcina si nu au avut bebeii nimic....sau poate macar niste suvite ca nici asa nu putem sta 9 luni si apoi inca nu stiu cat ca alaptam nu?


minunea noastra


asa creste minunea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a-rose spune:

Vopsitul parului este periculos pentru fat! ADEVARAT

Dr.Shams sfatuieste ca vopsitul parului sa fie evitat cel putin in primele patru luni de sarcina. S-a observat ca mici cantitati de vopsea pot fi absorbite prin pielea capului si eliminate prin urina, ceea ce face posibil ca aceasta sa treaca si prin placenta. La fel ca si in alte cazuri in care ai dubii, este mai bine ca vopsitul parului sa fie evitat in perioada sarcinii sau cel putin in primele 4 luni.

deci....in luna a 5-a

rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freshanana spune:

'neata fetelor
delphinas durerile de stomac de dimineata (la mn) se rezolva cu un iaurt sau altceva. la tn nu functioneaza ?
nocom felicitari pt bb sanatos
nerantula concediu placut si fara pbleme
o zi buna in continuare

10+

http://bd.lilypie.com/ilhNp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Codruta27 spune:

Fetelor, mie mi-a dat doctorul voie sa ma vopsesc cu vopsea fara amoniac, de maxim 3 ori in timpul sarcinii, inclusiv in primul trimestru!

Blondul este intr-adevar greu de intretinut! De ce nu faceti o schimbare de look? O vopsea mai inchisa, apropiata de nuanta naturala.

Si eu cunosc o gramada de mamici care s-au vopsit in timpul sarcinii si au bebeii sanatosi tun. Siincer de copii cu probleme de la vopsitul parului nu am auzit!



http://bd.lilypie.com/Xt2tp2.png

Mergi la inceput