Mamici de septembrie-octombrie 2008 (9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vrmoana spune:

Buna dimineata burtici.
Ce faceti?
Oanasm ma intrebai de bebe? Eu sper ca e bine. Nu prea am simptome de gravideala asa ca......nu stiu ce sa zic.

oana
"Success comes before work only in the dictionary."

our dream came true

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanasm spune:

rose esti dovada ca se poate...am sa merg la aspirante sa te dau exemplu..daca-mi permiti
nerantula bine ca nu mai ai asa greturi! si distractie placuta la paris!
vrmoana precis e bine bb! cand mergi la eco?..aaa...si io cam fara simptome de gravideala sunt...chiar ma intrebam ca eu sunt gravida!?

Oana
11+
o noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

Buna dimineata burtici!
Vai cat ati scris ieri, s-a si incheiat un alt capitol. De cand am venit la serv tot citesc ce ati scris.
A rose imi cer scuze si tuturor fetelor de pe aceasta frumoasa odisee. Ieri cand am fost la dr de fam mi-a zis ca ceaiul de cretisoara e bun, dar inainte si dupa ce nastem. Mi-a zis ca nu e nimik grav daca am baut pana acum. MI-a zis sa ma duc sa-i dau in judecata pe cei care au scris prospectul ala tampit. Mi-a zis ca de acum cand vreau sa beau vreun ceai sa vb mai intai cu ea. LA fel mi-a zis si de vitamina C. Daca vreau sa iau, mai intai vb cu ea. Scuze inca o data.
freshanana nu te neliniste de la candida, o poti trata cu spalaturi vaginale, dar nu in interior.
ramonzca nici mie nu mi-a dat dr vitamine, dar cred ca o sa o sun si sa o intreb pt ca am niste ameteli teribile.
oana nu m-am ridicat brusc. M-a luat pur si simplu din senin si am tina pana la jumatate de ora chiar. O sun azi pe dr sa o intreb ce sa fac.
Ieri dupa vizita la dr de fam am ramas uimita. Mi-a spus ca de fapt eu am 8 sapt, ieri ar fi intrat in a 8 saptamana. Mi-a facut caietul gravidei, dar nu am dat nici un ban nimic.
Va pup dulce pe toate

8+ o mazarica mititica

Te iubesc mazarica mititica!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

Neata burticutzelor!!!!! Intru asa pe fuga sa va mai salut odata inainte sa plec!!!!!! Sa auzxim numai vesti bune!!! pe toate!!!!!
ramoncza79-felicitari pt.bebe ...cred ca e cea mai mare incantare sa-l vezi acum la eco....bafta in continuare
oanasm-multumesc .....abia astept si eu concediul!!!!
amisor-bafta la eco!!!!
nerantula- ne vedem la Paris?????:)))))glumesc.....distractie faina si s-auzim de bine


7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a-rose spune:

delphinas, te rog,
nu trebuie sa-ti ceri scuze absolut deloc. aici ne sfatuim una cu alta. deci sunteti mari !!!!! in curand mazarica devine fasolica si tot asa ! la mai mare dragelor !!!

oana,
poti sa ma dai exemplu unde vrei tu ! si eu citeam , nu la aspirante, ci pe alte site-uri despre fete ca mine care ramaneau insarcinate, ma bucuram pentru ele si ma uitam la ele ca la, nu stiu exact... ca la niste fete super norocoase si ma gandeam ca mie asa ceva nu mi se va intampla. si uite, acum povestesc aici cu voi si iau fiecare zi asa cum este, asteptand sa treaca 7 saptamani, 8, 9, si tot asa.

va multumim muuuult ca ne-ati trecut in listutza !!!! acum parca s-a "oficializat" relatia

7+

rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Neatza burtici,

Gata am ajuns la servici. Am fost aseara la eco, si totul e OK!!!!
Bebe are 11mm, i-am auzit inimioara, avea 161 batai/min!!!
Alte fete care ati mai facut eco la 7 saptamani, cam tot asa era bebe?
Ma bucur tare mult ca bebe e ok si nu a patit nimic in week-end iar durerile alea erau de la mancare si drum (sper)!!! Miercuri iau si rezultatele de la analize, dar deja nu mai am un stres asa de mare...

Va pupic si multumesc pentru sustinere!!!

7+ Nocom (asa spunea baietelul meu Noroc, cand era mai micutz)
http://picasaweb.google.co.uk/costin.elena/Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Codruta27 spune:

Neata mamici!

Bravo, Nocom, bine ca te-ai linistit! Sa fie sanatos bebel!

Fetelor, Nerantula si Andy, drum bun si distractie placuta!


http://bd.lilypie.com/Xt2tp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

Ce mult ma bucur pt tine Nocom. Mi s-a facut pielea de gaina cand am vazut ca totul e bine. Felicitari!!!! Si sa dea DD ca de acum in colo sa nu mai treci prin momente din astea.
SIncer sa va spun ieri am intrat si eu intr-o stare de paranoia avansata, dupa ce am venit de la dr de fam. Mi-a zis ca nu trebuia sa iau diflucanul pt candida. Acum sincer sa va spun nici nu mai stiu pe cine sa cred. Unua imi spune ca pot sa iau, alta imi spune ca nu trebuia. Offfffffffffff.
De ieri ma gandesc numai la rau, dar incerc pe cat posibil sa imi indepratez aceste ganduri.
Si mai am o problema. Am 2 dimineti de cand ma trezesc cu o durere maricica de stomac si nu stiu ce sa fac.

A rose...acum la 8 sapt mazarica se transforma in struguras, dar pt mine tot mazarica ramane. Mi-e super drag acest nume. POate cand o fi sa nasc si o sa ma intrebe cele de la maternitate cum il/o cheama o sa-i spun Mazarica
8+ o mazarica mititica

Te iubesc mazarica mititica!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a-rose spune:

nocoooooommm !!
de cand te astept ! bravo, dragutzo ! ma bucur nespus ! si noi avem tot 7 sapt. si tot 11 mm. despre batai nu mi-a zis nimic dar se auzeau atat de tare si dese, ca la un iepuras speriat

bravo inca o data !

FETELOR !!!
haideti, chiar nu am voie sa ma vopsesc???? o sa afla lumea ca nu sunt blonda naturala !
stiti sigur? ca eu m-as duce la salon. nu ma mai suport asa !!!

rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

Buna dimineatza si de la mine!!!
Nocom, eram sigura ca totul e bine, sa fie cu noroc! Ce ma bucur!

La mine nimic nou de raportat, doar ca azi incepem saptamana 11!! Evident, cu ceva ganduri paranoice . Vineri merg si eu la doctor, ca nu rezist nervos pana luni.



_
Our future determines our past
Fasolica de S11+

Mergi la inceput