Regasiri (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

seara buna!

iaca vine si baba taras-grabis catre comp...scuzati laptop.mai tarziu e randul meu la comp.asa am convenit...azi m-a mai durut spatele dar nu caieri,inca ma mai doare desi m-am uns cu crema,am imbracat vesta mea(nu antiglont)...una termica,sa-mi incalzeasca spatele.durerea nu cedeaza,nici macar dupa cele 2 supozitoare infipte bine...dar asat a fost ieri.concluzie:maine ma duc la dc,imi iau hartiuta si ma inscriu la masaj,pe care....DBUNNY!!!!!..nu-l platesc .e gratis,pai nu platesc asigurari????e misto,daca socro s-a oferit ca vine si sta cu copchii cat ma duc la masaj,atunci am acceptat.cu ocazia asta mai ies si eu din casa,mai vad un om,o casa,un copac...plus ca tot vreau eu sa ma fac asistenta medicala,sa ma obisnuiesc cu spitalul...

azi am facut o supa bunaaa!!!!a mancat pascal la greu,lady sophia nu a servit,cred ca ii ies dintii,nu-i nimic recuperam dupa.dimineata le-am dat out,au mancat cu placere dar iar putin.....deci eu ce inteleg?le place sau nu?..apoi dupa ce au mancat supa i-a scos socro afara de am reusit sa ma intind in pat imbracata cu vestita mea vesta.a fost bine o ora jumate de relaxare..
adineaori mi-a venit si sotul acasa,am mancat o pizza si m-am asezat pe scris,imi astept randul la comp.

ROXANA....puteam sa jur ca ai un baiat si 2 fete.eu tot timpul cu impresi asta am trait.cer scuze si nu se mai intampla sa fac confuzii.in orice caz distractia tot in toi a fost,chiar si cearta de dupa are cateodata farmecul ei...

vazut poze de DESIREE....am ramas tablou.nu numai ca ai un baiat trasnet,e frumos si cum spunea si DOLORES esti tu in miniatura.spune-i lui octavian ca mai bine doarme pe saltea decat pe lemn...sigur ala va fi locul lui preferat unde ii place sa se alinte.cu bucatoaia de cascaval in mana?????ßdar nu-mi revin.si cu pulpa m-a dat gata,freza lui rebela in vant,iar urcat pe masinuta sau carut pt papusi8nu am observat bine9....vezi ca i s-a strambat o roata,deci clar pustiul e greu,tre sa-i iei alt autovehicul.mai e frumos tare,sa-ti traiasac!!!!nici nu arata ca "te lipeste de ziduri" cu maraieli.:-)

vazut poze de AKA....cristina e o frumusete si am auzit ca este ceva mai bine.ma bucur sa aud ca ei ii e mai bine dar si tie cred.e atata de dulce cristinuta si delicata,sant sigura ca-ti seamana tie tot ce emana ea.si clar are sprancenele tale,pe care nu le uit din pozele tale de la nunta...te-am prins!si chiar asa tu de ce nu esti in nici o poza???mai pune ceva poze cu "dulceata de capsuni" si cu tine.pupici

MIRONA.....bine ca nu e de la cazatura,febra si voma....saraca fetita,dar si saraca mama prin ce-au mai trecut.fetita ca o durea si spaima mamei.pupam pe ami si mamica ei.dar si kara azi cu sangele pe nas.oare s-au tamponat nas in nas?sau poate si-au lovit fruntile si posibil sa se fi lovit tare.ca de la plans nu cred sa-i curga sange din nas,numai ca s-au lovit nitel.
nici eu nu-mi tin copchii in globul de cristal.si eu ii scot oriunde si oricand,nu i-am infofolit si nici nu m-am stresat la febra cand au avut 38.7.sigur ca nici nu ma duc cu ei acolo unde stiu ca se pot imbolnavi...repet,unde STIU ca se pot imbolnavi.deci nu fac voit.daca mergem in parc si a doua zi sant bolnaviori,iau ca atare si asta e....dar nu ma gandesc,vai de maine nu ma mai duc in parc....de aceea copchii mei nu au fost bolnavi niciodata,cu exceptia unei tuse dar care s-a dus in 5 zilecu un siropel bun.slav domnului.vroiam sa-ti spun ca bine faci!

DOLORES.....imi pare rau ca sora ta inca varsa,dar daca tot i-a dat acest diagnostic,nu-i si explica ce este asta si cu ce se mananca?e de datoria lor sa explice diagnosticul ca nu a facut fata medicina sa priceapa toti termenii.ai mai gasit ceva pe net referitor la diagnosticul ei???ßscrie si aici te rog.pupici dulci

mai vroiam sa scriu ceva si am uitat....revin ca cica mi se face loc la comp

aaaa,daaa!!!!DODO....sa dea Domnul sa fie bine,inseamna ca sambata seara intri sa ne spui ce si cum a fost.Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

quote:
Originally posted by Dbunny
Duamna koko s-a apucat de cetit cocosatul de la Notre Dame?... duamnaaaa? está usted bien? wie wiest du? sau ceva de genu asta...





Nu stiu daca il citeste, dar schimb de impresii sigur fac.

Fug la bucatarie sa termin treaba si revin.

"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"

Angi poze
www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]" target="_blank">Iulia - 3 noiembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

lady DBUNNY.....nu citeam "cocosatul de la ......",jucam in filmul asta,tocmai trageam o dubla...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

aaaaaaaaa!!!!! si "wie wiest du?" ist nicht richtig....wolltest du mir fragen ob :"wo bist du?????"

ANGI...te-ai prapadit de ras,te-am vazut....pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

quote:
Originally posted by angi_m

quote:
Originally posted by Dbunny
Duamna koko s-a apucat de cetit cocosatul de la Notre Dame?... duamnaaaa? está usted bien? wie wiest du? sau ceva de genu asta...





Nu stiu daca il citeste, dar schimb de impresii sigur fac.



Ma faceti sa rad ca o capra...o sa zica maica-mea ca mi-s poarca, copilu abia a adormit, are febra n-a cinat nimic, si eu ma rad la portatil. Nici nu mai bea lapte...se aud multi mucisori in gat, haraie..oare sa mergem la urgente??

Dbunny 5s cu bb Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

quote:
Originally posted by kokorina

aaaaaaaaa!!!!! si "wie wiest du?" ist nicht richtig....wolltest du mir fragen ob :"wo bist du?????"




Pai eu nu ai-am zis? da' ob-ul ala ce-i ?

Dbunny 5s cu bb Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

quote:
Originally posted by Dbunny

quote:
Originally posted by kokorina

aaaaaaaaa!!!!! si "wie wiest du?" ist nicht richtig....wolltest du mir fragen ob :"wo bist du?????"




Pai eu nu ai-am zis? da' ob-ul ala ce-i ?

Dbunny 5s cu bb Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu



o chestie in loc de tampon !


Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

quote:
quote:Originally posted by Dbunny

quote:Originally posted by kokorina

aaaaaaaaa!!!!! si "wie wiest du?" ist nicht richtig....wolltest du mir fragen ob :"wo bist du?????"



Pai eu nu ai-am zis? da' ob-ul ala ce-i ?

Dbunny 5s cu bb Daniel(23.11.2006)
poze Daniel
Filmulete cu Prichindelu



o chestie in loc de tampon !


scuzati ca v-am indus in eroare cu germana.am vrut sa scriu : "woltest du mich fragen" si nu "woltest du mir fragen".....s-a inteles ceva?

DESIREE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

quote:
m-am lamurit cu ouale de rata...eram curioasa daca e voie,ca sant foarte grase stiam dar nu stiam daca e permis la varsta asta.laptele de vaca daca il dati,CAND?il dati?ca ai mei beau numai dimineata,seara si noaptea lapte.si asa ei nu prea mananca,cand sa incerc sa le dau.le-am facut dimineata cu niste cereale nici nu au pus gura.

mai am o intrebare.copii vostrii stau la spalat de dinti?ai mei nu mai sta demuuuult.inainte ma lasau sa-i spal,apoi le lasam periuta in mana sa o cerceteze si sa se invete cu ea.si demuuuult au inceput sa nu mai deschida gura pt spalat,le-am dat lor in mana,dar ce fac ei numai spalat nu se cheama,o rod periuta.vreau sa-i invat si nu stiu cum.le-am cumparat pasta de dinti,am pus o data pe periute foarte putin,dar tot fara succes,am zis ca poate din cauza gustului se vor lasa pacaliti...deci pe ei ii deranjeaza actiunea in sine,nu vor si pace.iar ma oftic....



alooooo!!!!!e cineva aici?????nu-mi raspnde nimeni?

azi nu au baut laptele de dimineata,putin iaurt pe la 5,si acum seara sophia iar nu a vrut lapte,ca mancase bine inainte de culcare.deci ea practic nu a baut lapte deloc azi.cat e de grav?????pascal a lincait doua bibe pana acum,ca nici el nu-l bause dimineata dar macar acu la culcare a baut ceva.ce ma fac cu sophia????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

buna seara

david a invatzat in sfarsit sa se dea jos din pat..poate trebuia sa ma ocup de asta mai devreme..sper ca atunci cand il mai apuca mersul in picioare in pat, noaptea, cand mai doarme cu mine, sa stie sa se si dea jos si sa nu mai cada ca bolovanul

care e treaba cu acuarelele? cine le ia, cat costa?

dolores si David Cristian -22.11.2006-

Mergi la inceput