Durerea unei pierderi de sarcina (61)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Teo2rina spune:

revin cu noutati:
1. marti seara sunt programata la marele sef Vlada in scop de pupat talpi ca sa execute cezariana. o sa iasa manevra, nu-mi fac griji.
2. programarea operatiei va fi cu o saptamana inainte de termen. cand voi afla, voi bate darabana!
3. Laura, vazui ochisorii albastri si frumosi si o gura maaaare de foame. scumpa foc, am murit de dragul ei!
4. ma-necai rau de la butoaiele Lianei fraaaate, crezui ca ma menajezi un pic, da' iote tona de optimism pe mine. e drept ca a contribuit si saraca Flavia dis-de-dimineata pe care o in scop de menisc nerupt!!!
in rest va pup pe toaaaate! si revin!
cu PREGNYLUL mi-aminti io: parca am cetit ca in 14-15 zile se elkimina, ca si tine.da' nu stiu sigur...

Marina, o in cu Mihnea-Adrian 37+
Bebe,mami si alti copii (adik POZE)
CUNUNIA CIVILA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Buna fetelor,

Ma bag si eu in vorba ca de, am vazut o informatie interesanta: oana ai facut pregnyl de 10.000 UI? Ma bate si pe mine gandul sa fac, dupa stimulare pt ca la 5.000 nu a vrut sa mi se sparga un incapatanat de folicul. Nu ai patit nimic de la o doza asa mare de pregnyl? O sa il intreb si pe Tutunaru (doctorul meu de stimulari, monitorizari si inseminari) dar la el ajung abia in martie.

Multumesc de lamuriri

Felix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

oana_oana, cred ca cel mai bine e sa stai cuminte. Mai astepti inca 4 zile, bine?

fetele, adica sa nu am incredere in FEMINA ? NU POT pe bune... nu vreau sa mai sper chiar deloc. in plus nu simt eu ca ar fi nimic acolo... am ratat ovulatia (ca noi nu prestam in anumite zile) si asta e. luna viitoare o luam de la capat.

marinik, si mie mi se pare logic ce ziceam, dar... o sa il intreb si pe tutu cand/daca mai ajung pe la el de ce zice ca e problema. pana una alta sti ce? imi tin temperatura bazala pe www.fertilityfrien.com si m-am uitat la multe chart-uri ale alor femei. toate cele care iau progesteron iau DUPA ovulatie... mi se pare din nou graitor... mai ales ca eu nu am probleme cu endometrul...

Mav, baga ceaiuri calde si citrice. pe mine asta ma ajuta sa o tin sub control. si papat sanatos. cadn testezi?

Laura, pe Ale am tot buzz-uit-o si eu si nu raspunde... cred ca a parasit cu totul forumul. NU am mai vazut-o pe nicaieri. Poate a avut si ea nevoie de o pauza si se intoarce cu vesti bune.

http://tt.lilypie.com/xw0yp2.png - ticker, ok ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_oana26 spune:

Alinus,
am incotro?

Felix, e ok cu doza asta, adik niste "clocoteli" mai evidente de ovare decat la 5000 UI, in rest la mine, nimic deosebit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Oana, daca nu faceai pregnilu' puteai sa te testezi zilnic dupa placere, dar asa ?... Cea mai grea perioada este asta care se petrece cu putin inainte de ciclu... si eu fac spume pe-aici... sper ca poate e un fals negativ...

http://tt.lilypie.com/xw0yp2.png - ticker, ok ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Oana si eu stiu ca pregnylul se elimina in 14 zile, deci mai asteapta un picutz. Asta cand inseamna ca trec?
Marina in poze e simpatica gurita flamanda, dar cand o auzi....eu una nush pe ce sa pun mana, in ce parte s-o apuc, ma panichez


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Poze Laura
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_oana26 spune:

Laura, cred ca pe Duminica as putea face un test, pregnylul l-am facut pe 27 ian, tot intr-o zi de duminica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_oana26 spune:

M-am luminat si cu pregnylul asta, acu ma rog sa am nervii tari

How long before HCG is out of my system?
The HCG injection can stay in your body for approx 10-14 days but obviously we all eliminate the drugs from our systems at different rates. As a very basic approximation, 1000iu of pregnyl eliminated from body per day so gives you a rough idea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

oana tin pumnii stransi!!
Laurica butoaiele mele sunt pline ochi de optimism..palarie mov?nu's ce e aia?stii ca's baba si imi scapa
alinushca vrei sa scot



Putin cu putin se aduna marea...



Nimic nu e asa de tare ca trecutul. Pe acela nimeni si nimic nu-l poate schimba!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Liana, o merit, nu ?... Stiu...
Ma gandesc si eu la o titulatura pentru mine... numa ca "Bucuresteanca" nu-i nici o onoare... mai ai vreo idee in plus?

http://tt.lilypie.com/xw0yp2.png - ticker, ok ?

Mergi la inceput