Deserturile Nataliei si nu numai ale ei (20)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Mihaela, intre mandarine, ananas si visine eu le aleg categoric pe ultimele.

------------------
Numai bine,
Natalia, Vlad si Vanda

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Si eu la fel Natalia.

Am facut pana la urma prajitura...Ne-Sumeghi. Aveam albusurile de la tortul de ieri si nu voiam sa le arunc.Asa ca am facut blatul de la Sumeghi,dar cu nuca de cocos.Iar peste am pus o ciocolata de casa mai subtire,ca sa o pot intinde.Inca n-am gustat-o,dar abia astept.
Sotul meu nu suporta nuca de cocos,asa ca i-am facut o surpriza nu tocmai placuta pt ziua indragostitilor.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Miha, dar tu n-ai putut sa-ti infringi lenea macar de ziua indragostitilor, sa spargi niste nuci, de dragul sotului tau? tz tz tz

Am improvizat si eu azi o prajiturica, chiar daca nu serbam miine in mod expres oricum, orice motiv e bun, atunci cind e vorba de ceva dulce, nu-i asa?
Am avut 24 de piscoturi, 1 cutie almette, 1 pudding vanilie si un borcan de compot de piersici. Am facut o crema din budinca gata preparata si racita + almette. Separat am facut un piure din piersici. Am insiropat in compot 8 piscoturi, le-am pus pe un platou, le-am acoperit cu o jumatate din crema, apoi am pus deasupra alte 8 piscoturi insiropate si am uns cu piureul de piersici. Deasupra am pus ultimele 8 piscoturi insiropate si restul de crema. Sa vedem ce iese.

------------------
Numai bine,
Natalia, Vlad si Vanda

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Mmm, Monica ce bine arata tortuletul! Imi place si cel de pe culinar!

Nati, abia astept sa vad poza cu praji a ta, suna interesant!

Eu ieri am facut clatite pufoase cu mere rase in aluat si am pus deasupra sirop de visine, din dulceata.
Si azi am facut Poienita cu ciuperci

Oana 29+ cu bb Stefan si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Oana, a, nu stiu daca aveam de gind sa fac poze prajiturii, ca e noapte, iar mie nu-mi place sa fac poze cu blitz. Dar acum de nevoie o sa fac, vad eu cum.
Tot vroiam sa te intreb despre clatite, te-am mai auzit ca le faci cu mere rase. Clatitele ies la fel de pufoase? Adica merele rase nu ingreuneaza aluatul?

------------------
Numai bine,
Natalia, Vlad si Vanda

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Eu am facut poza prajiturii,chiar daca e noapte.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Nati, mie tot pufoase mi se par si cu merele rase. Le rad in aluat inainte de a face clatitele. Eu le fac insa mai mari decat tine. O sa-mi cumpar o tigaita special pt. clatitele astea sa le fac mai micute.

Oana 29+ cu bb Stefan si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Miha te rog sa ma scuzi, n-am fost pe faza. Ieri am stat acasa, ma lupt cu virusii. Arata bine prajiturica ta ne-sumeghi, astept impresii despre gust. Eu o singura data m-am abatut de la reteta, insa am pus alune in loc de nuci. A iesit putin mai tzapana foaia, parca nu chiar asa frageda ca si cu nuci, nu stiu din ce cauza. Sa stii ca se gaseste si miez de nuca, eu sincera sa fiu prefer sa iau asa decat sa curat eu.

Nati cred ca dupa ce ai liber la ciocolata iti iei revansa . Urmatoarea prajitura promit ca-i fara cioco sa o poti testa si tu mai repede.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

indragostitelor vrednicute

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Helau!

Ce fac gospodinele indragostite?

Alinuta,e super buna prajitura.Imi inchipui ca varianta originala e si mai si. Dar,oricat de buna ar fi tot am sa mananc vreo 2 zile din ea,caci barbata-miu nici n-a vrut sa guste,din cauza cocosului. Ba mai mult s-a suparat cu cu tot ca fac prajituri numa pentru mine,sa mananc numa eu.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput