Perlutele Teodorei

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramyteo spune:

Ba da dar eu sunt cam intoarsa pe dos si nu am mai scris da...hai mei ca mai scriu.

M-am dus la baie sa ma spal si eu si fata hop dupa mine si ii spun sa se duca dincolo sa ma lase sa ma spal si ea nu vrea si imi zice ca sta cu mine si eu iar ii spun sa se duca si fata :"nu intelegi ca stau cuminte?"

A primit cadou de la nasi un leptop de jucarie si fat e nacajita rauuu ca a vrut sa-l arunce si plangand imi zice "eu niciodata nu o sa am un calculatol bun" si se uita la calculatorul meu


M-am prefacut ca sunt suparata pe ea si ea striga pe tacsu "tati hai ca iala pange" ,si sa vrei nu mai poti face nimic de ea

Am spalat ieri niste haine si am avut de spalat si haine de pat dar nu mai aveam unde sa le intind si vecinamea a zis ca la ea sarmele sunt libere asa ca am spalat si le-am impachetat sa le duc la vecina si fata zice "unde le duci?' iar eu ii spun la vecina ca aici nu am loc si fata zice "da nu mai sunt bune mie?" cu ceva timp in urma am dat din hainutele ei care ii ramasesera mici si i-am explicat ca i le dam la finuta mica ca ei nu ii mai sunt bune si fata a bagat la cap



Teo
Perlute
R

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyteo spune:

Azi dimineata am strigato dar nu am urlat la ea si ea a zis "da nu ula la mine acia"

hm mai nou imi zice "sti faza aia cu mine si cu mosu?" si eu binenteles ca zic ca nu si imi explica "pai mos Craciun a venit la mine si mi-a lasat plasa sub blad si a fugit nu a stat sa-l vad"

Teo
Perlute
o viata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:


mi-a fost dor de perlele Teodorei si de voi, in general!
eu... mai greu pe forum, din cauza de net lipsa...
va pup!


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyteo spune:

Mi-a facuto ficamea, hm, avea o bomboana in gurita si una in mana si a zis ca imi da si mie una si cand se apropie de gura mea cu bomboana se opreste si zice "asta ce culoale ii?" A trebuit sa ii spun ce culoare are in engleza si numai o vad ca pleaca cu tot cu bomboana

Teo
Perlute
o viata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyteo spune:

Acum intr-o seara era plina de acuarele si pe bluza si pe pantaloni si din cauza ca nu m-am simtit bine ii spun fetei "se vede ca nu are grija mami de tine" si dimineata cand mi se trezeste incepe sa planga si plangea fata mea cu lacrimi si fug la ea si imi zice "schimba-ma ca put" binenteles ca tacsu a schimbato dar no


A fost ziua lu mosu ei de botez si ne-am dus la ei si binenteles ca au avut un fotograf bunnnnn. Teo a mea le-a luat aparatul mosilor si la tot ce a prins in cale a facut poze pana si la lumanari parfumate.


Ia trebuit sa se uite la Veronica si a zis catre tacsu "pune Velonica care nu se mai intoalce"




Teo
Perlute
o viata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:


mi-era dor de voi, ca de obicei! Suntei OK?

Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyteo spune:

Cica se pune Tibi sa isi puna in ghiveci niste ardei iute si ii spune fetei in continuu ca sa nu isi bage mana ca sunt gongi acolo si prima data cica ii e frica fetii si apoi ne trezim ca trage de ghiveci si cand Tibi vrea sa il ia Teo ii zice "stai sa mai gasesc gongi"

Dimineata ne trezim si o schimb si fata imi zice sa ii fac freza da azi dimineata imi zice sa ii fac doua codite si dupa ce ii fac pune mana si zice cam dezamagita "vleau o coada male"


Daca nu sunt atenta in doua minute trei miscari e in pielea goala ,la dulap sa isi caute alte haine si o intreb de ce se schimba si imi zice "nu vezi ca astea put" si stramba de nas


Acum intr-o dupamiaza ii dau sa pape pe la ora 18 si la ora 21 striga prin casa dupa mine prin casa "mami da-mi sa manc cartofi cu cereale, olice"

si cate o

Teo
Perlute
O viata traita de pe o zi pe alta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:



O primavara frumoasa sa aveti!

Foto Ralu
"Eu, cele mai frumoase flori,/ Asterne-ti-as mereu in cale,/ Dar nu-s pe lume asemeni flori,/ In fata frumusetii tale.../ De dragul tau n-as pregeta/ Sa mor cum mor in vant petale,/ Dar moartea mea ce-ar insemna,/ In fata frumusetii tale?/ In cele mai frumoase tari,/ Pe brate eu te-as duce agale,/ Dar nu-s pe lume asemeni tari,/ In fata frumusetii tale..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyteo spune:

Ralu mersi la fel


Imi ia cizmele si se incalta cu ele si ii explic ca mai tre sa pape ca sa cresca si apoi poate sa imi incalte cizmele si fata le lasa si imi zice "da cand chec male...o sa am cimele alea" si arata catre cizmele mele.


Azi dimineata ii trebuie rochita si eu tot incerc ca sa o conving ca sa se imbrace cu pantaloni dar nu am iesit la capat cu ea si pana la urma ii dau o rochita si fata incantata fuge spre televizor si imi zice "da dlumu la mujica ca sa fac asa" si dadea din cur


Il conducem dimineata pe Tibi la usa dar pe fata o iau de la desene si zice "da pana pleaca tata se gata desenele" tare dezamagita.

Se uita la animal planet si vede un om de culoare si imi zice "bleac mie nu imi place de ala"


Ma joc cu fata si ii zic ca acum eu sunt bebe si ea mama si cum stateam in pat ma prefac ca plang si ea facea"sssst" si apoi ii zic "mami fac piciu" si ea imi zice "da ai pempi?"




va ofer cate o de relaxare si cate o


Perlute
O viata traita de pe o zi pe alta
www.onetruemedia.com/my_shared?z=25553f6a107c1027ce1db7&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolacris spune:

ramyteo e o scumpa fetita ta. m-am amuzat copios ... vb destul de mult... stie destule cuvinte... domnisoara mare...
e prima data cand citesc aici... insa m-a destins... am sa mai citesc...

Mergi la inceput