FIV161

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kittyke spune:

Ioanatugs apropo de intilnire .... daca o sa pot "ma bag si eu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

'neata fetelor!

Eu nu am noutati, nu am luat rezultatul la Bhcg, nu venise nici ieri. Asa ca ce sa mai zic??? Poate vine astazi...
Asa cum bine zicea Kora , mi-a venit ciclul, mi-a si trecut. Totul normal si firesc. Acum sunt la un nou inceput.

Imi pare rau ca v-am facut sa asteptati. Cum aflu rezultatul, va spun imediat.

Pupici si va tin pumnii fiecareia in parte!
Arina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Arina

Fetelor, are cineva progesteron inj. de vanzare? Am apelat si eu la cunostinte de prin strainatate dar n-am rezolvat nimic.

Nutrienti si suplimente alimentare (vitamine, minerale) pentru fertilitate si FIV:http://infertility.health-info.org/fertility-diet-lifestyle/diet-supplements.html
Mie mi s-a parut extrem de interesant.

Zouzou Am citit pe site-ul asta ca Vit.E+C+Seleniu ajuta la sanatatea endometrului. Cred ca poti incerca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

marrina intreab-o pe KITTA poate mai are progesteron injectabil.
cristinici mie mi-a spus Cocei ca imi va da o fiola la 4 zile,tratament combinat cu utrogestan,dar eu vreau sa fac progesteronul in zi 21 sa vad cum mai stau ca demult nu l-am mai facut si sa il repet si la cateva zile de la ET sa vedem cum il asimilez si daca e valoare mica am sa intreb daca pot lua mai mult.Eu cred ca acest progesteron injectabil trebuie sa il luam fiecare functie de cum e valoarea progesteronului in zi 21,ca daca e f mare valoarea nici nu e nevoie de injectabil,nici prea mult progesteron nu face bine....asta stiam si mi-a spus-o si Cocei.Bafta!
Kittyke am citit totul despre Royal Jelly;printre altele zice ca produce pofta de macare.....hmmmm asta nu e bine ca ne facem .Dar spune-mi te rog de unde ai informatia ca ajuta la ingrosarea endometrului ca nu scrie nicaieri asa ceva?Ti-a spus vreun doctor sau sunt concluziile trase pt ca royal contine f multe vitamine etc.?
Cristal ai fost la eco?Te-am sunat,dar nu raspunde nimeni la tine acasa,imi fac griji....
nusy ma tot mir de ce spune-ti voi ca va mai doare cand va injectati cu diphe sau gonal,mie subcutanat mi se pare super in comparatie cu intramuscular unde intr-adevar se intampla sa mai gresim locul,dar na...oricine mai si greseste.Eu de la gentamicina mereu fac noduli care trec greu si sunt si durerosi,cu menogoanele nu am patit asa ceva ,dar ceva vanatai tot mi-am mai facut.Eh,nu-i nimic, important e ca ni le facem singure si e asa bine sa nu depinzi de nimeni sa ti le faca!!!Primele 5-7 zile sunt cele mai importante,atunci se selecteaza foliculii asa ca e normal sa te mai doara burtica,ovarele.Tin pumnii pt foliculi multi si de calitate,cand faci prima eco?

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Buna fetelor azi merg la doctor sa-mi dea schema tratamentului de maine incep injectiile fetelor credetima ca visez numai injecti de maine intru si eu in focuri tinetiva bine ca o sa incep cu intrebarile sper ca nu va suparati pe mine.Dumnezeu mi-a ajutat si nu mai am dureri de coloana din cauza herniei de disc.Va pup pe fiecare in parte si sunt cu gandul si cu sufletul alaturi de voi.
Ariana
Am o intrebare injectia subcutanata in burtica se face ori unde in burtica sau este un loc special? mii de pupicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

IoanaTugs propun sa ne vedem cand vine si Cristinici. Eu plec abia in martie asa ca e timp.

Kitty oricine e bine venit la intalneala!

Andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Zouzou, multumim pt noul capitol!
Madalina, sa aveti parte numai de bucurii, alaturi de o fetita sanatoasa, cuminte si vesela!
Nusy, ai grija, ca daca incepe sa ti se faca frica, teama o sa fie tot mai mare la fiecare injectie... pe mine m-a invatat o asistenta sa tag putin, dupa ce bag acul, sa vad daca n-am nimerit un vas de sange. E drept ca de multe ori am uitat, dar cand voi face gonalul, sigur o sa fiu ma atenta.
Aly, ai reusit sa iti faci eco?
Marrina, parca Kitta putea face rost.
Fetelor care ati facut hsg la Giuly, credeti ca daca ma programez in aceeasi zi cu programarea la eco, termin pana la 10,30-11, ca sa ajung si la eco?



poze www.slide.com/r/dCBFcIkWyT8qTm6zqmE3_Z0Uzm4PEDxK?view=original" target="_blank">noi2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Fetelor vad ca tot se vb despre progesteron linistitima si pe mine.
Eu in zi 21 am progesteronul:
8,91 ng/ml
f:faza fuliculara 0,27-2,61
faza luteala 3,28-38,63
faza ovulatie 5,25-38,6
menopauza <0,82
b:<3,37
Spunetimi daca trebuie sa caut si eu progesteron ma gandesc ca poate am nevoie si sa-l am daca al gasesc.Va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

mihaele din cate stiu pt faza luteala ( zi 21) ar trebui sa fie in jur de 15,deci e cam mic asaca daca poti face rost de progesteron injectabil e foarte bine,daca nu ,dupa ET la cateva zile refa-ti analiza progesteronului si daca valoarea e sub 20 suplimenteaza progesteronul ,ia maimulte pastile utrogestan ( 9 pastile pe zi,cate 3 pastile dimineata-pranz-seara),totul cu acordul medicului desigur.Succes!!!!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Kora mersi iubita azi merg la doctor si ami va spune caum sa fac tratamentul.Mia dat utrogestan dar se pun in vagin nu sunt pastile oare oi putea sa pun 3 odata? Merg pe la toate farmaciile sa caut progesteron cate fiole sa iau daca gasesc? te pup

Mergi la inceput