Mamici fericite cu mai multi copilasi (6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Buna Babee multumesc de primire ,iata ca ne intalnim si aici,Philip daca nu ma insel e de-o varsta cu Maria mea?!De la poznasi de ianuarie-februarie 2004.Ma insel?


Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addiana spune:

andra bun venit!

eliana bine ca i-a scazut febra doar cu panadol, la noi nici panadolul nici nurfenul n-au avut nici un efect, mai tare crestea!!! doar cu supozitorul de novocalmin i-a scazut!
sanatate si sa se faca repede bine puiutii tai!

gabi deci ti-o ia burta inainte!

sanatate tuturor bolnaviorilor! si nu numai!

diana, denisa (06.07.2003) si raisa (05.03.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Da Andra, ne-am intalnit si acolo.

Addiana nu rade.Am o burta tuguiata si joasa, toata lumea cand ma vede ma intreaba:nu mai e mult, nu?(de parca cine stie ce-as pati).Oricum o sa imi fie dor de burtica, asa a fost si dupa celelale sarcini, tot mai mangaiam din reflex

-----------------------------

Gabriela, Phillip si Rebecca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Buna seara si de la noi!!
Eliana sper sa treceti cu bine si de noaptea asta. Cred ca oricum sunteti pe drumul cel bun. Asa de multi copii bolnaviori. tomai m-a sunat sora mea care e in Franta ca si fetita ei cea mica a facut 2 zile tot 39-40 febra. Ieri pe la ora 12 noaptea a ajuns la urgente unde cica a trebuie sa stea 2 ore la coada.
Gabriela nu mai ai asa mult.............imi amintesti de mine acum 2 anicand eram si eu foarte gravida
Marimar pai am plecat pe la 7.30 de la servici dar cum fac o ora jumate pe drum..... noroc ca joia sunt libera ca as fi ajuns cred si mai tarziu. Oricum am niste ora bune in plus asa ca imi voi lua 2-3 zile libere cu prima ocazie..........cel putin atat.
Si sotul meu se descurca bine cu ei.............trebuie sa recunosc chiar mai bine decat mine cateodata. chiar ieri mi-a spus ca nu s-au uitat deloc la Tv si ca "nici macar nu au mai cerut"..................mare minune
Ce de sarbatoriti saptamana viitoare. DAca nu ma insel si Philipp al Gabrielei tot pe 6 e nascut.
Anda bine ai venit. Tare dulci copilasii tai. Sa-ti traiasca.
Mamamcapra nastere usoara sa vina bebele repede........la mine David a venit cu 5 zile intarziere, Daria cu 6 saptamani mai repede iar pe Selin a scos-o nenea doctoru 2 saptamani mai devreme dar cred ca ar mai fi stat ea la caldurica mult si bine.
Celelalte fete ce-or mai face Hannen, Alincic, Somleac (cred ca ia urmeaza dupa Gabriela), nu le-am mai vazut de mult.

noi maine mergem din nou la schi. I-am luat si Dariei tot echipamentul. E tare incantata deocamdata, o sa vedem maine cum va fi.

Multa sananate la bolnaviori si nu numai si o duminica minunata.





Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)


Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Iata ca gripa nu ne da pace,la ora asta bantui pe net ca mi-a sarit somnul,pana acum m-am chinuit sa-i scad febra lui Edy,avea 39,4 ,shttt iar plange s-a trezit din cauza tusei
Multumesc ptr primirea calduroasa si va pup pe toate.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacapra spune:

quote:
Originally posted by Babee

Da Andra, ne-am intalnit si acolo.

Addiana nu rade.Am o burta tuguiata si joasa, toata lumea cand ma vede ma intreaba:nu mai e mult, nu?(de parca cine stie ce-as pati).Oricum o sa imi fie dor de burtica, asa a fost si dupa celelale sarcini, tot mai mangaiam din reflex

-----------------------------

Gabriela, Phillip si Rebecca




Asa e si burtica mea, Babee! Si in plus ma mai intreabna si cati sunt si am inceput sa le spun ca am 3-4, nu sunt sigura. daca aud ca e tot unul isi dau cu parerea ca e mult lichid. M-am saturat de expertii istia in burti!

- 40+ cu Mateias (DPN 29.01.2008), Teodora(28.10.1997) si Filothea (02.06.2005)
http://forum.desprecopii.com/userphoto/mamacapra/emi1.jpg
http://forum.desprecopii.com/userphoto/mamacapra/teo.JPG
http://forum.desprecopii.com/userphoto/mamacapra/portret.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addiana spune:

quote:
Originally posted by mamacapra
Si in plus ma mai intreabna si cati sunt si am inceput sa le spun ca am 3-4, nu sunt sigura. daca aud ca e tot unul isi dau cu parerea ca e mult lichid. M-am saturat de expertii istia in burti!



cred ca prin asta trece orice . cand eram insarcinata cu raisa imi auzeam si eu ca ar fi doi sau ca e baiat!!! la anumite persoane mai in varsta poti sa le spui de cate ori vrei ca ai fost la ecograf si stii clar... se mai poate insela dr in privinta sexului, dar nu si a numarului!!!!!

eliana cum a trecut noaptea? cum se mai simte Elena? gemeni? sanatate!
andra multa sanatate lui Edy! si sa nu se imbolnaveasca si fratiorii!

mamacapra, inca nu vrea sa se nasca mateias?

diana, denisa (06.07.2003) si raisa (05.03.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Am trecut cu bine, n-a mai facut febra mare Elena.
Sunt mofturosi la mancare in schimb... cred si eu, respira f. greu.
Am inceput sa-i dau si lui Mihai antibiotic pt. ca a inceput sa fie mai rau, mai plostit, mai mucos... iar Andrei e mai bine... i nu vreau sa patesc ca ultima data cand au pasat-o timp de o luna de la unul la celalalt, pt. ca lua cu schimbul antibiotic...
Asta este... nici n-aveam cum sa scape, ca doar stau nas in nas toata ziua si mananca odata, din acelasi castron...

Multumim ca v-ati gandit la noi si multa sanatate celor bolnaviori... hai ca se face frumos afara si noi tot in casa din cazua virozelor... Trebuie sa-i facem bine, sa iesim la plimbari



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura XXX spune:

... Eu mai lucrez si la ora asta (hartogarie) dar mai mult va citesc decat lucrez ma gandesc la copilasii care sunt bolnavi si sper sa fie mai bine sapt. asta.

katik ai dreptate cu scoala, ai mei au doi ani acum dar nu e niciodata prea devreme sa te gandesti la scoala si sa iti faci visuri pentru viata lor (ca planurile le fac ei! Eu am fetita la step by step si cred ca a fost o alegere excelenta pentru ea. Depinde si ce inclinatii au copiii, la noi sunt licee care includ si clase primare si pot continua la profilul scolii daca vor. Oricum ai timp sa 'studiezi piata'

elyanne cred (sunt sigura) ca nu vi-i usor dar te vad optimista, puternica si veti scapa repede si de virusii astia! Sa-i vezi pe pui pe la un an doi ce super se joaca! Ai mei mananca si acum tot dintr-o farfurie si se hranesc reciproc! Nu i-am culcat de la inceput impreuna dar acum m-ar tenta ca dorm excelent impreuna. Daca poti invata-i asa, va fi super mai tarziu!
Singura problema pe care o am e ca nu suporta sa mearga/stea undeva unul fara altul (si nici macar nu sunt gemeni identici!) .

Sanatate multa pentru toti si nastere usoara celor care nasc sapt. aceasta!


cu si

AJUTOR SI RUGACIUNE PT. CRISA www.crisa.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

multa sanatate la toti bolnaviorii!!!!
diana, eu ii dau vit c cu propolis a la long, ami ales in perioada asta de viroze.
andra, bine ai venit! multa sanatate si voua!
laura, si la noi sunt licee cu clase primare. o sa vad care este miscarea pina atunci. dar oricum, pica bine orice parere in acest sens! multumesc!
eliana, sa va faceti bine repede ca sa puteti iesi afara. la noi e tare frumos, stam afara cu orele, cel putin 3-4 pe zi
mira, distractie placuta la ski!
hannen, cum te simti? ai rezolvat problema? cum sunt fetele?
gabriela, cum esti astazi?

Mergi la inceput