Azoospermie - cap 14 -

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Hey Miki suntem pe faza!
nici tu nu ai sotul acasa?

Ioana m-am uitat si eu pe site-ul indicat de tine despre biovitality si am identificat niste "buline" - Vivaital, care cica ar fi bune si pt azoo.
Astept si eu parerea Mikilinei inainte de a-i propune ceva sotului meu.



iyoana
Anul asta se intampla ceva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Da Iyoana ,nu-i acasa, e asa de evident? Eu sunt si la ovulatzie dar degeaba, lipseste posesorul de negigei Dar al tau de ce nu e?
Cat despre bulinele alea dl Ion78 le-a incercat dar nu a vrut sa faca spermograma dupa tratam. Bulinele se iau numai cu lapte cald ca altfel nu-si fac efectul. Si e f f scump tratam.



Miki
Anul asta pui de-un pui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Buna dimineata, fetelor !

Va doresc o duminica minunata si va pup cu drag !

PisiX,
Viitoare Mami (O data si-o data)

Sonia are nevoie de sufletul tau bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anes spune:

miki-miki noi am inceput sa ne facem declaratii de dragoste . Dar nu-mi displace deloc lucrul acesta. Dimpotriva. Promit ca il duc pe sotior la spermograma. Ce credeti ca scapa el, pt. ca eu nu renunt atat de usor! Eu sunt sigura ca va iesi mai buna. A luat Multi Maca destul de inconsecvent, cu pauze, cate una pe zi, apoi cate doua. Apoi iar pauza (va spuneam ca nu mai vrea sa ia). De prin noiembrie, abia acum a terminat o cutie de 60 de tablete. In paralel a mai luat si altele (L/carnitina, napraznic, vit E, Se, Zn, coenzima Q10, vit C). Bineinteles ca nu toate deodata. Acum nu mai vrea sa ia mai mult de 3-4 tablete pe zi. E bine si atat. Napraznicul de exemplu se ia din cate stiu, cate 6 tabl. pe zi. El ia doar doua.
Noi am decoperit problema din octombrie 2007. De fapt ea exista de mult timp. Dr. o incompetenta, nu ne-a spus ca ar fi vreo problema, iar eu nu am stiut. Pana nu am cautat singura sa vad ce inseamna oligospermie. Asta e.

Iazmin trebuie neaparat sa faceti o noua spermograma ca sa stiti cum stati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana78 spune:

Miki- am primit pm-ul si m-am conformat rapid.
Fetelor, sambata viitoare va scapa al meu de varicocel. Eu abia astept...el mai putin, insa il incurajez cu informatiile pe care le-am primit de la voi, vb despre cat de frumos va fi bb, ca va semana cu el si vad ca-i prinde bine! E optimist, asa ca Doamne ajuta-ne sa trecem cu bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anes spune:

ioana78 tinem pumnii. Sunteti pe drumul cel bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Anes, la Multi Maca sa nu renunte. E cea mai importanta. Fiole care se beau de Panaxginseng i-ai luat? Sunt dulci si nu cred ca va stramba din nas. Vezi ca am dat eu un link catre ele pe prima pag acolo unde e trecut tratam. Storcator de fructe si legume ai? Prepara-i cate un suc natural din morcov + mere+ putina lamaie+ putina telina. Vezi si tu ce ai prin casa. Am citit ca sucul de rodii e f bun pt gigei.(a fost deschis un sub de curand despre asta) Vezi ca au cei de la FLP suc de rodii.

Ioana 78 succes la operatie. Unde se intervine? Inghinal? sau in zona abdomenului? Sunt 2 tipuri de operatie.



Miki
Anul asta pui de-un pui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana78 spune:

Anes- multumesc pt incurajari!
Miki- nu stiu sigur! Prietena mea mi-a aratat unde va fi localizata operatia...e ca la apendicita, cred ca abdominal, habar n-am ! Am s-o intreb sa-mi explice. Conteaza unde se face?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:


Ioana78 va tin si eu pumnii!
Ai sa vezi ca o sa se refaca repede sotul tau si intr-o luna o sa si uitati ca a facut operatia, la noi asa a fost!
Si al meu a facut operatia tot abdominal si arata la fel ca cea de apendicita

Fetelor, ref la vivaital, din ce am citit pe net trebuie abstinenta de o luna Asta e unul din motivele pt care sotul nici n-a vrut sa auda de pastilele astea, nu neaparat ca nu am fi putut sta o luna fara dar i s-a parut cam ciudat.
Nu am mai insistat, ca oricum nici ce ia acum (Carnil, Zn, Se si napraznic) nu vroia sa le mai ia, dar il bat eu zilnic la cap

toate fetele!

Ioana
animalutele mele iubite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana78 spune:

Ioana - imi doresc sa treaca fara probleme peste operatie. Amandoi ne stresam, dar stim sa nu aratam acest lucru. Ti-am trimis PM ( cred ca de doua ori mi-a aparut mesaj de la tine in timp ce iti scriam si n-am retinut daca am reusit sa ti-l trimit sau nu )

Mergi la inceput