FIV160

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kittyke spune:

Fetelor
De azi trebuie sa fac Menopurul dar nu stiu ce fel de seringa sa iau pentru asta. Diphereline am facut cu seringa de insulina dar este numai de 1 ml deci nu incape doua fiole de Menopur.
Intrebarea mea este ..ce seringa sa iau pentru Menopur?? Va rog
Nusy merci dar degeaba am cerut fiola de diphereline nu am primit nici un raspuns de la Crystyna ...da sau ba si pentru mine trebuia azi asa ca m-am dus la farmacie si am cumparat.Oricum merci ca te-ai gandit la mine
Montytaiana, sa nu-ti fie frica si eu am crezut ca va fi sfarsitul lumii dar cand te apuci nu mai e asa de negru.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kittyke spune:

Crystyna ti-am trimis un mail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

'neata fetelor!

BOO, ma bucur pt bebeul de la tine din burtica. Are 2cm acu', dar creste el mare si frumos....

DARIELA, ai dreptate cu embrionii, ar trebui sa existe o explicatie. Mai ales ca ei au evitat sa ma contacteze sa-mi spuna ca nu au congelat niciunul. A trebuit sa-i sun eu de doua ori.

ROXANAIULIA, bafta iti doresc. Eu personal as alege Giulestiul, acum depinde si de feeling-ul tau. Iti doresc sa faci alegerea cea buna!

ZOUZOU, nu ne-ai mai spus cum stai cu endometrul. Astepti urmatorul ciclu??

KORA, merci pt nr de la BIOS dar pana la urma l-am facut aici in Valcea cu promisunea ca maine imi dau rezultatul. S-o vedem si p-asta!!

Fetelor, eu ma confrunt cu urmatoare situatie contradictorie: ieri m-a durut burta rau de tot si mi-a venit ciclul, adica ceva maro. Azi-dimineata nu ma mai durea nici burta dar nici ciclu nu mai am. Am intels ca oricum, asta e comun la o nereusita FIV. Adica sa ai scurgerea asta maro in loc de ciclu. Ce e f ciudat e ca TB era azi-dimineata 37.3, adica mai mare decat cea de ieri dimineata care era 37.2 Astept cu maaaare interes rezultatul de la Bhcg de maine (sper), stiu ca nu am reusit, dar poate nu e chiar 0.01!!!

Pupici si o zi minunata va doresc
Arina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Arina21 eu cred ca ai reusit. Petele maro sunt d ela implantare.
Asteptam vestea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Kitty, ia seringi de 5 ml. Bafta multa la injectat si productie frumoasa!

Arina, si eu zic ca e de bine. Asa-mi vine sa te felicit deja.


Cand asteptarile sunt prea mari, sampania ramane nedesfacuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dariela spune:

Madalina - Nastere usoara si bebelina sanatoasa!
Arina - Sigur e cu ochisori!


dariela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dariela spune:

Fetelor am uitat tot de acum un an:
Papanicolau se poate face in orice zi a CM-ului?

dariela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

Fetelor, fetelor, usurel!!! Ce-as vrea sa fiu si eu asa optimista.
Deci, vad ca iar au inceput scurgerile alea plus ca sanii din tari s-au molesit rau. NU am nici un simptom de sarcina, in schimb am o gramada de ciclu.

Mnica-Elena, ma gandesc ca e cam prea tarziu sa fie de la implantare. Eu am facut transfer cu blastocsit in 22 ian. PLus ca azi chiar ar fi trebuit sa-mi vina ciclul. Si mi-a venit ceas, asa cum vine in fiecare luna

Asa mi-ar fi placut sa va dau o veste buna, dar chiar si asa, incurajarile si optimismul vostru imi fac tare bine.
Fetelor, daca totusi sunt gravida, atunci e o MINUNE!

VA tin la curent
Pupici
Arina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

quote:
Originally posted by kittyke

Fetelor
De azi trebuie sa fac Menopurul dar nu stiu ce fel de seringa sa iau pentru asta. Diphereline am facut cu seringa de insulina dar este numai de 1 ml deci nu incape doua fiole de Menopur.
Intrebarea mea este ..ce seringa sa iau pentru Menopur?? Va rog
Seringi de 5 ml. BAfta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Arina

Mergi la inceput