*Mamici de Ianuarie-Februarie 2008 (135)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

gabrittza, la noi a fost preotul spitalului in salon in prima zi dupa nastere. a luat numele noastre si ale copilasilor si a zis ca le citeste el in biserica. noi a trebuit doar sa spunem tatal nostru la ora la care a avut loc slujba.



Anca si Stefan (13.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Buna seara zuzulici !!
Sa dea Domnul sa fie un capitol plin de vesti bune !!!

Am vrut sa ma fac si eu utila si am facut lista sarbatoritelor lunii februarie
(sunt direct interesata... sunt si eu printre ele... dar am mai facut-o si alta data )

01.02.1982 - Andradda
04.02.1975 - Cornilia
04.02.1978 - Stancutza
08.02.1973 - Laura_Dimitris
11.02.1976 - Godzila
14.02.1978 - AncaSoare
15.02.1980 - Crissandrada
16.02.1971 - Beinazutza
26.02.1979 - Andreea 29
28.02.1978 - Elena 78


Poate una din fetele ce se pricep, cand are timp va putea pune listuta pe prima pagina.

Laura 38+ Eleni si mami de Dimitrakis 25.04.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrittza spune:

asa o veni preotu si la elias?
ar fi bine dc ar fi asa.
alexia eram datoare sa iti zic ce mai e pe la elias.deci e la fel ca pana acum....locuri putine dar dr meu a zis ca fiecare dr are grija de pacienta lui sa fie internata sicazata in salon mai devreme sau mai tarziu.depinde de noroc.dar e exclusa varianta cu trimiterea la alt spital.mai mult nu am putut afla deoarece vineri era o nebunie totala pe acolo.aglomeratie de ziceai ca naste tot bucurestiul la elias!!!azi in schimb batea vantul pe acolo.cred ca sunt zile si zile.poate avem si noi noroc sa fie bine cand va fi sa nastem.dc vrei sa ma intrebi ceva astept.


gabrittza 38sapt+Daria Maria
AMR 2 SAPTAMANI?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky_mamica spune:

Buna seara fetelor,
nu am mai intrat de ceva timp dar bebelul meu are colici si nu prea ne lasa in pace .... asa ca nu pot sa intru des dar stau cu ochii pe aici si mai vad cine a mai nascut ......
Luca are acum 3850 gr si 53 de cm si e sanatos tun (asa zicea d-na dr sambata cand a venit acasa pt vizita de la o luna) dar ca orice copil are colicei si se cam indoaie de burtica.... or sa treaca si speram sa dormim si noi mai bine in viitor.
Multi pupici !!!1

Miky mamica lui LUCA GABRIEL (29.12.2007)

Poze cu Luca Gabriel
Prima baita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

Si Luca al meu are de furca cu colicile, dar scapam noi si de asta

GUGU de LUCA

www.flickr.com/photos/12054829@N04/?saved=1" target="_blank">poze mami, tati si GUGU BEBELUSHUL MANCACIOS


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

Zuzici pe cand s-a propus "migrarea" la clubul scutecelor?
IRINOUKA e tare dragalas Palugel, felicitari!!!
Bebe al meu cand l-am adus de la maternitate a dormit vre-o 7 ore non-stop din cauza icterului, dar nu mi-a spus nimeni ca trebuie trezit sa pape.

GUGU de LUCA

www.flickr.com/photos/12054829@N04/?saved=1" target="_blank">poze LUCA, alias "FOMILA"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raca spune:

FELICITARI NOUR. ASTEPTAM MAI MULTE VESTI DE LA TINE!!!!

38+ Razvan Gabriel

AMR 2 SAPTAMANI

Vine Barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Deci... Am si eu o nelamurire... Cand incep colicile astea afurisite??? Ca bebe Conrad de la cateva zile se "munceste" in somn, aparent sa faca caca, sau sa elimine gazele... Initial am pus-o pe seama faptului ca nu ragaie, dar vad ca absolut intotdeauna i se intampla asta... Mai scoatem noi cate un ragait mic, dar... Degeaba! Tot somnul lui e o agitatie totala in care isi strange piciorusele si geme. El de felul lui nu e plangacios... Oare sa aiba deja colici?!? Ca sa stiu sa incep sa beau ceiuts..


www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami

Ne facem maaari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Roli, Miri va multumesc pentru raspuns. Nu am gasit Forlax asa ca ma voi cinsti cu doua clisme maine seara.

In seara asta am iesit la mall si cand am venit era liftul defect...sotul a urcat si a cazut liftul spre beci cam 30cm si a ramas blocat...intr-un final a inceput singur sa urce si cand a ajuns la nivelul parteru;lui s-a deschis usa si saracul a sarit din el...liftul si-a continuat urcushul...am fost nevoita sa urc pana la 7 iar Tudor a fost mai mult decat nemultumit. Maine nu mai ies nicaieri....

40 Tudor Gabriel
AMR 2 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

v-am citit din nou in diagonala.
vroiam sa le spun lui raca si nemary, ca nu sunt invizibile, dar in febra problemelor cu copii mi se intampla sa raspund selectiv. dar va pup ca sa nu va suparati.

irinouka, s-ar putea sa fie icter. daca ar fi prima zi acasa as spune ca se adapteaza. dar asa... la 3 ore mai bine trezeste-l sa pape. iar ca sa-ti dai seama ca a mancat bine, cantarul spune tot. dar nu inainte si dupa mancare. il cantaresti azi la o ora, si peste doua zile la aceeasi ora. pe acelasi cantar. dar sunt convinsa ca mananca bine. n-am nici cea mai mica indoiala.

alinatudor, povestea cumama ta as privi-o altfel: pt ea tensiunea a fost la feld e mare ca pt tine. oamenii reactioneaza diferit la stres: iti dai seama? a fost detronata din pozitia d eputere. acu esti si tu mama la randul tau, ai autoritatea ta si-ti poti permite sa ignori si sfaturile si crizele ei.

pt ochi, un leac babesc, eu am mai zis dar v-a scapat: inainte sa dati cu tot felul de medicamente, puneti o picatura de lapte in ochisor daca alatpati, dimineata si seara. si nus tergeti decat a doua zi cu ser fiziologic sau cu apa de la baita; sacha tocmai si-a zgariat un ochisor in timpce manca si pe dimineata l-am gasit cu el lipit. am pus lapte, nu mai e inflamat si pe maine nu maia re nik.



miri_milka_mik mamik de bruno alexis si bebe sacha dimitris
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://b2.lilypie.com/DjTMp2.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput