Durerea unei pierderi de sarcina (59)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

L58, m-am mai dumirit eu cu temperaturile. Deocamdata arata... ciudat... nu am detectat ovulatie inca. Am avut o saptamana intreaga 36.6, 36.9, 36.6, 36.9 etc. Ceea ce mi se pare inca destul de ciudat, dar acu de 3 zile s-a oprit la 36.6. Asa ca pp ca urmeaza ovulatia. Sper! multi!

http://tt.lilypie.com/xw0yp2.png - ticker, ok ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Pepsi-multumesc din suflet ca esti alaturi de mine,tu ai fost de la inceput si acum ma gandesc atunci cand eram la pamant rau de tot si am vrut sa renunt m-ai sunat si "m-ai tras de urechi",esti o prietena adevarata si o mama minunata!Iti multumesc pentru cuvintele din suflet!

Sufletel scump te asteptam


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Alinushca-vezi ca temperatura trebuie luata dimineata inainte sa mananci si sa te ridici din pat si la aceeasi ora,altfel valorile te pot insela!bafta in perioada fertila sa se prinda bebe si sa te vad si pe tine la odisee!

Sufletel scump te asteptam


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Cristina baietelul tau e o dulceata si are dreptate Mirela, seamana leit cu tine!Sa-ti traiasca!

minunea noastra


asa creste minunea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brigita spune:

Buna fetelor! As dori sa fiu si eu pe lista daca se poate. BRIGITA -DN 9 dec 1971
30 s 29 februarie 2000 dezlipire de placenta motiv necunoscut,un baietel ROBERT de 4 zile plecat in ceruri, acum TIMEA 13.11.2001 si ADRIENN 16.10.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Mariaanna-m-au dat lacrimile la mesajul tau...iti multumesc.Cateodata nici eu nu ma mai cunosc reactiile nu le mai pot controla,of cat de mult m-am schimbat...inainte eram atat de plina de viata,atat de zambareata si optimista dar dupa ce de doua ori am fost lovita atat de tare nu mai pot fi la fel...cand am ramas prima data gravida eram atat de naiva,mi-am sunat familia si am anuntat-o...eram in al noualea cer,deja imi imagineam cum va fi viata cu un copilas mult dorit dar din pacate cand mi-a fost lumea mai draga s-.a intamplat tragedia...am sangerat,nu stiam ce se intampla,tremuram si am inceput sa plang,cand m-am dus la doctor si am auzit2imi pare rau"nu vroiam sa cred ca visul a durat atat de putin,ca asa ceva mi se poate intampla,ne-am dorit atat de mult un copilas,nu am fumat ,nu am baut ,nu am bauta cafea nu am luta medicamemte nu am facut efort,am stat la caldura si m-am imbracat bine intotdeauna si am avut exagerat de multa grija de mine...a doua oara numai eu stiu cum am stat si eu si sotul pana am trecut de 12 saptamani apoi radiam de fericire,am spus gata dupa suferinta iata a venit si soarele la noi...In ziua cand trebuia sa mergem al control si sa aflam si sexul copilului(saptamana 17)radiam amanadoi...Cand am vazut ca se uita pe ecograf atat de atent si tot dadea sa se uite la cap am inceput sa tremur,expresia fetei doctorului mi.a dat de inteles ca ceva nu era in regula....O Doamne ajuta-ma atata am putut spune atunci...cand mi.a dat vestea ca e bolnava in hohote am inceput sa plang(asa cum plange o femeie la o inmormantare)...Doamne cata durere...La 24 de saptamani am nascut-o normal,nu va pot spune cata suferinta...Nu pot intelege aceasta nedreptate,sa ne fie data aceasta bucurie si apoi brusc sa ne loveasca atat de tare!!!De ce??Noi ne-am dorit dintotdeauna copii...cu ce ma gresit??Aceste "incercari"ma depasesc...Si eu am auzit multa lume spunandu-mi"tot raul sper bine"ca bine ca am aflat ca e bolnava si nu am nascut-o asa ...cum sa fie spre bine tot ce s.a intamplat???Nu are cum...psihicul mi-a devenit atat de fragil...si ma chinui sa nu ma imbolnavesc...Offf scuzati-ma ca sunt o plangacioasa dar mi se pare atat de nedrept sa iti fie luat copilasul dorit,iubit...asa fara mila.Pentru ce sa ma mai bucur pentru ceva din suflet?ca sa fiu lovita din nou,ca sa imi fie furata din nou fericirea?of cate intrebari am...

Sufletel scump te asteptam


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Teo2rinaiti multumesc pentru tot!

Sufletel scump te asteptam


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Bluueyes-iti multumesc si tie!Stii ceea ce imi doresc acum este sa ma tina psihicul sa mai incerc in continuare si sa nu renunt desi tare ma tem ca spre aceasta decizie ma indrept!
Irinabobe-si eu te-am intrebat ce mai faci dar am vazut ca nu mi-ai raspuns.Nu stiu daca chiar nu mi-am vazut intrebarea sau nu ai vrut sa imi raspunzi...tu stii mai bine!eu nu am sa ma schimb asa sunt eu,spun ceea ce simt ceea ce gandesc,ca e bine ca e rau e ceea ce gandesc!Nu am puterea sa mai deschis acea"tema"daca ai inteles ce am vrut sa iti spun,bine,daca nu asta e!Mi-am cerut scuze pentru tonul folosit...mai mult nu pot face!

Sufletel scump te asteptam


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns consi_s spune:

Michelle, mi-au dat lacrimile recitind durerea ta...
Ce pot sa spun? Imi pare rau suna prea banal...
Curaj doar si incredere ca vei depasi acest moment. Si chiar daca suna a stereotip, NUMAI TU poti depasi acest moment.
Sper sa fii un exemplu ca VIATA MERGE MAI DEPARTE!

ziua in care am spus DA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Ninia81-bine ai revenit de la munte!ma bucur sa aud ca te-ai simtit bine!
Oana-oana26-tin pumnii stransi tare tare tare!!

Sufletel scump te asteptam


Mergi la inceput