Mamici de Martie-Aprilie 2008!!(75)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

am o ciuda pe puiul asta al meu...cum pune capul pe perna cum adoarme si mai si sfpraie...off si eu stau si-l pazesc...i-am zis ca daca nu stia are un angajat si trebuie sa-l plateasca ,eu sunt paznicul tau de noapte...are un sforait zici ca-mi face in ciuda ca el doarme si eu nu


ramo26+ 28 sapt

bebicul_meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ccris_ccris spune:

randunici, am revenit ca nu pot sa dorm din cauza durerilor de gat.

Roxi, nu te supara pe mine, da-mi-l cand poti tu, multam mult.

Ma bucur ca mai sunt si alte insomniace pe-aici, am si eu cu cine ciripi.

Cristina 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Roxule, spor la cautat masinuta de spalat vase. Si eu o gasesc super utila, dar din pacate nu pot sa-i mai gasesc loc in bucatarie, asa ca deocamdata mi-o scot din cap! Apreciem sotul grijuliu! Foarte dragut din partea lui ce ti-a sugerat..

Eu rontai bomboane de la Razvanel, bine ca nu ma vede saracutul' ca viseaza acum de numa'!

Ramo, si la mine la fel sforaie sotul si ca atare de 2 nopti nu mai dorm cu el! Mi-e mult mai bine asa...

http://community.webshots.com/user/claudel77

CLAU 34 + cu Rebecca

AMR 31 ZILE !!!!!

mamica de Razvanel si acum de Rebecca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Cristina - cum sa ma supara mami pe tine??Imi pare rau doar ca nu pot sa ti-l dau acum..Ia sa vezi ce bine te simti dupa sedintele alea si in plus mai schimbi impresii cu gravidute, e bine..

Ramo - asa e : sa-ti plateasca paza nene! Ca tu faci planton pe langa el...Si io la fel. Azi l-am invatat pe bietul copil sa soraie ca tat-su. SI Cata crezand ca face nush ce bravura se tot ducea pe langa el si suiera..iar al meu ma tot intreba ca ce ar copilu'? Cand i-am zis mai ca era sa ma ia la alergat prin casa Cica: cu asta-ti umpli tu timpul ziua??

Roxana 36 sapt cu Robert si Catalin (5 iunie 2006)

AMR...PANA PE 18 FEB!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Clau - eu pe fondul statului in casa si al neintreruptelor arsuri rontai intr-una. Si m-am mai uitat in seara asta si la o emisiune despre chirurgi plasticieni pe Euforia, de fapt la cazuri de-ale lor. Marea majoritate erau mamici cu 1-2 copii venite pt liposuctii, mamoplastii...Si ma si imaginam cum o sa-mi ramana piele in exces si sani pana la brau dupa terminarea alaptatului

Roxana 36 sapt cu Robert si Catalin (5 iunie 2006)

AMR...PANA PE 18 FEB!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

http://www.220.ro/Un_bebe_si_o_lamaie-15406.html...ceva haios parca mi-a lasat gura apa...
roxi-spor la cautat...
clau-noi stam intr-o garsoniera deocamdata si nu am unde sa ma mut asa ca am concert pe fiecare seara

ramo26+ 28 sapt

bebicul_meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ccris_ccris spune:

Si sotiorul meu sforaie, dar nu chiar asa, in plus ma simte daca nu sunt langa el si nu doarme bine.

Azi am fost la cumparaturi si am dat si pe la raionul de bebei. Ne-am amuzat copios, eu si randunelul, de cat de micutze sunt body-urile pt. bebei de o luna. Ne gandeam oare asa micuta o fi si a noastra? Si o fi buna masura pt. ea imediat dupa nastere? Ne gandeam ce hainutze sa-i luam pentru cand o scoatem din maternitate...
O gramada de chestiutze mici si haioase...

Cristina 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Hai Roxule ca eu sunt sigura ca o sa ne revenim si dupa nasterea asta. Nu imediat normal, dar pana la iarna cealalta o sa fim ca noi. Suntem ambitioase, nu stam noi asa cu sunculitele atarnand pe ici, pe colo! Le venim noi de hac!

Ramo, atunci poate il convingi in vreun fel sa nu mai concerteze in fiecare seara. Eu stiu cat de rau e ca m-am chinuit saptamani bune cu problema asta, pana i-am zis ca eu nu mai dorm cu el si pace!!!!


http://community.webshots.com/user/claudel77

CLAU 34 + cu Rebecca

AMR 31 ZILE !!!!!

mamica de Razvanel si acum de Rebecca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ccris_ccris spune:

Fetelor, acu chiar ca va pupicesc, ma duc la nani. Noapte buna!

Cristina 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Clau - io-s convinsa ca nu raman la greutatea asta mai ales ca voi avea 2 copii mici..dar sanii?? Dupa prima nastere/alaptare mi s-au parut chiar mai micuti..ca sa nu mai zic ca li s-a pierdut consistenta pt totdeuna. Dar suncile? Daca pielea s-a intins prea mult si nu mai revine??

Roxana 36 sapt cu Robert si Catalin (5 iunie 2006)

AMR...PANA PE 18 FEB!!!

Mergi la inceput