'Cugetari' gemene

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Rares, in timp ce mami ii schimba pampersul mediteaza "Bianca n-ale cuc! Zealesh ale!" Eu:"Bianca e fetiata, nu are cuc, numai baieteii au!' R:"Zealesh ale cuc!" Eu: "Tati ce are?" R: "Tati ale cuc. Tati e baietzel male, male" Bianca: "Tati ale bulic!" R: "Si Zealesh ale bulic, shi mami ... shi Bianca ale bulic. ... Doamne-Doamne nu ale bulic!"

Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Cugetari gemene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Au gasit o cutie cu jucarii micutze, au rasturnat-o in mijlocul dormitorului si dupa vreo 15 minute au abandonat totul gasindu-si de lucru in alta parte. Vin, gasesc dormitorul plin de animalutze, masinutze, lego ... si intreb: "Dar aici cine strange?!?!?" Rares: "Motanul!"

Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Cugetari gemene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Duminica dimineata, 7:55, tati doarme dus. Copii, treji deja de vreo 15 minute, in ciuda eforturilor mele de a-i convinge sa stea in dormitor, o zbughesc amandoi spre sufragerie si , in strigate razboinice, sar pe tati ."Tati, tezeste-te! Taaatiii!"
Drept razbunare, tati incepe sa-i 'muste' si sa-i gadile. Rares: "Ajutoool! Ajutooool! Mami, aduce batzu, bate Zealesh pe tati asta."

Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Cugetari gemene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Am fost in centru, la festivitatile si demonstratiile organizate cu ocazia zilei Politiei Romane . Multe masini de politie, demonstratii cu caini, prinderi de 'infractori' si tras cu pusca. Ajungem acasa. Bianca, foarte impresionata, povesteste "ela multzi potzilishti, a dat lu' Bianca balon si a a facut poc cu pusca, potzilishtii"

Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Cugetari gemene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Azi dimineata, iesim din parcare, in drum spre cresa si servici.
Rares: "Tati, scoate saniutza!"
Eu: "Ce sa faci cu saniutza?"
R: "Sa ma dau hutza pe zapada."
Eu:"Dar unde vezi tu zapda?"
R:"Acolo sus, in noli!"

Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Cugetari gemene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Dimineata, iesim val-vartej din casa, tati ramane sa incuie usa, copii se mai fugaresc pe hol. Tati "Hai, ati chemat liftul?" Bianca: "Liftule, hai la mine! Unde esti!?"

Cuvinte interesante in vocabular:
"leleu" = releu (dam cu ochii de cel din varful Pietricicai in fiecare dimineata)
"macauaua"=macaraua
"guion"=gunoi
"godola"=telegondola

Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Cugetari gemene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Dimineata, Rares, mult mai matinal decat tati, incepe sa sara pe el 'tatiii, tezeste-te!!Tatiii!" Dupa vre-un minut de topait prin pat si facut 'dii,calutz" cu taica'su care abia casca ochii, vine dupa mine in bucatarie "Mamiii, hai pune o salutale (=sarutare) pe tati!"

Dati-i o sansa lui Matei sa traiasca!

Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Cugetari gemene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

De cand stam acasa, in carantina din cauza de varicela, am scapat de pampers!!!. Dimineata, fugim in baie sa faca Rares pipi la WC (din picioare, ca baietii mari ). Motanul, dormea pe covorasul de langa buda. Rares, grabit " Mushu, pleaca de aicea, ca vine pishu maaale!!".





Dati-i o sansa lui Matei sa traiasca!

Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Cugetari gemene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Laura, ai niste copii minunati! Si din cate am inteles stai in Piatra Neamt, nu? Eu sunt nascuta in Piatra Neamt si am locuit acolo pana pe la 2 ani.

MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

Ne nastem uzi, goi si flamanzi..dar greul de-abia dupa aceea incepe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Sa va traiasca puii ca tare inteligenti sunt!Multa sanatate va doresc si astept nerabdatoare perlute noi!




"pishu' male"

Totul e bine cand se termina cu bine!!!http://www.flickr.com/photos/24984384@N08/

Mergi la inceput