Inseminare in Timisoara

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dasia spune:

Sorina , imi pare foarte rau de dezamagirea suferita vineri . Cred ca a fost foarte aiurea sa mergi cu speranate sa faci ecografii , inaintea inseminarii, si sa afli ca nu mai poti sa o faci .
Nu stiu daca am inteles bine , deci sotul tau are prolactina crescuta si de aceea a iesit spermograma proasta ? . Deci daca o rezolvati cu prolactina , si sa obtineti o spermograma buna , atunci aveti sanse pe cale naturala sa faceti copii , nu ? .
Hai ca e asa este cum zici , ai pierdut ceva mic , si poate vei castiga ceva mare . Adica nu poate , ci sigur . Ai incredere ca vei reusi .
Legat de inseminarea pe care am facut-o vineri , am aceeasi incertitudine desprea care am mai vorbit , nu prea pot sa am incredere ca ceea ce se introduce la inseminare mai are viata .
Nu pot sa stiu daca amaratii de spermatoizi mai traiesc sau nu .
Pentru ca nu am de unde sa stiu , cand au fost donati , cand au fost tratati , si cat timp a trecut de la aceste momente pana la momentul inseminarii .
Chiar daca mi se zice ca e ok , si nu am de ce sa-mi fac griji . Deci asta e , voi trai cu acesta incertitudine .Poate e cum zice Leny ca a fost la ea ,aici in oras , proba a fost recoltata dimineata si de abia seara a facut inseminarea .
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_sz spune:

fetele
Da, Dasia, ai inteles bine, sotul are prolactina de 3,5 ori peste limita. Asta este un motiv pentru spermograma proasta (numar si mobilitate mici). Sper ca singurul si in urma tratamentului isi va reveni. Dar asta necesita timp. Si sper ca la mine sa nu fie vreo problema de care sa nu stiu. Deci problema nu e rezolvata, dar suntem pe drumul cel bun. La urmatoarea consultatie (la sfarsitul lunii), la Szeged, facem o spermograma sa vedem daca e de bine. Iti multumesc mult pentru sustinere.
Trebuie sa crezi si tu in sansa ta, nu pleca de la premiza ca spermatozoizii nu mai traiau. Gandirea pozitiva ajuta foarte mult.
Carmen unde ai disparut? Ai luat legatura cu Szeged-ul, la Zadori s-a ajuns deja in mai cu programarile.
Sper intr-o primavara plina de gravidute.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leny2007 spune:

FETELOR

Nu va faceti griji mai ales daca ati decis sa mergeti la Szeged,medicii de acolo sigur va gasi o rezolvare la toate problemele noastre,si vom deveni in curand,iar cu programarile intradevar se ajunge greu si eu mi-am facut programare anul trecut in octombrie si ma luat in decembrie iar acum dupa IA nerusita din ianuarie trebuie sa astept pana in martie,abia prin aprilie o sa-mi faca FIV ,asa ca am de asteptat,dar va trece.Sper ca la voi sa nu fie nevoie sa asteptati atat.
pupiciiiiiiii la toatev-am lasat sa nu va plictisesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dasia spune:

Buna fetelor
Da ai dreptate Sorina, sunt prea pesimista si asta nu ma ajuta deloc . Pana nu vad rezultatul testului , trebuie sa am incredere ca voi reusi .Va trebui sa-mi scot din minte , tot felul de scenarii la care ma tot gandesc , si sa sper ca a fost ok , ca doctorii si-au facut bine treaba, si nu in ultimul rand , ca a fost sansa sa se si intample ceva acolo .
Deci mersi ca ma-i facut sa vad aceste lucruri , care fac sa ma simt mai bine .
Sper sa fie ok si la tine la sfarsitul lunii .
Leny sper sa treaca si la tine repede timpul pana in aprilie .
Va .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_ducu spune:

Buna leny2007

Am o intrebare ? Tu la Szeged la cine te-ai dus ? Poti sa ne dai mai multe amanunte ?

M-ar interesa sa merg acolo decat sa pierd vremea prin Timisoara.

Merci

Pa

http://tt.lilypie.com/Sx9bp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lika spune:

Buna! Desi nu sunt din Timisoara, sper sa ma lamuriti totusi, nu am chiar nici o sansa daca spermograma sotului e cu concentratia 2 mln/ml si doar 20% mobili si normali? De ce medicul oare imi zice sa o fac ? Iti pui atitea sperante si la urma ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_sz spune:

gabi_ducu scuza-ma ca ma bag, dar daca vrei informatii despre Szeged poti consulta topicul "FIV in Ungaria". Desi nu se intelege din titlu acolo suntem si noi cele cu inseminari la Szeged. Vei gasi acolo tot ce te intereseaza, plus ca fetele sunt toate foarte dragute si saritoare. Te asteptam si acolo.
Lika sotul meu are 17 mil/ml, mobilitate 45%, toti normali si nu am reusit inca sa raman insarcinata. Parerea mea este ca tu ai nevoie de o minune pentru a ramane pe cale naturala, dar sa nu uitam ca minuni se intampla . Eu iti doresc multa bafta si sa alegi calea potrivita pentru ati indeplini visul.
Dasia abia astept sa ne bucuram impreuna peste 8 zile, pentru reusita ta.
Pupici la toata lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefaniya spune:

Buna,
Scriu in numele unei prietene ce doreste sa faca o inseminare.Tipa e singura,dar are situatie financiara buna.Pt inseminare se pun anumite reguli sau face cine vrea? Deci ar trebui sa ia de la un donator.


CARL IUBITUL 05.04.07 si mami Stefaniya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leny2007 spune:

CEAUUUUUUU FETELE!

gabi ducu-scuze ca-ti dau raspuns acum dar acuma am citit mesajul tau.Eu sunt la Dr.Zadori,e cel mai bun si vrea rezultate bune,nu stiu ce informatii sa-ti dau spunemi ce te intereseaza si te ajut cu cea mai mare placere.Cum am zis nu se merita sa pierzi timpul aici ca asa am pierdut si eu si fara rezultat,si bani multi cheltuiti in comparatie cu Szeged.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria carmen spune:

Ceau fetelor!
Eu incerc sa ma programez la Szeged la dr.Zadori, am gasit o colega care stie ungureste si am rugat-o sa vorbeasca la telefon. Ce mai trebuie precizat pt. programare in afara de numele meu si numele doctorului? Pana atunci(posibil mai/iunie) as incerca o inseminare si cu dr. Cezara Muresan prin martie sau aprilie. In cazul acesta, se pot face 2 inseminari cu stimulare la diferenta de o luna sau este nevoie de o pauza mai mare intre ele?
Dasia asteptam sa ne dai vesti bune.
Va pup,
Carmen

Mergi la inceput