Inseminare in Timisoara

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dasia spune:

SORINA , ma bucur tare mult pentru tine pentru ca te simti asa de ok in privinta tratamentului care l-ai primt la Szeged , si care intradevar ma uimeste , si chiar nu se compara cu nimic din ce am auzit ca s-a facut la Timisoara .Chiar suna foarte frumos ceea ce ne-ai povestit si de abia
astept sa ajung si eu pe acolo , dar mai am de asteptat pana in mai , pentru ca atunci am obtinut programare .
Iti doresc foarte mult sa ai parte de reusita . Sa se lase cu .
M-ai intrebat ce fac in continuare , ei bine cum ziceam sunt programata in mai la Szeged , si pana atunci mai am de gand sa fac o inseminare aici la noi .
Lenny, la fel si eu iti urez multa bafta la FIV-ul care urmeaza sa il faci .Acusi urmeaza sa incepi tratamentul pentru el , nu ?
Daria , Zapp ce mai faceti ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leny2007 spune:

MULTUMESC fetelor sunteti niste dragute toate,o sa vin cu vesti maine seara si sa speram ca va fi vesti bune.

Dasia-daca ma ajuta bunul Dumnezeu,maine merg pentru eco,iar dupa ce-mi vine CM asta prin 24-25 luna asta cred ca voi incepe tratamentul,asta in functie de ce vede maine la eco.
la toate,nu va enumar ca poate omit sa scriu pe careva si nu vreau sa va suparati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daria25 spune:

Buna fetelor,Buna Dasia,
Luna asta incerc din nou o inseminare in Timisoara dar de data asta pe un ciclu stimulat dupa care daca nu reuseste ma duc la unguri.
Este ultima data cand mai incerc aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zapp spune:

Ciao fetelor!
Sorina, ma bucur ca ti-a mers bine la Szeged si ca ai fost multumita de tratamentul de acolo. Doamne ajuta sa se prinda bebelusul tau si sa vii cu vesti bune. Pentru urmatoarele saptamani iti doresc multa, multa rabdare si gandire pozitiva. Toate avem nevoie sa auzim de succese si hai sa fii tu prima! Ce zici?
Dasia, tu in ce zi ai programarea la Szeged? Mie acum mi se pare o vesnicie pana in 27 mai...Trebuie sa-mi gasesc alte procupari si sa nu ma mai gandesc numai la asta.
Lenny, la Szeged faci FIV? scuza-ma, nu mai stiu. IA ai facut?
Daria, tinem pumnii stransi pentru urmatoarea! Doamne ajuta!
Eu am noutati: am luat ieri rezultatul la analizele pe care ni le-a cerut Dr Zadori; toate par a fi in limite normale, dar sint la serviciu acum si nu le stiu;
Am mers la doctor pentru a incepe urmatoarea IA in Timisoara, dar mi-a sugerat ca luna asta sa facem pauza si sa continuam in aprilie. Cum Dr Zadori mi-a zis ca inainte cu 2 luni de a merge la Szeged sa nu fac nici o stimulare ovariana, eu am teriminat cu inseminarile in Timisoara.
Eu si sotul meu am inceput de cateva zile sa luam tinctura de branca ursului (iachi! e foarte rea la gust) si napraznic.Poate ajuta..
va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leny2007 spune:

BUNA FETELE

Zapp-daca citesti mesajele mele postate anterior poti sa vezi mai multe,deci am facut 3-IA la TM,1-IA la Szeged cu dr,Zadori iar luna asta voi incepe tratamentul pentru FIV.
Nu mai deranjat si nu ma deranjeaza nimeni si nimic chiar imi face placere sa va raspund la tot ce stiu.
la toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zapp spune:

ciao,
Lenny, dr Zadori ti-a propus inca o IA la Szeged? Eu as vrea sa trec direct la FIV, stiu ca sansele sint mai mari decat la IA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leny2007 spune:

Zapp-raspunsul la intrebare e ca nu am avut de ales,desi am facut tratament pentru FIV nu au rezultat decat 2 foliculi,in acest caz dr.mia propus sa mai incerc o IA,ca sansele sunt mai mari ca la FIV,in fine nu stiu ce sa mai cred,deci dr.nu face FIV decat daca ai mai multi de 4 foliculi,dar depinde de corpul fiecaruia.Nici eu nu mam dus pentru a mai face IA ci direct FIV dar na fost sa fie am avut productie slaba,sa speram ca de data asta sa produc mai miult.La tine nu stiu ce sa zic,depinde ce vede la analize si ce hotaraste el ca e mai bine de facut,sa speram ca o sa ai mai mult noroc ca mine.
multa bafta la toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_sz spune:

Buna fetelor
Va multumesc pentru incurajari. Trece atat de incet timpul si am niste dureri de , de la Duphaston, de imi vine sa le tai jos. Dar pentru binele lui indur orice.
Lenny iarta-ma ca te contrazic, dar nu cred ca e valabila treaba cu numarul de foliculi la care se face Fiv. Uite, de exemplu, la Crisis i-a facut Fiv cu doar 2 foliculi. Nu stiu pe ce criterii alege Zadori sa faca IA sau Fiv, dar nu e vorba de numarul de foliculi.
Eu l-am intrebat ce urmeaza in caz ca inseminarea nu reuseste si mi-a recomandat sa continuam cu inseminari, dar a spus ca eu hotarasc si daca insist facem direct Fiv.
Va pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leny2007 spune:

SORINA SZ-da ai dreptate draga mea dar te rog uitate ce a postat Cris inainte de ai face punctia cati foliculi a avut?imi permit sa te contrazic ca nu esti la curent.Cris a avut 4 foliculi din care a ramas cu unul bun,si de asta stii tu ca face cu mai putin,da intamplarea face ca din mai multi foliculi sa fie 1-2-3-4-5...buni sau nici unul.Imi pare rau ca te contrazic dar citeste mai amanuntit ce scriu fetele,sunt convinsa ca o sa te lamuresti pana la urma.Deci dr.nu-ti face punctia daca nu ai 4 sau mai multi foliculi,exact cum a fost in cazul meu,am avut 2 foliculi si mia facut IA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_sz spune:

Lenny, mie asa mi-a spus Cris, ca a avut 2 foliculi, din care 1 singur a fost fecundat. De aici confuzia. Imi pare rau ca am dezinformat fetele. Mea culpa.
Pupici la toata lumea



Mergi la inceput