Copilul dvs. doarme cu jucaria draga?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puiu44 spune:

si Andrei al meu are un papagal mare si colorat cu care doarme.l-am inlocuit pentru cateva zile cu un magarus dar degeaba pana i l-am adus inapoi nu a dormit decat tinut de mana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iahim spune:

Adi,3,8 ani ,doarme cu un baietel de plus,pe nume Wayne(asa scria pe eticheta,asa i-a ramas numele).In fiecare seara ,inainte de culcare il ia in brate si nu concepe sa doarma fara el.

Cand a fost bolnavior,a trebuit sa raman peste noapte cu el in spital.La ora de culcare,seara,si-a adus aminte ca nu-l are langa el:"mami,nu pot dormi fara Wayne!".Ca urmare,tati, noaptea pe la 11,facea drum dus-intors dupa Wayne!


Cred ca atasamentul puternic de o jucarie de care copilul nu se poate desparti nici in somn arata sensibilitatea copilului!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

David are o jucarie, un animal "necunoscut", noi i-am spus porcusor, l-a primit din Franta, cred ca e un personaj de desen animat, nu stiu, nu l-am vazut pe la noi ... il tine cu eticheta la nas si doarme oriunde si in orice conditii daca il are cu el
acum si Mara vad ca prefera un fel de urs-iepuras (seamana a urs dar are urechi mari), isi acopera ochii cu urechile si asa doarme
nu am incercat sa-i dezvat de jucarii, ma bucur ca nu au probleme cu somnul


noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

A mea doarme cu doi ursuleti, un elefant, o pantera, un puiut si un ursulet micut . La inceput a dormit doar cu un ursulet mai mare, dar pe parcurs cum capata cite o aratare de plus, o aseza linga ea. Le imparte in doua echipe, una care o tine spre perete si cealalta echipa la marginea patului , nu le schimba niciodata locul. Are o gramada de maimutoi primite si dupa ce si-a facut echipa cu care doarme, dar le aseaza pe noptiera sau un cosul maaaaareeeee, care sta tot pe un dulap de linga patut .
Avantajele sint ca nu ma omoara ca vrea sa doarma cu mami, dezavantajele... hmmm, are putin loc in pat pentru ea .



Daniela, mami de capsunica
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Nasterea printesei noastre, poze in casuta galbena , www.dropshots.com/danelutza" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

daca plecam undeva fara tini si vaca am imbulinat-o. vaca am introdus-o noi ca sa avem backup, animalu preferat e tini (un iepure de prosop - si l-a botezat singura pe la 1 an si ceva) pe care ii placea sa il suga de eticheta cand era mica, mai nou doar freaca eticheta intre degetele.

Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emeralde spune:


din pacate sau fericire nu are nici o jucarie cu care sa mearga la culcare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_a spune:

Da, cu mine.



Somnul ratiunii naste monstri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Doarme cu un urs de 50 cm, este prietenul lui

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inlove spune:

La inceput nu avea asa ceva, adica nu-i trebuia. De la 3 anisori adoarme cu jucaria cea mai noua sau cartea cea mai noua............ceva cumparat in ziua aceea.

Mergi la inceput