Vara 2008 in Turcia

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crengu75 spune:

Cine a mai fost in Turcia, sau stie, cand se poate pleca cel mai repede in vacanta , dar sa fie si cald afara? Destul de cald pentru a ne baga in piscina macar.

Mutumesc.

Bebe 2
Crengu 16+ cu , mami lui Cristian(30.05.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anc@ spune:

Media temperaturilor in iunie in Turcia e mai ridicata decit cea mai calduroasa zi de vara de la noi. In piscine se poate face baie fara probleme in mai chiar si in aprilie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crengu75 spune:

Multumesc anc@. Ma bucur ca se poate chiar si in aprilie.

Bebe 2
Crengu 16+ cu , mami lui Cristian(30.05.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Am vorbit si eu la o agentie acum. Pentru septembrie, mi-a dat Royal Wings la 154eur/camera cu vedere la mare si 186 eur camera de la Ela Quality Resort.

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

Pentru zona Kemer aveti ceva recomandari de hoteluri bune?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Crengu,Nu stiu daca sunt zboruri chartere spre Turcia mai repede de luna mai. Eu am fost anul trecut din 01 iunie si a fost cald. Se poate merge fara probleme din mai.
Adema, la Kemer am fost la Amara Club Marine, dar mi-a placut mai mult in Belek la IC Santai. La Amara e mai mult pt familii cu copii, si poate de aceea am preferat Belekul un picut mai luxos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

Noi am cochetat cu ideea de Grecia sau Costa Dorada, dar nu sunt chartere din 1-2 iunie(cand putem noi pleca) si nu au nici pe departe facilitatile hotelurilor turcesti, mai ales pt. copii.
Insa noi am fost ani la rand numai in Belek si acum am vrea - daca ramanem pe Turcia- sa schimbam macar peisajul.
Am vazut ca ar fi bine cotate "Amara Wing" si "Fantasia deluxe". A fost cineva la ele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crengu75 spune:

Multumesc Moniland. Am citit toate capitolele si deja mi-am facut o idee despre cam unde am vrea. Acum totul depinde de pret si de cursele charter. Cu cat mai repede, cu atat mai bine, ca n-am chef sa nasc prin Turcia. Oare au ceva spitale prin apropiere?
Stiti daca in avion este vreo restrictie pentru gravide, adica pana in ce luna as avea voie sa merg?

Bebe 2
Crengu 17+ cu si mami lui Cristian(aproape 5 anisori)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Crengu, din cate stiu poti si la 8 luni, dar depinde cu ce companie vei zbura. Oricum va fi informat si pilotul asupra faptului ca are o la bord, precum si nr. locului acesteia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otilix spune:

cum arata pampersii astia de apa? chiar asa se cheama? si sunt pampaers sau alta marca? sau se gasesc la mai toate marcile? noi nu ne impacam deloc cu marca pampers. thx

Mergi la inceput